Час саджати часник під зиму — поради агронома

Час саджати часник під зиму — поради агронома

Невблаганно наближається час, коли необхідно саджати часник. Що потрібно зробити, щоб отримати якісний урожай часнику? Щоб отримати великі зубчики, які добре зберігаються, необхідно зробити певні кроки. Про них і розповімо!

Підготовка ґрунту для часнику

Часник любить багатий поживними речовинами ґрунт, який добре утримує вологу і пропускає повітря. Ґрунт має бути завжди вологим, оскільки часник має слаборозвинену кореневу систему, яка потребує постійного зволоження. Підготовка ґрунту починається вже в серпні з вибору відповідної ділянки. Добрими попередниками для посадки часнику на зиму є бобові, капустяні культури та квасоля, проте слід уникати посадки часнику після цибулевих культур через спільні хвороби та шкідників.

На кожен квадратний метр землі слід внести 5–7 кг хорошого компосту або гною (або менше, якщо використовується інший вид добрив). Додатково внесіть фосфор, оскільки він відіграє важливу роль у розвитку рослин. Якщо не впевнені у складі ґрунту, виміряйте його рівень кислотності.

Часник віддає перевагу ґрунтам з нейтральним pH або таким, що злегка відхиляються від нього, тому не забувайте і про цей фактор при підготовці.

Після виконання всіх цих дій (включно з вимірюванням рівня кислотності) приступайте до перекопування ґрунту лопатою на глибину не менше 25–28 см.

Важливо відзначити, що часник можна саджати як на рівній поверхні, так і на піднятих грядках, залежно від місцевих умов, наприклад, за умови надлишкового скупчення води в болотистій місцевості, де дренаж може бути неоптимальним, — підняті грядки краще підійдуть для того, щоб талий сніг швидко стікав у міжряддя, а не скупчувався біля коріння рослин, приводячи згодом до їхнього загнивання.

Підготовка посадкового матеріалу

Далі слідує підготовка окремих головок перед посадкою: відбирають тільки здорові, вагою приблизно 25–35 г кожна, а пошкоджені або маленькі для посадки не використовують. Відхилення в масі може бути в межах трьох-п’яти грамів на головку.

Розділіть зубчики безпосередньо перед посадкою, щоб не допустити їх підсихання. Це дуже важливо, оскільки пересохлі зубчики не зможуть нормально вкоренитися, що негативно позначиться на потенціалі їхнього зростання.

Посадка часнику під зиму

Висаджуйте часник загостреним кінцем донизу на глибину 7–10 см або на 2–3 см вище рівня землі залежно від складу ґрунту. Відстань між зубчиками має становити близько 5 см, а між рядами залишайте приблизно 8–10 см.

Перед посадкою переконайтеся, що ґрунт зволожений або внаслідок недавнього дощу, або поливом за день до нього.

Посадка часнику під зиму

Мульчування посадок

Після посадки замульчуйте ґрунт компостом хорошої якості, торф’яним мохом (нейтралізованим) або листовою підстилкою. Мульчування допомагає захистити цибулини від замерзання взимку, а також запобігти утворенню кірки на верхньому шарі ґрунту, яка може перешкодити проростанню як насіння, так і зубчиків.

Навесні, коли сніг зійде, оголивши голу землю під шаром мульчі, ви помітите, як замульчовані ділянки швидше прогріваються під впливом прямих сонячних променів порівняно з незамульчованими, де прогрівання займає більше часу — зазвичай рекомендована товщина мульчі становить близько двух-трьох сантиметрів, але за необхідності можна скорегувати її залежно від місцевих кліматичних умов, наприклад, додати більше шарів уздовж гребенів/рядів, а не рівномірно розподілити по всій площі грядки.

Мульчування посадок

Удобрення часнику

І нарешті, що стосується добрив: ми не рекомендуємо використовувати азотні добрива під час посадки, оскільки коріння рослин ще недостатньо розвинене і не може ефективно засвоювати поживні речовини; крім того, після танення снігу внесений азот вимиватиметься разом із водою, що стікає, що призведе до зниження, а не до підвищення врожайності рослин у подальшому.

Тому основну увагу слід приділити забезпеченню належного рівня вологості впродовж усього вегетаційного періоду, доки температура не сягне оптимального діапазону близько 10–12 °С, після чого слід внести відповідну кількість добрив згідно з інструкцією на квадратний метр — зазвичай найкраще працюють комплексні мінеральні сполуки з більш високим відсотковим співвідношенням NPK, наприклад, 25–30 г на кожний квадратний метр землі.

Такі основні етапи посадки часнику.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоРозмноження бірючини саджанцями та особливості догляду за рослиною
У Шепетівці стартував цікавий проєкт із рослинництва: що про це відомо
Що відомо про садівництво на Хмельниччині
Поради садівникам: як доглядати за саджанцями дерев, щоб мати квітучий та багатий урожай
Хмельниччина є лідером за урожайністю зернових культур
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям

Читайте у цій рубриціВеликодні букети: символіка та особливості
Поради, як отримати кредит, якщо немає довідки про доходи
Порівняльна характеристика пластикових та дерев’яних вікон
Інтернет-магазин одягу Блават
Міжнародні вантажоперевезення з компанією EA Logistic
Олімп військових інструментів: огляд товарів від Olvicom
FacebookTelegramViberWhatsAppX