Проходження ВЛК після уточнення даних є обов’язковим: у ТЦК розповіли деталі

Проходження ВЛК після уточнення даних є обов’язковим: у ТЦК розповіли деталі

Проходження військово-лікарської комісії після уточнення даних є обов’язковим. Про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв’ю.

За його словами, з 18 травня, після набрання чинності нового закону про мобілізацію, військовозобов’язані повинні прибути до ТЦК для уточнення своїх даних. Після цього вони однозначно будуть направлені на ВЛК, навіть якщо їм надають відстрочку.

Істомін наголосив, що інформація про придатність до військової служби, яку визначає ВЛК, є одним із пунктів військово-облікових даних.

«Тому не потрібно цього боятися чи звинувачувати ТЦК у незаконності такого направлення», — зазначив він.

Міністерство оборони на графіках розповіло про ключові зміни, які будуть запроваджені 18 травня, коли набуде чинності закон про посилення мобілізації № 3633-IX (законопроект 10449).

Зокрема, згідно цієї інфографіки підлягають бронюванню:

  • Військовозобов’язані в державних органах, органах місцевого самоврядування категорії «А» (усі), «Б» і «В» (до 50 %).
  • У національних органах безпеки, правоохоронних органах, судах, установах правосуддя та інших державних службах.
  • На мобілізаційних підприємствах та критично важливих для економіки та оборони, включно з кінцевими бенефіціарними власниками.

Порядок бронювання інших категорій військовослужбовців, підприємств, установ та організацій встановлюється законодавством і нормативними актами Кабінету Міністрів України; включає критерії, перелік посад і професій, обсяги бронювання.

«Формулювання, закладені у нову редакцію статті 25 закону про мобілізацію стосовно бронювання державних службовців в судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, можуть тлумачитися неоднозначно», — повідомляє Судово-юридична газета.

Стаття 25 Закону про мобілізацію у редакції нового закону передбачає, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування на посадах:
  • державної служби категорії «А», голів обласних, районних, районних у місті (у разі створення) рад, сільських, селищних, міських голів — усі військовозобов’язані;
  • державної служби категорій «Б», «В», в органах місцевого самоврядування — не більше 50 відсотків кількості військовозобов’язаних цих категорій у зазначених органах;
  • в органах державної влади, інших державних органах, Національній поліції України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, Бюро економічної безпеки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній кримінально-виконавчій службі України, Службі судової охорони, в судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування (крім військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цієї частини), а також на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, встановлюються КМУ.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У сусідній з Хмельниччиною області ексвійськовий вихваляв «геройські» якості «кадирівців»
На Хмельниччині пів сотні засуджених захотіли служити у війську: що вирішив суд
На Шепетівщину із важливою місією завітали ветерани-айдарівці
СБУ повідомила підозру соратниці путіна, що родом із Хмельниччини

Читайте у цій рубриці


У Міноборони розповіли, що робити зі статусом «у розшуку» в Резерв+
Українцям можуть збільшити тариф на електроенергію. Скільки платитимемо?
Нацбанк хоче обмежити перекази з карти на карту: визначено ліміт та кількість 
Укрпошта презентувала поштові марки на честь бригади «Азов»: кількість лімітована
FacebookTelegramViberWhatsAppX