Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям

Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям

В Україні вирощування кукурудзи може стати досить вигідною справою. Пов’язано це зі сприятливими кліматичними умовами, які дають змогу вирощувати цю культуру в достатньому обсязі як для задоволення внутрішніх потреб, так і для експорту. Проте, щоб продаж кукурудзи ціна якої буде конкурентоспроможною був дійсно вигідним, цю культуру необхідно правильно вирощувати. Як це зробити — читайте далі.

Які умови повинні бути для вирощування кукурудзи

Кукурудза — літній вид сільськогосподарської культури. Вирощувати її рекомендується при температурі 20–22 °C. Якщо ґрунт на якому вона росте достатньо вологий, тоді цей показник може доходити до 38 °C.

Також для вирощування кукурудзи важливо враховувати тип ґрунту. Для ранніх сортів підходять піщані та суглинисті ділянки. Пізні сорти кукурудзи найкраще вирощувати на мулистій або глинистій землі.

Коли варто сіяти кукурудзу

Сіяти кукурудзу в Україні рекомендується в період між кінцем квітня та серединою травня. Тривалість заростання культури складає приблизно 2–3 місяці, тому з посівом не варто затягувати, щоб встигнути зібрати врожай до перших заморозків.

Як обробити землю під кукурудзу та посіяти її

Успішність вирощування кукурудзи залежить від багатьох факторів, серед яких одним з найголовніших є підготовка ґрунту. Щоб отримати високий урожай потрібно:

  • очистити ділянку від рослинності;
  • зорати поле;
  • додати в землю вапняк та гній, який перепрів;
  • обробити ділянку культиватором;
  • підготувати дренажну систему.

Сіяти кукурудзу можна вручну або за допомогою сівалки. Робити це рекомендується по два насіння в одну лунку глибиною 2–3 см. При цьому бажано, щоб між рослинами була відстань 30 см, а між рядами — 90 см. Щоб покращити природне запилення культури, посів можна також здійснювати блоками, які складаються з трьох рядів, розташованих близько один біля одного.

Під час активного зростання кукурудзи, їй необхідно забезпечити достатній полив, надходження поживних речовин. Крім цього, необхідно подбати про захист від бур’янів, шкідників і хвороб.

Коли варто збирати кукурудзу

Збирати кукурудзу рекомендується одразу ж після припинення її активного зростання. При вчасному посіві це відбувається приблизно в жовтні або листопаді. Якщо розпочати збирання занадто пізно, усередині зерен можуть розвинутись патогенні грибки, які є небезпечними для людей.

В залежності від обсягу врожаю, кукурудзу можна збирати вручну або за допомогою комбайна. Продати ж врожай гуртом можна за допомогою сервісу Glendeal.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСвітовий ринок зерна та роль України: нові горизонти та виклики
Хмельниччина є лідером за урожайністю зернових культур
Використання пестицидів — це необхідність в агросекторі чи ні
Хмельниччина є у лідерах у по збору картоплі
Загроза мін та російських обстрілів: як працює український «зерновий коридор»
Хмельниччина посідає друге місце по намолоту гречки

Читайте у цій рубриціЯк відремонтувати авто чи придбати нове під час карантину
Як правильно вибрати линцюгову пилу: основні критерії по вибору
Комп’ютерні миші: Яка миша підійде саме вам?
Еволюція та перспективи: індустрія онлайн ставок в Україні
Омолодження шкіри за допомогою фракційних лазерів: сучасні технології та методики
Ухвалення рішення про створення e-commerce проекту
FacebookTelegramViberWhatsAppX