Що відомо про садівництво на Хмельниччині

Що відомо про садівництво на Хмельниччині

Садівництво — традиційна галузь сільського господарства Хмельниччини, адже ґрунтові та погодно-кліматичні умови області, особливо південних тергромад, цілком сприяють вирощуванню плодових культур.

«На сьогодні в області під плодово-ягідними насадженнями знаходиться близько 14 тис. га, з них 13,2 тис. га — у плодоносному віці. Вирощуванням плодових, ягідних та горіхоплідних культур займаються понад 120 господарств різних форм власності. Площі вирощування — від 0,1 га до 80 гектарів. Асортимент різноманітний, першість утримують зерняткові культури, такі як яблуня і груша, широко представлені кісточкові: слива, вишня, абрикос. Із ягідних культур найбільші площі під суницею, чорною смородиною, малиною. Останнім часом набрало популярності вирощування лохини та жимолості. Але сільгосппідприємствами вирощується тільки 15 % плодової продукції, а 85 % обсягів належить домогосподарствам населення», — повідомляє Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин ХОДА.

Що відомо про садівництво на Хмельниччині

Валове виробництво плодів по господарствах всіх категорій становить понад 200 тис. тонн, в сільгосппідприємствах — 3,2—3,5 тис. тонн щорічно. У зв’язку із воєнним станом, кліматичними змінами та збільшенням попиту на плодово-ягідну продукцію, господарства розширюють існуючі та створюють нові площі садів.

Вирощування плодової продукції проводиться із застосуванням сучасних технологій з використанням безпечних засобів захисту рослин. Надається увага оновленню сортів, орієнтованих на експорт.
Особлива увага приділяється зберіганню готової продукції. На території області є в наявності 19 плодосховищ потужністю понад 30 тис. тонн одночасного зберігання. З них 8 сховищ обладнані холодильниками та системою регульованого газового середовища. Найсучасніші 2 сховища потужністю 15 тис. тонн побудовані за останні 5 років і обладнані технологічними лініями по сортуванню яблук.

Що відомо про садівництво на Хмельниччині

Днями начальник Управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Олег Омелянюк здійснив робочу поїздку в господарства Кам’янець-Подільського району, які займаються вирощуванням і зберіганням плодової продукції. В ході поїздки посадовець ознайомився із основними вимогами по догляду садів у ранньовесняний період, зокрема обрізці та обприскуванням дерев знезаражуючими сумішами.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині активно впроваджується реформа шкільного харчування
На Хмельниччині молода жінка натрапила на шахрайський онлайн-магазин
З іноземним досвідом та українською рішучістю: на Хмельниччині розпочала роботу новостворена Добровільна пожежна команда
На Хмельниччині патрульні допомогли порушнику комендантської години
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
На Хмельниччині вночі знищили ворожі «шахеди»: є пошкодження

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині активно впроваджується реформа шкільного харчування
З іноземним досвідом та українською рішучістю: на Хмельниччині розпочала роботу новостворена Добровільна пожежна команда
На Хмельниччині вночі знищили ворожі «шахеди»: є пошкодження
У Хмельницьке водосховище внесли суспензію хлорели
Ні улову, ні знаряддя: на Хмельниччині любителі риби поплатилися за свої бажання
На Хмельниччині до підрядника застосували штрафні санкції
FacebookTelegramViberWhatsAppX