Що потрібно знати перед покупкою електромобіля

Що потрібно знати перед покупкою електромобіля

Авто на електричному двигуні набирають в Україні все більшу популярність. На них пересідають колишні власники бензинових та дизельних моделей. Їх вибирають і як першу машину. З’являються таксопарки, які пропонують екопоїздки містом та за його межі. Лише на першу частину 2024 року в країні було зареєстровано 11,9 тисячі нових електрокарів. Якщо ви теж обміирковуєте придбання такого авто, варто ознайомитися з деякими його особливостями.

Переваги та недоліки електромобіля

Почнемо з сильних сторін цього виду транспорту. Перше, що треба згадати, це вартість заправки. За один літр бензину вам доведеться заплатити близько 54 грн. Авто відрізняються по використанню пального на 100 км. У середньому йде близько 8 л. Отже, на 100 км шляху ви витратите понад 400 грн. За подолання такого ж шляху на електрокарі ви заплатите 80 грн. Це значна економія для гаманця.

Однак доступність зарядки — не єдина перевага цього виду транспорту. Ось ще декілька причин купити електромобіль в Україні:

  • екологічність — моделі не забруднюють повітря небезпечними для здоров’я викидами;
  • рівень шуму — транспорт їздить дуже тихо, що особливо актуально для великих міст;
  • хороша динаміка — вже з перших оборотів авто досягає максимального крутного моменту;
  • безпека — завдяки особливому розміщенню центру ваги автомобіль рідше перевертається.

До того ж сучасні моделі доповнюються різноманітними системами, які спрощують керування транспортом. Електрокари простіші та дешевші в обслуговуванні. Проте справедливо буде згадати й про недоліки цього виду транспорту. Серед них виділяють:

  • вартість — авто на електричному двигуні коштують дорожче за бензинові чи дизельні моделі;
  • чутливість до низької температури — під час похолодання зменшується місткість акумулятора;
  • відносно невелика кількість зарядних станцій — заправки з бензином, дизелем та газом на трасі зустрічаються значно частіше.

Дехто відносить до мінусів і обмежений запас ходу. Деякі електрокари можуть проїхати на одному заряді до 250 км. Проте є моделі, які здатні долати значно більші відстані. До того ж вартість авто досить швидко окупиться за рахунок ціни на пальне. Та й кількість комерційних зарядних станцій стрімко зростає, а за декілька сотень доларів можна придбати портативну модель для поновлення рівня батареї. Авто підключається й до побутової електромережі та альтернативних джерел живлення.

Що потрібно знати перед покупкою електромобіля

Ознайомтеся з особливостями конкретної моделі

Перед тим як купувати авто, варто розглянути його технічні характеристики. До них належить кількість споживання електроенергії. Вона різниться залежно від моделі. Також варто враховувати технічні параметри. Зокрема тип та потужність електродвигуна, місткість батареї, габарити, вид підвіски та розмір коліс. Якщо ви вирішили придбати вживану машину, зверніть увагу на кількість циклів зарядки.

Особливості обслуговування електрокара

Автомобілі, як і інша техніка, вимагають регулярного обслуговування. Зокрема потрібно вчасно проходити технічний огляд. Під час періоду дії гарантії обслуговування виконується сервісним центром. Далі вам доведеться шукати хороше СТО, яке спеціалізується на електрокарах. Вони допоможуть і з ремонтом транспортного засобу. Не варто виконувати його самостійно, адже є великий ризик отримати удар струмом та завдати ще більших збитків. Ретельна підготовка до покупки й обслуговування допоможе не прогадати з вибором моделі та зробить поїздки приємнішими.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Молодик із кримінальним минулим зі Славути «відзначився» на Рівненщині
На Хмельниччині дворічний малюк, який загубився в парку, намагався заволодіти дитячим електромобілем
Для протидії диверсійним заходам на території Хмельниччини закупили автівки підвищеної прохідності
Як обрати ідеальний броньований автомобіль для вашої делегації або подорожі

Читайте у цій рубриці


Необхідні прилади для сучасного магазину чи супермаркету
Особливості та вибір ноутбуків Hewlett Packard
Ефективні рішення для вашого авто: Bestautoparts у допомогу
Відкрийте світ повітряних пригод для вашої дитини
FacebookTelegramViberWhatsAppX