Розмноження бірючини саджанцями та особливості догляду за рослиною

Розмноження бірючини саджанцями та особливості догляду за рослиною

Живі огорожі, вічнозелені скульптури та інші елементи ландшафтного дизайну можна створити на своїй ділянці за допомогою бірючини. Рід цього чагарника, також відомого як лігуструм, налічує близько півсотні видів і ще більше сортів.

У середньому чагарник досягає 200-сантиметрової висоти, завширшки має приблизно 100 сантиметрів. Рослина буває і у вигляді невеликих 6-метрових дерев із пишною кроною. Є як вічнозелені, так і листопадні види.

Листя бірючини темно-зелені, мають витягнуту еліптичну форму. Розташовані листові пластини супротивно. Дрібні квітки білого чи світло-кремового кольору з яскравим ароматом. Цвітіння починається в першій половині літа і триває близько місяця, інколи ж і все літо. Плід лігуструму — це темно-синя або чорна кістянка з 1–4 насінням. Ягоди отруйні. Бірючина швидко розростається, тому потребує обрізки для підтримки гарної форми.

Найбільш морозостійким видом є Ligustrum vulgare — бірючина звичайна. Ця рослина користується популярністю у садівників за рахунок невибагливості та пишності куща, висота якого може досягати п’яти метрів. Може використовуватися і для створення живоплоту, і для квіткових композицій, а також як самостійна рослина.

У числі інших поширених, але менш зимостійких видів:

  • Ligustrum ovalifolium (овальнолиста);
  • Ligustrum lucidum (блискуча);
  • Ligustrum japonicum (японська).

У каталозі інтернет-магазину Флоріум можна замовити різні сорти бірючини звичайної, наприклад, Atrovirens, Liga або Lodense.

Як садити бірючину?

Найкращим часом для посадки бірючини вважається весна, при цьому виконати процедуру важливо до того моменту, як набухнуть нирки. Можна садити і у вересні.

Хоча лігуструм невибагливий, все ж таки потрібно дотриматись ряду умов, якщо розраховуєте отримати здоровий і добре зростаючий чагарник.

  • Місце посадки — вибрати можна як ділянку з розсіяним світлом, так і затінене місце.
  • Грунт — не рекомендується кислий та сухий піщаний грунт. Підійде нейтральний або слаболужний ґрунт. Оптимальне співвідношення перегною, дерну та піску — 2:3:1. Важливо, щоб грунт був пухким, насиченим поживними речовинами та помірно зволоженим.
  • Добрива — корисним буде додати в посадкову яму по чайній ложці сечовини та суперфосфату плюс склянку золи. Добрива перемішують із ґрунтом.

Перед посадкою треба перекопати ділянку. Для живоплоту підготуйте траншею глибиною 60 см і шириною 50 см. Для одиночних рослин — ямку, глибина якої на 30 см перевищуватиме довжину коренів, ширина — близько 60 см. На дні потрібно зробити дренажний 10-20-сантиметровий шар. Потім залити траншею/ямку водою та дочекатися повного вбирання. Потім засипається грунтозмішування (листова земля, пісок і дерн) з добривами.

Саджанці слід розташувати з проміжком півметра, розправити коріння і засипати землею. Ґрунт ущільнити, замульчувати торфом і добре полити під корінь. Слідкуйте за тим, щоб протягом чотирьох тижнів ствол не пересихав.

Розмноження бірючини може здійснюватися кількома способами:

  • відводками;
  • черенками;
  • кореневими нащадками;
  • насіння.

Розмноження бірючини саджанцями та особливості догляду за рослиною

Догляд за бірючиною

У числі обов’язкових умов догляду за цією рослиною — регулярне обрізування. Перший раз вона проводиться, як тільки бірючина приживеться після посадки. Ця обрізка покликана стимулювати зростання бічних пагонів. Коли їхня довжина збільшиться на 15 см, знову виконують стрижку. Процедуру потрібно виконувати постійно протягом перших двох років, щоб досягти пишності куща. Коли зеленої маси буде достатньо — можна робити формування. Надалі щорічно необхідне санітарне обрізання навесні та восени.

Полив необхідний лише у посушливий час. Досить 3–4 поливів за сезон. Через кілька днів після поливу обов’язково розпушування ґрунту та мульчування.

Органічні добрива з суперфосфатом вносяться за потребою навесні.

На зиму сорти бірючини звичайної не потребують спеціального укриття. Коли сніг випаде, накидайте його більше на листя.

Бірючина досить стійка до захворювань та шкідників. Але при порушенні умов догляду стає вразливою до грибкових хвороб та бактерій. Можливі проблеми: плямистість листя, борошниста роса, поразка міллю довговусою бірючиною.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ громаді на Шепетівщині вирішили, що не на часі витрачати кошти на закупівлю саджанців
У Шепетівці стартував цікавий проєкт із рослинництва: що про це відомо
Породний склад 2024: які дерева садитимуть цьогоріч на Хмельниччині
Що відомо про садівництво на Хмельниччині
Де на Шепетівщині реалізовують декоративні саджанці
Поради садівникам: як доглядати за саджанцями дерев, щоб мати квітучий та багатий урожай

Читайте у цій рубриціЯк зрозуміти, який корм підходить вашому котику
Які види жировловлювачів підходять для ресторанів та кафе
Електро каміни: види та переваги
Технології мотоциклетної техніки
Ефективність бальнеологічного лікування у Трускавці
Віртуальні консультації лікарів: зручний і швидкий доступ до медичної допомоги
FacebookTelegramViberWhatsAppX