На Хмельниччині у ґрунті на підсипку виявили сенсаційні знахідки

На Хмельниччині у ґрунті на підсипку виявили сенсаційні знахідки

У містечку Чемерівці, що на Хмельниччині, в завезеному комунальниками для клумб і газонів ґрунті виявлено кераміку, що належить до трипільської культури. Пише Дмитро Полюхович.

Про це у ФБ групі «Містечко Чемерівці — РОКСОЛАНИН КРАЙ» повідомила користувач Nataliia Grebenovych.

«Біля музичної школи, по Гусятинському шосе, та інших місцях, де комунальна служба Чемеровець привозила ґрунт, помітила в ньому кераміку. Схоже, що це — трипільська культура», — повідомила вона.

На Хмельниччині у ґрунті на підсипку виявили сенсаційні знахідки

Користувач Володимир Гуменюк дав пояснення звідки взявся ґрунт з керамікою:

«Ґрунт привезений із Жабинецького кар’єру, де було трипільське поселення площею більше 15 гектарів. Обласний «охоронець» історичної спадщини там був, бачив, сфотографувався і пропав, хоча це поселення згадувалося ще в історичних документах…»

Тобто завезена земля, то так звана «вскришка» — шар який знімається перед видобутком піску.

Науковець із Кам’янця-Подільського, археолог, кандидат історичних наук Ігор Старенький, який зараз перебуває у лавах ЗСУ так прокоментував ситуацію:

«Трипільське поселення в Жабинцях відоме в літературі, зокрема і в довідкових матеріалах зафіксоване. Якщо поселення руйнується кар’єром — його треба розкопувати. Інше питання — а хто гроші на розкопки дасть. Інформацію про те, що матеріали трипілля потрапили в Чемерівці з привозним ґрунтом треба фіксувати інакше потім комусь доведеться голову ламати — звідки кераміка при стратиграфічний відсутності культурного шару. По пам’яті не скажу чи трипільське поселення в Жабинцях має якийсь пам’яткоохоронний статус, але, якщо пам’ять не підводить, то наче ні».

На Хмельниччині у ґрунті на підсипку виявили сенсаційні знахідки

Крім того Ігор Старенький зауважив, що:

«Щоб пам’ятка не руйнувалася, то вона має входити до Реєстру (але в наших реаліях закон не захищає навіть поселення зі статусом пам’ятки по суті). Статус пам’ятки надається Мінкультом за поданням областей. Але в Мінкульті документи роками лежать і припадають пилом. Часто ініціатива, яка проявляється на місцях не підтримується на верхах, а без статусу пам’ятки археологічні поселення беззахисні, бо по закону їх по суті немає».

Чи відреагували пам’яткоохоронці Хмельницької області на повідомлення в соціальних мережах про руйнування археологічної пам’ятки, наразі невідомо.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Disassembled white circular device with a small circuit board and a black mobile phone wired inside.
Батько був проти: суд на Хмельниччині дозволив зареєструвати дитину з матір’ю без його згоди
Blurred photo of a man in a beige shirt and dark jacket with a Ukrainian police emblem, standing against a yellow wall (watermark reads National Police of Ukraine).
За організацію місця для вживання наркотиків та збут психотропів судитимуть жителя Хмельниччини

Читайте у цій рубриці


Two police officers detain a woman indoors; one wears a neon vest marked 'ПОЛІЦІЯ' and stands beside them.
Ударив по голові військового ТЦК і втік: на Хмельниччині стався резонансний напад (Оновлено)
Open blue metal gates lead into a paved courtyard between houses on a cloudy day, with a small garden and clothesline visible; National Police of Ukraine watermark in the bottom right.
Two Ukrainian law enforcement officers—one from the Prosecutor's Office and one from the Police—restrain a handcuffed man in a grassy outdoor area; faces blurred.
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads