У Шепетівці учасниці проєкту «Сталеві магнолії» навчалися в нових теплицях

У Шепетівці учасниці проєкту «Сталеві магнолії» навчалися в нових теплицях

Сьогодні, 2 травня, у Шепетівці на базі комунального підприємства стартував проєкт «Сталеві Магнолії». Просто зараз там відбувається практичне заняття для однієї з груп учасниць Центру підприємництва та психологічної стійкості.

Група має назву «Практики». В подальшому отримані знання жінки зможуть використовувати як для власного садівництва та рослинництва, або працювати у цій сфері.

Навчають учасниць проєкту фахівці з рослинництва та ландшафтної архітектури — Сергій Мельник та Ганна Зубарєва.

Сергій Мельник — приватний підприємець з надання послуг благоустрою територій та ландшафтного дизайну, інженер, психолог. За 19 років роботи в скарбничці Сергія близько 100 реалізованих об’єктів з благоустрою територій, серед яких: котеджне містечко Гірськолижного комплексу «Плай» (Сколівський район, Львівської області), парк, дитячий садок, Будинок культури (с. Синьків, Заліщицької територіальної громади Заліщицького району Тернопільської області).

У Шепетівці учасниці проєкту «Сталеві магнолії» навчалися в нових теплицях

Сергій Мельник

Ганна Зубарева — ландшафтний архітектор, ландшафтний дизайнер, член Гільдії Ландшафтних Архітекторів України, керівник ландшафтної фірми BOTANIC (м. Миколаїв). Активна учасниця щорічних конференцій з ландшафтного дизайну, семінарів провідних дизайнерів України та Світу, стажування та підвищення кваліфікації в ботанічних садах та розплідниках України. За 17 років роботи: близько 200 проєктів; понад 70 втілених; 2 реалізованих парки в межах програми «Громадський бюджет» у місті Миколаїв; перша премія у міжнародному фотоконкурсі реалізованих садів «Садовий пленер» 2021 в рамках виставки GREENA EXPO 2021; численні публікації у фахових виданнях України (L&A «Landscape&Architecture» та інш.)

У Шепетівці учасниці проєкту «Сталеві магнолії» навчалися в нових теплицях

Ганна Зубарєва

Спершу слухачки групи «Практики» взяли участь у теоретичному занятті, де фахівці ознайомили їх із важливими аспектами рослинництва. Як їх обирати, про основні функції рослин у справі озеленення території, про психоемоційну складову процесу взаємодії із зеленими насадженнями тощо. Також жінки мали нагоду дізнатися про типи їх розмноження.

У Шепетівці учасниці проєкту «Сталеві магнолії» навчалися в нових теплицях

Вже по обіді розпочалася практична частина. Учасниці разом із тренерами розсаджували міскантус. Здавалося б взяв, поділив та посадив. Насправді, це так не працює. Для успіху потрібно чимало: підготовлений ґрунт, правильний поділ дорослої рослини, відповідна ємність, де рослина захоче прижитися.

Жінки-учасниці, отримавши реманент, заходилися розсаджувати міскантус. У свою чергу Ганна та Сергій здійснювали контроль цього процесу.

У Шепетівці учасниці проєкту «Сталеві магнолії» навчалися в нових теплицях

По-переду на учасниць чекає ще чимало цікавих та пізнавальних занять з озеленення. Практична частина відбуватиметься у теплицях, які наразі вже улаштовані на території КП ШРЕП.

Після завершення навчання учасниць, на базі комунального підприємства планують відновити оранжерейний напрямок. Це забезпечить проєкту сталість та перспективу. До того ж, випускниці, які потребуватимуть працевлаштування, будуть запрошені на роботу на тепличне господарство КП ШРЕП.

Тричі на місяць жінки-учасниці будуть відвідувати заняття, а вже у серпні отримають відповідні сертифікати. Окрім отриманих знань з вирощування рослин, жінки працюватимуть над відновленням власного ментального здоров’я.

Довідково

Проєкт «Центр підприємництва та психологічної стійкості «Сталеві магнолії» реалізується ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» за сприяння та інформаційної підтримки Шепетівської міської ради в рамках програми «U-LEAD з Європою». Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Шепетівці приймають заяви на оздоровлення та відпочинок дітей: хто має право 
У Шепетівку з’їхалися освітяни з різних регіонів України
У Шепетівці анонсували традиційний оздоровчий захід: встигніть зареєструватися
Зміни в розкладі руху на 3-х маршрутах, вартість місця на тваринному ринку та пільгові тарифи на відвідування басейну: в Шепетівці відбувся виконком

Читайте у цій рубриці


У Славутській громаді шукають приміщення, де можна було б плести сітки
На Шепетівщині камери зафіксували «шанувальницю» сульфіній
У Шепетівці приймають заяви на оздоровлення та відпочинок дітей: хто має право 
На Шепетівщину із важливою місією завітали ветерани-айдарівці
FacebookTelegramViberWhatsAppX