Сталеві прутки в машинобудуванні: роль та переваги

Сталеві прутки в машинобудуванні: роль та переваги

Активний ріст промисловості став причиною зростаючого попиту на металопрокат і пруток сталевий є найбільш затребуваним елементом металопродукції. Кругляк метал застосовується у будівельній галузі в конструкціях різної складності, його використовують при зведенні мостів, у залізничних кріпленнях, у меблевому виробництві, а також і в машинобудуванні.

Пропонуємо більш детально розглянути різновиди металопродукції зі сталі, її властивості та в яких випадках варто пруток металевий купити.

Різновиди сталевого прутка

Критерії вибору сталевого прутка передбачають врахування таких параметрів:

 • діаметр (розмір перетину);
 • показник, або клас кривизни матеріалу;
 • марка сталі, що використовується для виробництва прутка, її хімічна формула та відсоток домішок у складі металу.

За своєю формою на ринку металопродукції існує три основні варіації, в яких може бути представлений пруток металевий:

 • коло;
 • пруток шестигранної форми;
 • калібрований пруток.

Незалежно від форми прутка розрізняють класи точності сталевої металопродукції:

 1. Клас А. Продукція характеризується мінімальним значенням кривизни та підвищеною точністю у всіх напрямках.
 2. Клас Б. Допускаються відхилення по довжині прутка, при цьому показник мінімального значення кривизни лишається на високому рівні.
 3. Клас В. Компоненти звичайної точності.

Вищезазначені класи відіграють неабияку роль при використанні сталевого прутка в машинобудівельній галузі. Сировина класу А і класу Б використовується при виробництві ресор, кріплень, гвинтів та інших деталей, які мають витримувати високий ступінь навантаження.

Для комплектуючих, які піддаються значному впливу вологи, використовують прутки з додатковим захисним шаром — оцинковані. Цинкування сировини створює антикорозійний бар’єр і такий матеріал має довший термін експлуатації.

Ще один спосіб збільшити міцність — це калібрування, легування та шліфування сировини. Це забезпечує додаткову витривалість компонентів зі сталевого прутка і значно розширює сфери його застосування. Пруток калібрований активно використовується у суднобудуванні, при створенні залізничних конструкцій тощо. Більш детально ознайомитись з характеристиками та марками продукції можна на сайті.

Переваги використання

Коло сталеве має попит як матеріал для застосування у машинобудуванні завдяки своїм відмінним технічним характеристикам, а саме:

 • еластичність металу — сталь піддається повторній обробці та може зазнавати деформаційних змін при високих температурах;
 • витривалість до значних навантажень;
 • антикорозійні властивості сталі.

Навіть без додаткової обробки (шліфування, калібрування), вироби зі сталі характеризуються високим рівнем стійкості до корозії, а нанесення захисного шару на вироби зі сталі робить сталеві конструкції довговічними.

Для чого використовується коло сталеве у машинобудуванні

Сфера застосування в у машинобудуванні доволі обширна. Коло сталеве є основним елементом, з якого виготовляють різноманітні кріплення, механізми та комплектуючі деталі.

Загалом прутки є важливим елементом в автомобілебудуванні, суднобудуванні, їх активно використовують при будівництві важкої та спеціалізованої техніки, а також у залізничному транспорті, в тому числі й при прокладанні залізничних колій.

Постійне вдосконалення виробництва та активний розвиток економіки значно розширює сфери застосування компонентів зі сталі як всередині машинобудівної галузі, так і в промисловості в цілому.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Металобаза «Бекас»: надійний постачальник металопрокату в Києві
Електричні шафи та панелі: критерії вибору для промислових застосувань
Які види жировловлювачів підходять для ресторанів та кафе
Використання електромоторів із вибухозахистом: безпечна енергетика для промисловості

Читайте у цій рубриці


Особливості та вибір ноутбуків Hewlett Packard
Ефективні рішення для вашого авто: Bestautoparts у допомогу
Відкрийте світ повітряних пригод для вашої дитини
Стильний жіночий осінній одяг
FacebookTelegramViberWhatsAppX