Якщо нардепи не скоригують закон «Про теплопостачання», на місто ляже 120 млн боргу

Якщо нардепи не скоригують закон «Про теплопостачання», на місто ляже 120 млн боргу

З цього приводу під час чергової сесії Шепетівської міської ради, 28 березня, ухвалили звернення до Верховної Ради України та голів депутатських фракцій щодо внесення змін до статті 22 Закону України «Про теплопостачання».

У зв’язку з припиненням договірних відносин Шепетівської міської ради з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» в односторонньому порядку, то підприємство теплових мереж невдовзі повернеться у власність громади. Але товариство, яке за концесійною угодою надавало послуги з теплопостачання для міста з 2011 року, має борг за газопостачання — близько 120 мільйонів гривень.

«Територіальна громада міста Шепетівки впродовж 2017–2018 років стикнулася з наслідками недосконалого регулювання правовідносин правонаступництва зобов’язань у сфері теплопостачання. Опалювальні сезони 2017–2018, 2018–2019 років фактично було зірвано. Заручниками «холодної війни» стали мешканці міста, які мають централізоване опалення, школи та комунальні заклади», — йдеться у зверненні.

Відповідно до частини 2 згаданої статті закону, у разі якщо суб’єкту господарювання надано в користування цілісний майновий комплекс з вироблення теплової енергії, то він стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування, що виникли у суб’єкта господарювання, який раніше використовував майно.

У законі «Про теплопостачання» не врегульовано питання передачі боргів у випадку повернення цілісного майнового комплексу від суб’єкта господарювання назад власникові, якщо власником є органи державної влади чи місцевого самоврядування, їхні підприємства, установи та організації. Відсутність у законодавстві чіткого врегулювання питання щодо порядку правонаступництва боргів суб’єкта господарювання стає перешкодою для отримання громадянами послуг з теплопостачання належним чином або неотримання таких послуг взагалі. Відповідно до частини першої статті 96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями.

«Вважаємо, лише прийняттям вказаних змін до закону зможемо врегулювати ситуацію, що склалася між газопостачальними, газотранспортувальними комерційними підприємствами. Враховуючи викладене, Шепетівська міська рада звертається до Верховної Ради України, голів депутатських фракцій з проханням винести на пленарне засідання сесії Верховної Ради України та підтримати проект закону N 8341 від 10.05.2018 «Про внесення змін до статті 22 Закону України «Про теплопостачання» (щодо удосконалення умов повернення цілісного майнового комплексу)». Для того, щоб «опалювальний сезон» не став синонімом до слова «апокаліпсис», а мешканці міст України «заручниками» боргових зобов’язань приватних компаній, сподіваємося на Ваше зважене рішення у підтримку вищезазначеного законопроекту», — завершується звернення депутатів Шепетівської міської ради.

Інакше кажучи, якщо Верховна Рада України не внесе відповідних змін до законодавства у сфері газопостачання, то в наслідок повернення тепломережі в комунальну власність на громаду міста може лягти 120 мільйонів боргу.

Шепетівка не єдине місто в Україні, яке стало заручником боргових зобов’язань концесіонерів. Його побратимами в боротьбі за теплопостачання восени 2019 року стали міста Сміла, Коцюбинське та інші. Причиною стали багатомільйонні борги теплопостачальних підприємств перед НАК «Нафтогаз України». Тому минулоріч у Верховній Раді України зареєстрували законопроект щодо перегляду умов «успадкування» боргів концесіонерів-інвесторів.

Але віз і нині там…

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


8 коментарів до статті «Якщо нардепи не скоригують закон «Про теплопостачання», на місто ляже 120 млн боргу»

 1. Ruslan Shevchuk коментує:

  В Шепетівці 6 тис споживачів, 120 млн це в середньому по 20 тис грн на кожного, виділити допомогу на підключення індивідуального опалення комусь менше, комусь більше, залежно від фінансового становища і не треба буде гнилі тепломережі утримувати.

 2. Tetyana Yarmolyuk коментує:

  Відмовтесь ,шановні керівники міста , від оцих непотрібних тепломереж, переведіть місто на іднивідуалку, включіть свій мозковий потенціал і вирішив проблему, а спихайте на плечі убогого шепетівського населення, для кого вас вибирали служити собі чи народу????

  • ВІктор Д. коментує:

   Авжеж – відмовтесь! Нічого не плутаєш? Дійна корова потрібна всім: що засланим енергоінвестівцям, що місцевим князькам зі схронів.

 3. Надія Українка коментує:

  В середньому коштує індивідуалка 50000.І це залишається вдома.20000 віддати дяді ахмету запросто так? Вони ж як працювали помимо рахунків ,так і працюють і не факт ,що вчасно включаться в зиму.Ужгород на індивідуалці.Маленький Чигирин виділив по 10тис людям.Помучились і поставили.Звісно треба кредити,треба домовлятись,а а це називається ПРАЦЮВАТИ

 4. 👎👎👎

 5. Почекаємо до виборів в парламент,якщо вони будуть! Кошулинський пройде і все буде гаразд! На виборах голосуєм за ” Свободу”!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Ігор Юрков коментує:

  Я давно пропонував давати дозволи і кредити на автономне опалення, і забувати про прокладку Енергоінвест на завжди! Як це зробила Славута!!! А на рахунок керівництва міста скажу просто, це не партія ,, Свобода,, а партія ,, Рабства і жибрацтва”

 7. Ігор Юрков коментує:

  Перспективи такі ми на осінь будемо ГОЛІ, БОСІ, І ПРОСТОВОЛОСІ І ХОЛОДНІ ВІД БОРГІВ І КЕРІВНИЦТВА МІСТА!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці майже 3000 городян купуватимуть газ у «постачальника останньої надії»
Пристрасті довкола великого герба України
У вересні в селах Білогірщини вимикатимуть газопостачання
Для сталого забезпечен­ня теплом мешканців Хмельниччини необхідно збільшити частку ПДФО до місцевих бюджетів
У Шепетівці тимчасово зупинено прийом заяв на будівельні паспорти
У Шепетівці зайшла мова про переповнені перші класи

Читайте у цій рубриціДАБІ офіційно ліквідовано, відзавтра розпочинає роботу новий орган держінспекції архітектури та містобудування
Водіям дозволили дистанційно готуватися до іспиту з ПДР, а права отримувати поштою
У проєкті Держбюджету на 2022 рік передбачені доходи на рівні 1,277 трлн гривень, а витрати — 1,466 трлн гривень
Православна церква України запустила власний мобільний застосунок
Проектування сучасних систем опалення
МВС вимагатиме у держбюджеті підвищення заробітної плати поліцейським