Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»

Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»

Позачергову сесію Шепетівської міської ради скликали 16 жовтня з приводу виконання розпорядження Кабінету Міністрів України. У розпорядженні № 717-р від 03.10.2018 голова уряду — Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив необхідний перелік заходів для забезпечення початку опалювального сезону та його стабільного перебігу.

Рекомендації в документі є як для НАК «Нафтогаз України», облдержадміністрації, так і для органів місцевого самоврядування.

На початку засідання міський голова Михайло Полодюк озвучив для депутатів перелік заходів, які вжила міська рада, щодо вирішення питання з опалювальним періодом. У своєму виступі очільник міста в хронологічному порядку розповів про перебіг судових засідань щодо розірвання договору концесії, про зустрічі з цього приводу на рівні Міністерства регіонального розвитку, про відмову концесіонера повертати громаді міста комунальне майно та інші моменти.

Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»

— На рівні Києва з нами — територіальною громадою міста Шепетівки — можуть продовжувати діалог з приводу опалювального сезону лише у випадку наявності цього комунального майна у нашій власності. Майновий комплекс тепломереж перебуває в концесії до 2023 року, допоки ми його назад не повернемо, з нами ніхто говорити не буде, — пояснив Михайло Полодюк.

Зі слів міського голови, за територіальну громаду Кабмін готовий заступитися та прийняти необхідні рішення щодо виходу з цієї кризової ситуації. Але виключно за умови повернення тепломережі у комунальну власність.

— Цієї весни виникла така ситуація, коли вже майже почався процес передачі майнового комплексу назад місту, генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» його зупинив. Натомість гарантував забезпечення опалювального сезону, — сказав міський голова.

Тому в проекті рішення міська рада вирішила, що 17 жовтня станом на 17:00 генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександр Пустовойт має надати копії укладених договорів з НАК «Нафтогаз України» на постачання природного газу для виробництва теплової енергії протягом опалювального сезону 2018–2019 років та виділення необхідних номінацій. Пред’явити документи щодо наявності фінансового забезпечення, фінансових або інших гарантій виконання концесіонерами зобов’язань, необхідних для розрахунків за спожитий газ. Також ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» до вечора середи має укласти та пред’явити договір реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ.

— Починаючи з 1 січня 2017 року по вересень 2018 року через пільги та субсидії для «Енергоінвесту», за надані ними послуги, з державного бюджету через Шепетівське управління соціального захисту було перераховано 52 мільйони гривень — близько 2 мільйонів доларів. Коли йде дискусія, стосовно того що відбувається з боргом, який накопичився у «Енергоінвесту», а це більше 55 мільйонів гривень, виникає питання: чому не змінюється цифра боргу в НАК «Нафтогазі»? Питання, куди діваються ці гроші, на рівні ні Хмельницької області, ні Києва чомусь ніхто не ставив, — додав міський голова.

Зокрема, в розпорядженні Кабміну, відповідно до якого і скликали сесію в Шепетівці, органам місцевого самоврядування рекомендують:

«Вжити заходів для зниження рівня кредиторської заборгованості за спожитий теплопостачальними та теплогенеруючими організаціями комунальної форми власності природний газ; забезпечити прийняття рішень щодо фінансового забезпечення виконання зобов’язань теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, необхідних для реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ підприємствами, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; забезпечити своєчасне встановлення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги в порядку і межах, визначених законодавством; розглянути питання щодо можливості збільшення видатків місцевих бюджетів на підтримку підприємств житлово-комунального господарства для забезпечення їх сталої роботи протягом опалювального сезону 2018/19 року».

— Розпорядження — узагальнене, і немає конкретно відношення до ситуації, що склалася в Шепетівці. Оскільки, ми не маємо тепломережу в комунальній власності, та, відповідно до чинного законодавства, не можемо вплинути на комерційну структуру. Розглянувши цей документ, сесія має надати гарантії щодо виплати боргів, — зазначив Михайло Полодюк.

Пояснити момент щодо гарантій з боку органів місцевого самоврядування запросили представницю Шепетівської місцевої прокуратури Раїсу Облог:

— Згідно з вказаним розпорядженням, з міського бюджету будуть виділятися кошти. Є стаття 22 Закону «Про теплопостачання», яка взагалі каже, що у разі повернення у комунальну власність підприємства, ви будете змушені забрати і борги.

Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»

— Є ще й наслідки неприйняття будь-яких рішень з приводу заборгованостей: внесені зміни до Кодексу ГТС, передбачає пониження тиску в системі «Укртрансгазу» при несанкціонованому відборі газу. А це вже не буде постачання газу і для тепломережі, і для всього Шепетівського району. Ось це самий глобальний наслідок, який ми хочемо донести до всіх депутатів, — попередила Мирослава Гурбан, юрист ПрАТ «Шепетівкагаз». — Якщо у 2017 році ми ще гралися у відрізання та зварювання, то цьогоріч це питання вирішиться глобально — понизили тиск та відключили місто Шепетівку та район від газопостачання.

Звісно, таке пояснення обурило депутатів, від них «посипалися» питання. Але до того часу, як розпочалася реєстрація, то найдопитливішим виявився лише депутат Юрій Шайнога:

Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»

— Перше питання до представника прокуратури: поясніть законність рішення міської ради, коли вона виступить гарантом повернення боргів для приватної структури?

— Ви приймаєте рішення колегіально, відповідно є розпорядження Кабміну, яке носить рекомендаційний характер, — відповіла прокурор Раїса Облог.

Депутат Шайнога мав ще одне питання до представника газконтори:

— Кожен шепетівчанин, що живе у приватному секторі, має договір з вами на постачання газу. Споживачі, зі свого боку, виконують зобов’язання, а ви, натомість, власною господарською «бездіяльністю» — несанкціоновані відбори газу з боку підприємства — робите людей заручниками цієї ситуації.

— Відповім вам, як нам сказали в попередній опалювальний період, — підете в суд і будете оскаржувати всі порушені ваші права, — відповіла юрист ПрАТ «Шепетівкагаз».

У свою чергу, прокурор також поцікавилася у депутатського корпусу щодо процесу повернення майна громаді міста:

— Ви, депутати, прийняли рішення про розірвання концесійного договору ще в листопаді 2017 року, чому до цього часу в судовому порядку не подали позов про повернення майна?

— Тому що ті, хто мають допомогти у виконанні цього рішення, нагороджують медалями та грамотами тих, хто це рішення не виконує, — лаконічно пояснив депутат Юрій Шайнога (напевно, маючи на увазі, нещодавнє відкриття ізолятора тимчасового тримання).

Обговорення всіх аспектів цього проекту рішення тривало не довго, та депутати вже у виступах були вельми рішучі. Цікаво, що в ході позачергової сесії Шепетівської міської ради депутат та генеральний директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» — Олександр Пустовойт жодного разу не зареєструвався ні для того аби поставити питання, ні задля виступів з приводу опалювального сезону.

Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»

І за результатами голосування проект рішення сесії зі всіма поправками та доповненнями не передбачає, що місто стане гарантом повернення багатомільйонних боргів приватного підприємства ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

6 коментарів до статті «Міська рада Шепетівки відмовилася стати гарантом повернення боргів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»»

 1. Marina Koval коментує:

  Добрк, що владі нашій тепло, а на людей насрати. Поки тепло, не замерзнуть, а потім як карта ляже. І суми тільки потім виставляють за опалення. Позор і ганьба нашому меру. Не забезпечив тепло мешканцям міста, тільки гарно вміє говорити

 2. Кет Кет коментує:

  Я в шоці, стільки інформації, а ви ніяк зрозуміти не можете, що “зверху” хочуть, щоб міська рада заплатила борги за Енергоінвест. Чому ми з вами маємо платити вдруге, ще й за чужі борги.

 3. Богдан Тищук коментує:

  Розігнати їх нахер, з них толку все одно немає. Куди дивиться прокуратура,СБУ. Чому не кого не покарали за прошлий рік?

 4. Олена Колос коментує:

  Вже котрий рік підряд мер і керівництво міста не мжуть вирішити головне питання міста-подати тепло , за яке люди ічасно платили і платять.а де ваші юристи-непрофесіонали.за що ви отримуєте вчасно зарплати і щомісяця премії?не справляєтесь-уйдіть!

 5. Голый Вася коментує:

  Этот дебильный народ хотел капитализма. Думал что станет миллионером. А стал бесправным батраком, и клоуном для гей-парадов. Вот вам результат передачи средств производства из государственной собственности в частную.

  Как придуривались в политику – то и имеете. Учитесь правильно зиг-хайль делать. Скоро пригодится…

 6. Голый Вася коментує:

  Ой, забыл вас поздравит!
  Сегодня 17 октября – Международный день борьбы за ликвидацию нищеты. Очень актуально для идиотов голосующих за гречку на президентских выборах…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоУ Славуті напишуть звернення до митрополита Онуфрія, щоб припинити релігійну ворожнечу
Чи відбудеться підвищення тарифів у наступному опалювальному сезоні?
На Хмельниччині ввели мораторій на російськомовний культурний продукт
Зеленський призначив голову Шепетівської райдержадміністрації
Депутати Шепетівської міської ради на травневій сесії прийняли кардинальні рішення, врахувавши умови воєнного стану
Депутати хочуть позбавити громадянства військовозобов’язаних, які виїхали за кордон

Читайте у цій рубриціІсторична віха: Україна — кандидат на членство в ЄС
Програма кредитування бізнесу «5-7-9» подорожчає
Спростування поширених фейків про кандидатство України в ЄС
Незабаром у продажу з’явиться нова поштова марка «УКРАЇНСЬКА МРІЯ»
Укрзалізниця повернула «довоєнний» маршрут поїзду, що курсує через Шепетівку
У міграційній службі пояснили причини затримок виготовлення паспортів
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter