Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Сьогодні, 28 квітня, відбулося пленарне засідання шостої сесії Шепетівської районної ради восьмого скликання. На порядку денному — 28 питань, які розглянули 37 присутніх депутатів із 42.

Чи не найголовніші і найгостріші питання — про угоди між районною радою та територіальними громадами (міста Шепетівки, селища Гриців та сіл Судилків, Ленківці і Михайлючка) про партнерство і співробітництво в розвитку первинної медико-санітарної допомоги та саму передачу КП «КНП «Шепетівський центр ПМСД».

Загалом, питання, що стосувалося передачі центру ПМСД, для районних депутатів стало своєрідним каменем спотикання. Адже його ще із грудня щоразу відправляли на доопрацювання та знімали з порядку денного.

І цього разу голова Ленковецької територіальної громади Юрій Криворчук пропонував вкотре відкласти на довивчення.

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Адже, з його слів, у проєктах не враховано всі правки, які пропонували громади.

Натомість, голова районної ради Олег Кулінський висловив власне бачення та наголосив:

— Колеги, ми просто затягуємо час та робимо це свідомо!

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Про те, що рішення врешті вже треба прийняти, заявила й голова Судилківської територіальної громади Тетяна Котик:

— На мою думку, вже достатньо відтягувати дане питання, тому що ви збираєтеся кожного місяця і щоразу в когось виникають питання до якоїсь угоди. Ми збиралися вже чотири рази, обговорювали та вносили свої пропозиції. Тому я вважаю, що сьогодні вам, депутатам, потрібно прийняти рішення, аби ПМСД могло працювати. Бо тут теж є чимало питань, зокрема, як сплатити комунальні послуги? Адже вони лягають на плечі місцевих громад. Три місяці ПМСД знаходить кошти, звідки ж закрити цю заборгованість, а ми давайте сьогодні ще раз відкладемо це питання на довивчення до 1-го липня, коли постане питання, що вже не зможете наші рішення прийняти.

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Голова Ленковецької ТГ Юрій Криворчук свою колегу не підтримав. На що Тетяна Котик заперечила:

— ПДФО вам платять, а з яких рахунків сплачує ПМСД комунальні платежі, якщо вони не вправі платити зі своїх рахунків? Отож, моя пропозиція: нерухоме майно передати на органи самоврядування за місцем розташування, а рухоме майно — так, як прописано в угоді, — залишається за юридичною особою… Я вважаю, що має бути один центр ПМСД на весь колишній Шепетівський район і цим засновником має бути місто Шепетівка. Якщо ми сьогодні не приймемо правильне рішення і не передамо одному засновнику, ми втратимо нормальне функціонування центру ПМСД. І якщо питання сьогодні буде знято, то це політичні амбіції депутатів…

Зі свого боку голова Ленковецької громади заявив:

— Ви знаєте, ще одна сесія і ми приймемо рішення про створення власного центру ПМСД.

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Внести ясність взявся депутат районної ради та водночас менеджер з питань адміністративної діяльності КП КНП «Шепетівський центр ПМСД» Сергій Пономарьов:

— Шепетівське районне підприємство працює і самостійно сплатило комуналку за січень, лютий, березень без допомоги громад, хоча на громади ПДФО перераховувалося. Деякі громади навіть говорили, що ці кошти вони рахують, аби потім передати на ПМСД для його розвитку… Я розумію, сьогодні готувалися проєкти рішень про передачу майна. Поясню, чому мною ці питання були зняті з порядку денного на засіданні президії: я не бачу одностайності громад. І ця угода не буде підписана всіма учасниками в такому вигляді, як вона є.

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Натомість, пропонував єдиний правильний варіант: аби абсолютно всі голови громад заявили про те, що між ними досягнуто домовленості та вони погоджуються передати ПМСД у місто Шепетівку. Підтвердити це повинні письмово напрацьованим проєктом.

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

На трибуну запросили й заступника голови Шепетівської ТГ Віталія Янушевського:

— Порушили питання в грудні місяці про передачу всього комплексу двох багатопрофільних лікарень. Тоді ніхто із вас не заперечував проти їх передачі в місто. Питання ж передачі ПМСД затягується вже четвертий місяць. А це створює багато передумов, аби наші громадяни в певній мірі були позбавлені можливості отримувати весь перелік послуг. В жодному разі питання не йде про те, що якийсь ПМСД чи амбулаторії будуть закриватися чи ліквідовуватися. Отож, велике прохання до вас: зважено поставити крапку в питанні передачі права засновника місту, так, як це зробили інші територіальні громади. Можу сказати з практики: там, де є ще ПМСД в районі, це — роздроблення бюджетних коштів, суперечки з приводу того, які ж послуги надавати громадянам, а також створення нічим не обґрунтованих керівних посад, які теж викачують гроші на своє утримання. Міська територіальна громада готова сьогодні прийняти Центр ПМСД та зробити все для того, аби він був єдиним на весь Шепетівський район у старому форматі.

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

Пропозицію фракції «За майбутнє» висловив Валентин Лосовський:

— В грудні місяці я був одним із ініціаторів, хто відправив питання на доопрацювання. Однак, за ці три місяці консенсусу так і не дійшли. Тому варто приймати таке рішення, якого хочуть і лікарі, і люди. Тому, коли ми сьогодні почули, що хтось до когось їздить домовлятися, я хочу зробити заяву від своєї фракції та від себе: з нами ніхто не домовлявся… Ми встигли поспілкуватися з колективом, містянами та депутатами ТГ. Всі вони за те, аби передати ПМСД так, як це робиться в Полонному, Славуті, Ізяславі. Передати на місто, яке готове його утримувати та має відповідний бюджет…

Однак, Юрій Криворчук все ж пропонував питання, що стосуються ПМСД відправити на доопрацювання та ще раз зустрітися.

У підсумку, питання про угоду між громадами зняли з порядку денного.

— Нехай громади самі між собою зберуться та приймуть рішення. Районна рада не буде посередником між територіальними громадами, — заявив Олег Кулінський, його підтримали й інші депутати.

Одностайно підтримали обранці проєкт рішення про безоплатну передачу об’єктів нерухомого майна КП КНП «Шепетівський центр ПМСД» зі спільної власності територіальних громад сіл, селища в комунальну власність територіальним громадам, але із зобов’язанням використання корпоративних прав та майна за цільовим призначенням і не відчуження у приватну власність.

«За» передачу прав засновника юридичної особи — комунального підприємства «Комунальне некомерційне підприємство «Шепетівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» у комунальну власність Шепетівської міської ради проголосували 23 народні обранці із 37 присутніх в залі. Цих голосів вистачило, аби прийняти рішення.

Однак, після прийнятого рішення одна з депутаток заявила про підроблення документів та фальсифікацію голосів лічильною комісією, заявивши, що вся її фракція утрималася. Однак, навпроти прізвища однієї з колег замість «Утрималася» стояло «За».

Лебідь, рак та щука: як передавали Шепетівсь­кий центр ПМСД

В підсумку, депутатка, чий голос був під питанням, все ж проголосувала «За».

Рішення прийнято.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоЗа останню добу на Шепетівщині сталося дві пожежі
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
Шепетівське АТП готове відновити перевезення із наступного тижня
У Шепетівці шукатимуть нового перевізника, якщо АТП не виконуватиме взяті на себе зобов’язання
У Шепетівській ТГ запрацює громадська пральня
На Шепетівщині депутата районної ради приборкували патрульні

Читайте у цій рубриціПід час велодрайву «Разом до перемоги» на Шепетівщині зібрали 145 тисяч гривень
В Ізяславі продали алкогольний напій підлітку: продавчинею займаються правоохоронці
У неділю ще одна громада на Шепетівщині перейшла до ПЦУ
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
В одній із громад Шепетівського району рівень нітратів у криницях перевищує норму в 2,5 рази
На автодорогах Шепетівського району за добу виявили «врожайну» кількість нетверезих водіїв
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter