Тваринні відходи з Тернопільщини у Шепетівку не доїхали

Тваринні відходи з Тернопільщини у Шепетівку не доїхали

Залишки тваринного походження, які виявили на території смт Велика Березовиця, що на Тернопільщині, повинні були ліквідувати. Відтак, переробкою накопичених відходів мали зайнятися на Хмельниччині — Шепетівська філія ДП «Укрветсанзавод». Однак, у Шепетівці, як то кажуть, ні сном, ні духом…

Інформацію для тамтешньої Держпродспоживслужби надав член виконкому Великоберезовицької селищної ради ще 11 лютого. Вже через кілька годин на місце виїхали представники, аби з’ясувати всю інформацію та переконатися у достовірності, так би мовити, на власні очі.

«По прибутті на місце зустріли представників селищної ради, екологічної інспекції та орендаторів земельної ділянки. Проведено фотофіксацію на території звалища та переговори з представниками селищної ради та екоінспекції. В розмові встановлено, що територія належить ТОВ «Онікс», який, у свою чергу, передав її в оренду ТОВ «Біобластер» для виробництва так званого «біогумусу». Жодних підтверджувальних документів не було надано. Зі слів представників селищної ради, про складування відходів їм відомо, оскільки минулого року сталося займання даної ділянки, про що повідомляли люди. Зі слів представників екологічної інспекції звернень громадян та громадських організацій,з приводу функціонування звалища, не було», — йдеться на сайті Головного управління Держпродпоживслужби у Тернопільській області.

14 лютого посадовці здійснили позаплановий захід державного контролю стосовно ТОВ «Біобластер». Відповідно до нього повинні були винести припис на ліквідацію неконтрольованого звалища та складання протоколу про порушення вимог Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною». Штрафні санкції передбачають від 95 тисяч до 123 тисяч гривень. Постанову виносить Головний державний ветеринарний інспектор області.

На сайті YouControl, де можна перевірити контрагентів України, зазначено, що ТОВ «Біобластер» займається переробкою та вилученням безпечних відходів.

«Отримано інформацію, про те, що керівництво ТОВ «Біобластер» заключило договір з Шепетівською філією ДП «Укрветсанзавод» на переробку накопичених відходів та обіцяють сьогодні почати вивіз залишків для переробки туди», — зазначено на сайті Головного управління Держпродпоживслужби у Тернопільській області далі.

Таких підприємств, що займаються переробкою залишків, на Хмельниччині лише два. Однак, зі слів на­чаль­ни­ка Ше­пе­тівсь­­ко­го район­но­го уп­рав­лін­ня Го­лов­но­го уп­рав­лін­ня Держпрод­спо­жив­служ­би у Хмель­­ниць­кій об­лас­ті Віталія Стародубова, безперебійно працює лише Шепетівська філія ДП «Укрветсанзавод».

— У випадку, якщо таких заводів не буде, ви лише уявіть, де будуть ці неутилізовані контрабандні конфіскати… Адже, в основному, це трупи тварин. Вони будуть у посадках, на прилавках, на стихійних ринках, — говорить він.

Загалом, державне підприємство «Укрветсанзавод» створено з метою координації діяльності суб’єктів господарювання щодо забезпечення екологічного, епізоотичного та ветеринарно-санітарного благополуччя в Україні шляхом утилізації та переробки відходів тваринного походження, неякісних харчових продуктів і продовольчої сировини.

Чи насправді Шепетівка утилізуватиме рештки тварин, — поцікавилися у Шепетівської філії ДП «Укрветсанзавод»:

— ТОВ «Біобластер» з нами договір не заключало, ми з такими не співпрацюємо, — сказав директор державного підприємства Анатолій Чмир.

Отож, куди поїдуть залишки тваринного походження?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСвиняча трагедія у Шепетівці: вцілілих тварин ловили у негоду
ДТП зі свиньми у Шепетівці: частина залишилася у вантажівці, інші забрели на автозаправку, майже десяток — загинуло
На Шепетівщині під час обстеження мисливських угідь попереджали про грип птиці
На Хмельниччині заборонили продаж партії китайських пластикових чашок Sinsay
На Хмельниччині приділятимуть більшу увагу питанню поводження з відходами
У Славутській ТГ провели перевірку роботи лікаря на ковбасному цеху

Читайте у цій рубриціДТП на Полонщині: пасажир у важкому стані в реанімації
На Хмельниччині в Сервісному центрі під час реєстрації  виявили авто з ознаками підробки
На Шепетівщині розшукують 88-річну бабусю, яка має проблеми з пам’яттю (Оновлено)
Свиняча трагедія у Шепетівці: вцілілих тварин ловили у негоду
У сусідній області госпіталізували жителя Хмельниччини, на якого напали грабіжники
У Шепетівському районі внаслідок буревію знесло покрівлі та припинено електропостачання