88,3 % нетішинців за те, щоб під час реалізації ІІІ етапу децентралізації приєднатися до Рівного

Нетішинська міська рада на останній 76-ій сесії звернулася до керівництва держави щодо збереження статусу міста обласного значення та визначення особливого статусу міста-супутника атомної станції.

— Під приводом децентралізації в Україні хочуть повністю знищити органи місцевого самоврядування. Заголовок новацій звучить дуже красиво, а зміст його діаметрально протилежний, — зауважив міський голова Нетішина Олександр Супрунюк.

За його словами, влада намагається укрупнити райони. Хоча в цивілізованих країнах діють навпаки — укрупняють області. А такі структури, як райони, в багатьох європейських країнах вже скасовані. Укрупнений район буде «прокладкою» між базовим місцевим самоврядуванням і областю. Відділ з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

— Керівники багатьох ОТГ і міст обласного значення, в тому числі Славути і Шепетівки, почали «воювати» за те, де буде центр району. Мене така ситуація насторожувала з самого початку. Але коли стало відомо, що буде далі після такого об’єднання, то пробрав жах і зрозумів, що фактично знищується місцеве самоврядування, — зазначив Олександр Супруюк.

Міського очольника насторожує, що буде введений інститут префектів — це голови райдержадміністрацій тільки з додатковими повноваженнями: прокурорськими і наглядовими, з правом втручання в бюджети міст і ОТГ. При цьому міста обласного значення та ОТГ втратять свій статус. Якщо раніше створені ОТГ «підтягувались» за повноваженнями, функціями і фінансами до міст обласного значення, то нині планується забрати фінанси в ОТГ і міст обласного значення в райони, і район (префект) ділитиме їх.

— Уявіть собі: хто даватиме гроші на додаткові гуртки? Для додаткових доплат для медиків чи освітян, які вони нині отримують в Нетішині? Зрозуміло, що Нетішин залишиться без фінансового ресурсу і міські голови перетворяться на голови сільських рад, які будуть «бігати» в район і просити свої гроші для того, щоб реалізувати певний інфраструктурний проєкт чи на щось інше. Ще мають намір запровадити одну дурницю, інакше назвеш: префекти, а не обраний громадою голова ОТГ чи міської ради, будуть вести сесії ОТГ та міські. Уявіть собі, які рішення вони прийматимуть і за що відповідатимуть, якщо префект перебуватиме на посаді 3 роки, а потім змінюватиметься. Його призначатиме на посаду президент і він відповідатиме тільки перед президентом, а не перед громадою. Таким чином буде вибудувана сувора вертикаль влади, — поділився своїми думками щодо намірів нововведень Олександр Супрунюк.

Говорячи про наміри влади щодо реалізації етапів децентралізації, міський голова розповів журналістам, що підготовлено 3 звернення від міських, селищних, сільських голів, голів ОТГ, місцевих депутатів, експертів з питань децентралізації та місцевого розвитку, інших лідерів місцевого самоврядування (одне з них підписав і Олександр Супрунюк). У зверненнях чітко зазначені всі загрози місцевому самоврядуванню і вимоги. За вимогами повинно бути 2 рівні місцевого самоврядування: базовий рівень (міста обласного значення, ОТГ) і обласна рада.

У Нетішині, розповів Олександр Супрунюк, на прохання міського голови Славути та голови Славутської РДА було проведено нерепрезентативне опитування. За його результатами 46 % хочуть, щоб Нетішин залишився містом обласного значення, 34 % — за Славутський район (з них переважна більшість не знала про наміри нововведень влади), 0,94 %– за Шепетівський район.

ІІІ етапом децентралізації буде укрупнення областей. У планах влади — об’єднати Тернопільську, Хмельницьку, Вінницьку області —з центром у Вінниці, а Житомирську, Рівненську, Волинську області — з центром у Рівному. За результатами нерепрезентативного опитування 88,3 % нетішинців за те, щоб під час реалізації ІІІ етапу децентралізації приєднатися до Рівного.

Нагадаємо, депутати Хмельницької облради підтримали славутчан.

Читайте також:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «88,3 % нетішинців за те, щоб під час реалізації ІІІ етапу децентралізації приєднатися до Рівного»

  1. НАБЕРІТЬ В КІШЕНІ СВІЙ НЕТІШИН ….СУМНО…

  2. В Шепетівці нічого цікавого нема- газето?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці