У Нетішині обговорили створення на базі дошкільного закладу групи з особливим харчуванням

У Нетішині обговорили створення на базі дошкільного закладу групи з особливим харчуванням

Хліб та молоко — традиційні для українців продукти. Для багатьох саме вони є базою у раціоні, адже містять багато корисних речовин. На жаль, з кожним роком з’являється все більше дітей, які зіткнулися із зовсім «недитячими» хворобами, серед яких не останнє місце займає харчова непереносимість. Виявилося, що серед малечі міста Нетішина є такі, що потребують суворої дієти та посиленого медичного контролю.

Днями, 10 червня, ініціативна група батьків зустрілася із міським головою Олександром Супрунюком для обговорення можливості відкриття на базі садочків груп з особливим харчуванням. На зустрічі також були присутні начальник управління освіти Виконавчого комітету Нетішинської міської ради Василь Мисько, головний спеціаліст управління освіти Алла Слюсарчук і депутат міської ради Олена Матросова.

Батьки розповіли про труднощі та проблеми, які виникають на шляху відвідування малечею садочків. Діти, що мають непереносимість глютену (білка, який містять злакові продукти) та лактози (основи всіх молочних продуктів) потребують персонального меню.

— Приносити повноцінний обід з собою заборонено відповідно до санітарних норм. Створивши в садочках спеціальні групи з дієтичним меню наші діти з особливими харчовими потребами зможуть перебувати в садочках без ризику для їхнього здоров’я, — зауважила одна із мам-активісток Світлана Каширіна.

Начальник управління освіти Василь Мисько розповів присутнім, що в законодавстві України немає чинного положення, яке би враховувало інтереси дітей з непереносимістю лактози та глютену. Справжнім кроком уперед можна було би назвати хіба що проект наказу МОЗ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здорового харчування дітей у навчальних закладах». У цих рекомендаціях йдеться, зокрема, й про оновлені вимоги до продуктів, які продаються у навчальних закладах. Але цей документ так і лишається всього лиш проектом — він так і не набув чинності.

Проте на рівні кожної територіальної одиниці можуть бути встановлені свої правила та свої стандарти харчування. Попередньо фахівці промоніторили ситуацію зі створенням спецгруп у інших містах. Практика показує, що сформовані групи з особливим харчуванням успішно діють у Львові, Києві та Вараші.

— Влада готова відкрити різновікову групу з персональним меню на базі ДНЗ № 6. Депутат міської ради Олена Матросова запропонувала розглянути можливість створення декількох спеціалізованих груп. Очільник міста зауважив, що при необхідності такі групи будуть створені. Наразі медичні сестри з дієтичного харчування двох дошкільних навчальних закладів міста розробляють перспективне меню і проводять калькуляцію страв, з якими батьки зможуть ознайомитися, — зазначив міський голова Олександр Супрунюк.

Наступна зустріч міської влади з батьками запланована на 17 червня. До цього часу спеціалісти промоніторять ситуацію в школах та садочках щодо кількості дітей, які мають непереносимість глютену та лактози.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоХмельницька АЕС облаштовує нове футбольне поле зі штучним покриттям
На Ізяславщині мати веде бродячий спосіб життя, а дітей виховують бабуся і дідусь
Нетішинські депутати звернуться до Верховної Ради, щоб зупинити нову систему призначення субсидій
У Нетішині ПП «МВМ-13» ремонтує внутрішньодво­рову дорогу
Дитині з Нетішинської ТГ, позбавленій батьківського піклування, придбали житло на вторинному ринку
У Славуті податківці зустрічаються з підприємцями, які звітують про відсутність діяльності

Читайте у цій рубриціМешканці Хмельниччини у квітні придбали 225 нових авто
Ветерани Хмельниччини боротимуться за поїздку в Орландо
У квітні в Хмельницькій області відбулося зростання цін
Оленка волохата атакує Хмельниччину
Через релігійні переконання житель Хмельниччини зможе пройти альтернативну службу
На Хмельниччині декомунізували ще один пам’ятник вождю