Історію потрібно записувати

Книга Михайла Полодюка «Невідомі сторінки історії Шепетівщини» не претендує на досконалість та довершеність, проте, вона є ґрунтовним документальним дослідженням про наш край.

Днями відбулася презентація цього історичного нарису.

— Все почалося з бажання дослідити минуле моєї родини, — розповів Михайло Полодюк. — Крок за кроком і вдалося розшукати більше інформації про наш район.

Автор цієї праці використав спогади та свідчення нащадків борців за вільну Україну,  зокрема, представників родин Вінників та Корчуків.

Мало кому з краян відомо, що в селі Пліщині народився Валентин Садовський, перший член уряду Української  Народної Республіки. В селі Хуторі жили брати Каравани, що загинули під Крутами.

Також автор описує героїчну оборону нашого міста вояками молодої української держави (УНР) від російсько-більшовицьких військ у 1919 році. Публікує списки краян, що померли під час Голодомору 1932-33 рр. та перелік шепетівчан розстріляних радянськими  НКВД-истами у 1937-38 роках.

Відкриває загалу раніше невідомих українських підпільників Павла та Якова Вінників. Оповідає про Шепетівський табір смерті в роки Другої світової війни, спогади німецьких солдатів перед початком розстрілу шепетівських євреїв, про радянський партизанський рух та про героїчну боротьбу УПА на території нашого міста та району.

На презентацію прийшло чимало гостей, серед яких освітяни, бібліотекарі, представники влади, друзі автора та представники ЗМІ. Член Національної спілки письменників України та журналіст Петро Маліш також приїхав, аби привітати колегу з виданням історичного нарису.

01-6

01-38

— Книга може стати в нагоді як учням так і викладачам. Бо на основі унікальних історичних документів та свідчень рідних учасників історичних подій вдалося відновити досі невідоме минуле Шепетівщини, — вважає автор.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці