Попіл та вапно розкислять землю для городини

Спосіб для визначення рівня кислотності ґрунту ми вже описували. Якщо на вашому городі рівень PH високий — є народні способи для його зниження. Ми пропонуємо два найпоширеніших: вапном та попелом.

Найшвидше розкислить ґрунт гашене вапно. Його застосовують при високому рівні кислотності землі — 0,5 кг на 1 м². У випадку незначного підвищення кислотності — 0,3-0,2 кг на 1 м². Вносити його можна поверхнево розсипавши на ділянці безпосередньо в процесі її перекопки.

Доломітове вапно діє повільніше, але процедура зниження кислотності ґрунтів за його допомогою має деякі переваги. Під час взаємодії доломітового вапна земля на городі збагачується вуглекислим кальцієм та магнієм. А це, на думку, городників значно покращить врожайність. Пропорції — 0,5 кг на 1 м² при високому рівні кислотності ґрунту, при середньому — 0,4 кг/ м², при низькому — 0,3 кг/ м².

Попіл добре підійде для процедури розкислення торф’яних та піщаних ґрунтів. Крім того він багатий на кальцій, фосфор та інші важливі мікроелементи. Пропорції при високому рівні кислотності — 0,5 кг на 1 м², при середньому рівні — 0,2 кг на 1 м².

Якщо вашому городу потрібна процедура розкислення, то важливо пам’ятати, що важка глиниста земля вапнується більше, а піщана — слабше.

Для легких ґрунтів вапнування має бути повільним, а проміжки між процедурами розкислення 1 рік. Суглинні ґрунти розкислюють за один раз, вносячи необхідну кількість вапна. Підходяща пора для важких ґрунтів — осінь.

Для кращого врожаю використовуйте посівний календар.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці