Місячний посівний календар на 2021 рік

Місячний посівний календар на 2021 рік

Місячний посівний календар на 2022 рік →

Аби грядка стала врожайною чимало городників користуються посівним календарем. Як і в попередні роки, пропонуємо нашим читачам посівний календар, який складено на основі двох місячних циклів — обертання Місяця навколо Землі та змін місячних фаз. Останні характеризують біоритми рослин.

Таблиця сприятливих днів для садіння різних культур →

Сприятливі дні для різних видів робіт з рослинами →

Заборонені для садіння дні →

Фаза нового Місяця якнайкраще підійде для сівби насіння, на ріст Місяця рослинки добре розвиваються. В дні зростання Місяця астрологи радять виконувати посадкові роботи з культурами, які ростуть над ґрунтом.

Натомість у період, коли Місяць йде на спад, посилено розвивається коренева система рослин.

Найбільш несприятливим періодом для будь-яких маніпуляцій з рослинами є повня.

Посівний календар: огірки, зелень (салат), помідори, перець, баклажаниПосівний календар: кабачки (гарбузи), картопля, редиска (редька), морква (буряк), кавуни (дині)Посівний календар: квасоля (горох), капуста, цибуляПосівний календар: петрушка, квітиПосівний календар: дерева, кущіПосівний календар

На наступній сторінці дивіться таблицю сприятливих днів для різних видів робіт з рослинами.

Посівний календар: заборонені для садіння дні

Посівний календар вже став незамінним орієнтиром краян, які мають городи. Люди, як правило, користуються даним про сприятливі дні для робіт, але час прогресу невблаганний, щораз хочеться випробувати щось інше — новеньке.

Принагідно для огородників-новаторів ми підготували кілька порад від знавців цієї справи — родини Білоусів. Вони вже з десяток років на своїй ділянці у селі Прислучі, що на Полонщині, успішно розвивають навчально-демонстраційний центр пермакультури.

Город — яскраве розмаїття

Рослини добре саджати так, щоб не було видно «голої» землі. При цьому слід враховувати габітус та висоту рослин, щоб лишати їм достатньо площі для живлення, не створювати загущення. У такому разі рослини можуть поливатися лише раз при посадці. Надалі вони, у міру росту, самі притіняють своєю зелениною прикореневу зону. Можна повільноростучі овочі та трави обсівати швидкоростучими (редька, салат, шпинат, лобода тощо), а потім проривати їх. Таке своєрідне «мульчування» знижує випаровування вологи.

Як розбити звичайний город на постійні грядки

«Восени 2017 року з городу зібрали урожай, всі рослинні залишки та пройшлися важкими боронами (не переорювали). По свіжому розмітили грядки, на стежках посіяли газону траву. Окрім простих грядок, заклали грядку Розума у вигляді півмісяця. Весною 2018-го нас радували рівненькі сходи озимих культур та травичка», — зазначають у присадибному господарстві родини Білоус. Важливо, що поруч з овочевими культурами Білоуси висівають плантації квітів.

Помічники з поїдання колорадського жука

«Баклажани вирощуємо без використання хімії. Це вдається за рахунок невеличких посадок, змішаних із висіванням пряних ароматичних рослин, які приманюють птахів на ділянку (шпаки збирають червоні личинки колорадського жука), створенням більшого біорозмаїття в саду для приваблення таких комах як «сонечко», які поїдають личинки колорадів. Час від часу потрібно і в ручну зібрати шкідників. Зовсім рідко, в окремих випадках,можемо обробити біологічним препаратом», — радять Білоуси.


Останні публікації на сайті:


Демонтаж покрівлі та реконструкція ангарів
За держзраду судитимуть чоловіка, який намалював окупантам план наступу на Хмельницький
На Донеччині загинув 40-річний старший солдат із Шепетівщини
Укрпошта до Дня Незалежності України випустить поштовий блок «ВІЛЬНІ. НЕЗЛАМНІ. НЕПЕРЕМОЖНІ»
Затвердили Положення про проведення в Україні змагань з футболу в умовах воєнного стану
Суд розглядатиме справу п’яної водійки з Шепетівки, яка на смерть збила літнього пішохода та пошкодила ще 3 авто
Хмельничанину, який розробив вебсайти та пропагував там «руський мір», оголошено підозру
Експерти розповіли, як у КРАІЛ відреагували на труднощі легального гемблінга
Бойового медика зі Славутчини посмертно нагородили орденом «За мужність»
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter