Продаж землі, або У них свої інтереси…

Продаж землі, або У них свої інтереси...

Останнім часом почастішали розмови про продаж землі. Ми знаємо, що диму без вогню не буває… А півсотні депутатів Верховної Ради навіть направили до Конституційного суду подання щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Комусь дуже хочеться (поки при владі!) «відщіпнути» і покласти до власної кишені гарненький шматок від того мільярду, що має надати Україні МВФ, та ще й заробити на українській земельці. Вчора по ТВ пролунало, що «земля буде належати тим, кому вона належить по праву». Це вам щось нагадує? Еге ж, в 90-ті роки теж говорили про робітників, законних власників заводів і фабрик. І де ж ті заводи? Розікрали, вирізали і нажилися на них всі, тільки не робітники. Вони як були пролетаріями з голими …спинами, так ними і залишилися. Селян теж чекає щось подібне…

А скільки сьогодні у них «захисників» розвелося!… Тільки лінивий не горланить про захист інтересів селян. Виявляється, все робиться для їх блага, все заради них… Благодійників розвелося!..

І що ми будемо робити, коли в квітні чи травні Конституційний Суд прийме рішення щодо скасування мораторію на продаж землі? Чекати на обіцяний захист? А як будуть захищати права українських селян, коли законодавчої бази немає про ринок землі? Закони про ринок землі ніхто не розробляє і не ухвалює. Повної інвентаризації землі не проведено. А щодо оцінки землі, то тут уже звучить цифра «500 доларів за гектар». Які експерти оцінювали землю? Чому саме 500, а не більше? Виявляється так оцінили землю експерти VoxUkraine (чомусь асіюється з ЛохУкрейн, бо таки за лохів нас з вами тримають!). І це тоді, коли в Європейських країнах ціна за гектар землі коливається від 5 тис. доларів (в Естонії, де чорноземів немає!) до 60 тис. доларів (Нідерланди). Розрахунок іде на те, що наш бідний селянин зрадіє навіть як почує ціну в 500 доларів (в 100 разів занижену!). Всілякі ділки швидко вирвуть земельку у зубожілих селян за допомогою корумпованих чиновників, які задекларували мільйонні статки. Пам’ятаєте «прихватизацію 90-х років»? То ще були квіточки… Нинішній дерибан землі перевершить усі наші з вами сподівання.

А тепер давайте думати: дрібні фермерські господарства і селяни не в змозу будуть викупити землю навіть по ціні в 500 доларів. Хто ж тоді її купить?.. Великі агрохолдінги, які зразу ж перепродадуть її іноземцям. А при нашій корумпованій судовій системі і корумпованих чиновниках при владі, коли законодавчо не врегульовано цілий ряд земельних питань, можна тільки уявити, як швидко українці залишаться голими, босими і без права ступити на власну землю.

Уже сьогодні у Вінницькій області є село, де власниця викупила землю колишнього господарства і навіть ту, що під будинками селян. Отож завтра прийдуть нові власники і скажуть: «Забирай свій будинок з моєї землі, бо у мене інші плани». Скажете, що я дуже песимістично налаштована? Хотілося б згладити песимістичний тон, але тема така… особливо болюча…

Ну, продамо ми землю. Селянин залишиться з великою дульою в кармані, фермерські господарства без землі (бо останні роки державні програми і дотації гарно виглядають тільки на папері). А хто буде забезпечувати тисячі родин, що живуть в місті, але не поривають родинних коренів з селом, продуктами рослинництва та тваринництва? Ті, хто має родичів в селі знає, як важливо сьогодні селянину отримувати орендну плату за паї у вигляді зерна чи коштів. Все господарство селянина на цьому держиться, бо кури, гуси та свині мають що їсти, та й корівчину можна тримати. А там і діткам до столиці чи обласного центру є що відправити. Онуки шматок натурального м’яса з’їдять. Як тільки селянин пай продасть, то й з села піде, бо як він там проживе за копійки? Хіба що триматиметься, поки батьки пенсіонери житимуть і буде за що купити хлібину та відро пшениці курці. Роботи немає, господарство не потягнеш, бо годувати нічим… Отож наша Україна жива, поки село живе. А не стане села, то й селянин піде з торбою по світу. Скільки таких роботящих сільських хлопців уже виїхало за кордон наймитувати, чи до столиці будувати житло та офіси – всіх не перерахуєш.

Сьогодні селяни проти продажу землі. Нині тимчасово проживаю в селі під Вінницею, тому й взялася висловити думку тих, кому це питання дуже болить. Але хто ж нас слухати буде? І поки ми з вами будемо ініціювати збір підписів, проводити земельні форуми, обговорювати стратегічні напрямки розвитку нової реформи, що нам пропонують нові партії, землю роздерибанять і продадуть. І законів не буде щодо її повернення, бо ніхто там у Верховній не має наміру їх приймати та інтереси бідного селянина захищати. У них свої інтереси…

Так і хочеться крикнути на повний голос: «Господи, чого ж ти бачиш цю несправедливість і мовчиш? Поглянь, скільки розвелося тих, хто сьогодні готовий скупити і продати Україну оптом і в роздріб!.. Це не татари, це свої душогуби, що задекларували мільйонні статки і деруть з українця останню шкуру».

Люди добрі, доки ж ми з вами мовчатимемо? Останнє забирають в наших дітей та онуків, а ми схилили голови і ждемо, коли олігархи остаточно нас кріпаками зроблять.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ листопаді в рази збільшилася кількість земельних аукціонів у системі Прозорро
У грудні 1932-го на Шепетівщині селяни почали вмирати від голоду
Подружжя із Хмельниччини не знали, що понад 20 років займаються крафтовим господарством
Вчителька відстояла свої трудові права, коли директор школи надумав вирішувати за її лікаря
У сусідній з Хмельниччиною області до капкану мисливців потрапила «чупакабра» 
На Шепетівщині влаштували велопробіг через 11 сіл

Читайте у цій рубриціІнцидент Серьоги і Монатіка: що за історія і чим вона закінчилася
Ми можемо контролювати те, що вдається виміряти
Коли безпечно відвідувати салони краси?
Меблі з натуральної деревини коштують дорого
Чи варто вестися на пропозицію «Сабіраю заказ на ростовку»?