Які професії будуть найбільш затребувані в Україні після війни

Які професії будуть найбільш затребувані в Україні після війни

За даними дослідження «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року» Соціологічної групи «Рейтинг» війна призвела до втрати роботи не менш як для третини працездатного населення. Особливо складна ситуація для переселенців й мешканців зон бойових дій: половина з них втратили свою роботу.

Загалом, війна змусила багатьох українців шукати нове місце праці й нерідко в іншому населеному пункті країни чи взагалі за кордоном, і навіть змінювати професію. Які ж вакансії користуються попитом у воєнний час, та які будуть затребувані після закінчення війни — далі у матеріалі.

Від швачки і до психолога: популярні вакансії на ринку праці під час війни

У професійному розрізі структура вакансій суттєво не змінилась: професії, що були в попиті до війни, потрібні і сьогодні. Про це у квітні розповіла Кореспондент.net директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

  1. Швець, електромонтер, сантехнік, електрогазозварник, пекар — такого роду вакансії у топі, адже за даними Державної служби зайнятості з січня по квітень 2023 року роботодавці найбільше шукали кваліфікованих робітників з інструментом (22 % всіх поданих вакансій).
  2. На другій сходинці — робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (17 %): водій, тракторист-машиніст, тракторист, токар, оператор заправних станцій та ін. На третьому щаблі популярності — пошук професіоналів (15 %): вчитель, фармацевт, лікар, інженер, економіст, інженер з охорони праці, практичний психолог.
  3. Далі йдуть працівники сфери торгівлі та послуг, некваліфіковані працівники та фахівці, як от бухгалтер, медсестра, майстер виробничого навчання, механік, вихователь, асистент фармацевта, електрик дільниці.

У мережі зазначають, що нині низький попит на робітників у сфері туризму та дозвілля.

Які професії будуть затребувані після війни?

Попри те, що війна ще триває, мережа рясніє прогнозами щодо професій, які будуть популярні по її закінченні.

Зокрема, на сайті з пошуку роботи та працівників Work.ua оприлюднили аналіз щодо сфер та професій, які точно стануть у пригоді країні та де прогнозується зростання кількості вакансій. У списку: IT, будівництво, архітектура, логістика, склад, медицина, фармацевтика, освіта, наука, роздрібна торгівля, сільське господарство, маркетинг, реклама, PR, безпека (кадри у правоохоронному та безпековому секторі, військові професії).

У свою чергу, на сайті Черкаського обласного центру зайнятості опублікували свій топ-9 професій та сфер, які будуть затребувані в Україні після війни. Це — будівельники та архітектори, інженери, працівники сфери транспорту, менеджери з продажу та маркетологи, енергетики, програмісти, психологи, правоохоронці, лікарі.

Усі професії, так чи інакше пов’язані з повоєнним відновленням країни: будівельники потрібні, щоб відновити чи відбудувати «з нуля» пошкоджену російськими військами інфраструктуру, а, приміром, працівники поліції у повоєнний період потрібні для посиленого захисту правопорядку. Більше роботи буде і для працівників у галузі транспорту та логістики.

«Після війни зросте попит на логістичні професії, починаючи від водіїв, операторів перевезень до працівників портів, транспортних терміналів. Це пов’язано з тим, що після закриття сполучення з Росією та Білоруссю Україна може успішно включитися у міжнародні транспортні коридори», — вказують на сайті обласного центру зайнятості.

Із пекаря у ландшафтного дизайнера: допомога в опануванні нової професії

Для тих, хто хоче змінити фах під час війни, нещодавно з’явилась нова можливість. Днями Міністерство цифрової трансформації запустило масштабний проєкт Дія.Освіта, який є національною освітньою-платформою актуальних знань і навичок. Там можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями.

«Поки в Україні триває війна, світ не стоїть на місці й активно розвивається. Наш головний виклик — розвиток людського капіталу. Наразі в Україні зареєстровані майже 5 млн вимушених переселенців. За міжнародними оцінками — близько 7 млн людей. Мільйони людей втратили роботу чи закрили бізнес і вимушені починати життя з нуля. Завдання держави — створити для цього сприятливі умови. Саме тому за підтримки Google.org ми запускаємо оновлену платформу Дія.Освіта. Щоб кожен мав можливість розвинути нові навички та зробити крок назустріч новій професії», — зазначив Віцепрем’єр міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У Хмельницькому в лабораторію можна здати живого кліща: скільки вартує дослідження
Робота за кордоном: чи зарахують цей стаж під час призначення пенсій
4-річний хлопчик думає, що його тато на роботі: історія сержанта з Хмельниччини
Як та кого покарають, якщо не з’явився до ТЦК протягом 60 днів
Лікарка з Хмельниччини оформила інвалідність дитині за хабар: суд виніс вирок
Чоловіки віком від 18 до 60 років зможуть отримати паспортні документи тільки на території України

Читайте у цій рубриці



На війні обірвалося життя штаб-сержанта із Шепетівщини
На Донецькому напрямку під час виконання бойового завдання загинув навідник із Шепетівки
На Донеччині обірвалося життя воїна із Шепетівщини
Трагічно загинув сержант Шепетівського батальйону ТРО
Сім місяців старшого сержанта із Шепетівщини вважали зниклим безвісти
Чому американський бізнес зацікавлений інвестувати в українську оборонку
FacebookTelegramViberWhatsAppX