Роман Мацола: «Все, що вдалося зробити, ми зробили разом з шепетівчанами, полончанами та славутчанами»

Роман Мацола: «Все, що вдалося зробити, ми зробили разом з шепетівчанами, полончанами та славутчанами»

Роман Мацола у минулому підприємець, який разом з родиною з нуля побудував успішний бізнес. У 2014 році, після Революції Гідності та з початком російсько-української війни, прийняв для себе непросте рішення — балотуватися до Верховної Ради України. Роман Миколайович вирішив, що ті знання та вміння, які здобув, він може спрямувати на вирішення проблем українців. Мешканці Полонського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області повірили Роману Мацолі і останні п’ять років його життя кардинально змінилося. У Верховній Раді України Роман Миколайович зіткнувся з величезною бюрократичною машиною влади, з корупційними схемами та байдужістю чиновників щодо вирішення проблем простих українців, які залишаються один на один зі своїм бідами. Що вдалося зробити нашому народному депутату та які перепони стояли на його шляху — про все це відверто розповів Роман Мацола.

Романе Миколайовичу, як Ви оцінюєте останніх п’ять років своєї роботи?

— Оцінку моїй роботі дають люди, які мене делегували до Верховної Ради. Усі п’ять років я намагався бути руками та очима моїх виборців у парламенті. Важливі законопроекти, які стосувалися проблем округу, ми обговорювали зі спеціалістами, які тут працюють, наприклад, лікарями, вчителями, лісівниками… Більшість із 220-ти внесених мною у співавторстві з колегами законопроектів — це також реакція на ті проблеми, які є в окрузі.

Роман Мацола: «Все, що вдалося зробити, ми зробили разом з шепетівчанами, полончанами та славутчанами»

Наведіть конкретні приклади….

— 32 законопроекти мого співавторства стали законами. Серед них є такі, як закон про статус старости села та селища; щодо фінансування ремонту доріг; про добровільне приєднання сіл, селищ до міст обласного значення; про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству; про доступ осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг; про посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми; про забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їхніх сімей. Більшість цих законопроектів починалися зі звернень до мене мешканців округу, чи представників місцевої влади.

Ви є також співавтором законопроектів, які мали певний резонанс у суспільстві?

— Звичайно, є і закони, до розробки яких я долучався, які диктував час, і які були потрібні для розвитку країни. Це закон про функціонування української мови, як державної, низка змін до законів про державну підтримку кіно. Уявіть собі, раніше в Україні в рік виходило всього по два-три вітчизняних фільми. У 2017 році, після прийняття законів, — 33 за рік!Оскільки я працював у комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, то основним напрацюванням вважаю Закон України «Про Державне бюро розслідувань». Закон передбачає створення ДБР, що має стати аналогом американського ФБР. Завдання нового органу — це боротьба з корупцією та розслідування злочинів, вчинених правоохоронцями. ДБР почало свою роботу у кінці 2018 року. Зараз вони вже розслідують понад 6 тисяч справ — про це нещодавно відзвітував їхній керівник. За його інформацією, півтисячі військових, правоохоронців та суддів отримали підозри. У 15 справах вже є вироки. Разом із колегами з інших комітетів ми напрацювали законопроекти про формування інших антикорупційних органів: НАБУ, НАЗК, САБ та Антикорупційного суду.

Ви розповідаєте про такі досягнення, а рейтинг Верховної Ради у суспільстві дуже низький. Як таке може бути? Чим це можна пояснити?

— Я вже 5 років у шоці від усього, що відбувається у парламенті. Багато депутатів не ходять на роботу, не голосують, не беруть участі в роботі комітетів і не розробляють законопроекти… Усі українці бачать скільки депутатів у залі під час засідань у середу та п’ятницю. Як можна так ставитися до своєї роботи? Уявіть собі, що ви працюєте на підприємстві і вирішили собі не прийти день, два… місяць… Хто б хотів такого робітника? Я звик працювати в бізнесі, де всі рішення приймаються задля розвитку тієї справи, яку ти розвиваєш. Там усі думають про нові ринки, про те, щоб ті люди, які у тебе працюють, мали гідну зарплатню і не шукали собі іншої роботи. У парламенті все зовсім не так. Після виборів партії та групи мають виключно свої політичні інтереси, і дуже часто важливі для людей законопроекти просто не виносяться в сесійну залу. Люди все бачать і чують. То про який рейтинг можна говорити?

Крім того, є невиконані обіцянки теперішніх депутатів, наприклад, про зняття недоторканості?

(Сміється)— Знаєте, я спочатку рахував, а потім вже збився з ліку. За цю каденцію я близько 15 разів голосував «ЗА» зняття недоторканості. Щоразу то голосів не назбирувалося, то відправляли в Конституційний суд, і вже потім не виносили на прийняття змін до Конституції. Щоб ви розуміли — для зняття недоторканості треба 300 голосів депутатів. І поки виборці будуть обирати депутатів, які йдуть у Верховну Раду за недоторканістю, щоб уникнути відповідальності за порушення законів, доти її не скасують.

А вам недоторканість потрібна?

— А для чого? Що з нею робити? Я самодостатня людина, живу по-совісті, з державними коштами справи не маю і мати не хочу, закони не порушую, людей не боюся.

Ще одне питання, яке роздувають перед кожними виборами, — це система виборів, тобто, як обирати депутатів.

— Я категорично проти системи закритих партійних списків. Україна це переживала на виборах у 2006, 2007 та 2010 роках. Ні до чого доброго це не призвело. Українське суспільство не готове до цієї системи, партійні боси самостійно запихають у списки своїх знайомих, про юридичну грамотність цих людей взагалі не йдеться. Партії стають закритими акціонерними товариствами, яким абсолютно, скажу грубо, наплювати на людей. За такої системи люди ніколи не бачать свого депутата, бо його нема. Всі інші системи можна обговорювати. Я «за» прийняття виборчого кодексу, де б було прописано правила усіх виборів у країні: від президента і до депутата громади. До речі, Мацола один з небагатьох мажоритарників, які у першому читанні підтримали запропонований виборчий кодекс.

До речі, саме мажоритарників часто звинувачують у піарі на державних грошах, у непрозорому розподілі субвенцій та коштів державного фонду регіонального розвитку.

— Є можливість залучити кошти інвестора і щоб він відкрив нове підприємство на окрузі — це треба робити. Є можливість залучити спонсорів і меценатів, щоб щось відремонтувати або закупити — це треба робити. Є додаткові державні гроші, які можуть перерахувати в наші райони — теж треба робити. Мало того, це є гроші людей, у тому числі, податки жителів Полонського, Славутського та Шепетівського районів. І ті гроші мають повертатися і вкладатися в цей регіон. Якщо б не добивався, то цих 54 мільйони гривень, які мені вдалося залучити на інфраструктуру округу та майже 200 млн грн на ремонт доріг округу, могло тут і не бути. Чи має це бути основним зайняттям народного депутата? Напевно, що ні. Народний депутат має формувати шлях розвитку країни та вести законотворчу діяльність. Але зайдіть у мої приймальні: люди приходять і хочуть вирішення конкретних проблем з водою, освітленням, ремонтами доріг, шкіл, клубів, бібліотек, церков, встановленням майданчиків. Якщо народний депутат знає проблеми свого округу, то він бере документи і ходить та добивається, щоб дали гроші саме на вирішення цієї проблеми.

А як ви вирішуєте куди ці гроші мають йти?

— Ніколи самостійно не прий­маю рішення, на що скеровувати кошти. Їду до людей в село і там питаю: що вам першочергово треба зробити? Що люди більшістю обирають, те і першочергово робимо.

Для того, щоб так приймати рішення, треба мати підтримку місцевих органів влади, знати свій округ, його проблеми, що ще?

— Треба працювати. Ми з командою порахували, що за каденцію в мене відбулося понад 2 тисячі зустрічей в окрузі. Я мінімум один раз зустрічався з мешканцями кожного із 195 населених пунктів, може лише в 2–3 не був особисто. Для безперервної комунікації на окрузі діє 3 мої громадських приймальні: у Полонному, Славуті та Шепетівці. До них за весь час звернулися майже 20 тисяч громадян.

Роман Мацола: «Все, що вдалося зробити, ми зробили разом з шепетівчанами, полончанами та славутчанами»

А ще, ви займаєтеся благодійністю та підтримуєте різноманітні проекти.

— Під час зустрічей я бачу багато активних людей, в яких є цікаві і корисні ідеї. Мені завжди хочеться допомогти їх втілити. Прийняв для себе рішення і завдяки співпраці з меценатами, з благодійними фондами, щороку знаходимо кошти та стипендії для талановитих дітей та творчих колективів, а також на конкурс мікрогрантів. За чотири роки надали понад 180 стипендій. Через конкурс грантів вдалося реалізувати у трьох районах 209 мікропроектів. За приблизними підрахунками, підтримка склала приблизно 4,5 млн гривень. Але основне завдання — це допомогти людям повірити, що вони можуть реалізувати свої ідеї, самостійно написати проект і знайти ресурси, щоб його втілити.

Спілкуючись із мешканцями округу, складається таке враження, що кожен вас знає. Кажуть — ви простий, свій, близький до людей, працьовитий і просто хороша людина. В чому запорука такого успіху?

— Я все життя живу за принципами і переконаннями, яких навчили мене батьки. Слава Богу, можу собі дозволити бути незалежною людиною та самостійно приймати рішення. Якщо це рішення стосується інших людей, то обов’язково раджуся з ними. А все, що мені вдалося зробити за останні п’ять років, — це завдяки спільній роботі з мешканцями округу, представниками громад, депутатами й керівниками міст, селищ та сіл. Я дякую кожному з них за підтримку і допомогу. Переконаний — тільки разом ми можемо творити зміни!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


22 коментарі до статті «Роман Мацола: «Все, що вдалося зробити, ми зробили разом з шепетівчанами, полончанами та славутчанами»»

 1. Наталія Собчук коментує:

  Підтримаю саме цього кандидата. Роман Миколайович – людина слова і дії. Депутат, який не тільки добре знає проблеми округу, але й вирішує їх: ремонтує ФАПи, оснащує ЦПМСД, направляє кошти (більше 8 млн.!) на будівництво перинатального центру у нас, у Шепетівці, опікується реабілітаційним центром. Вирішує освітні проблеми: будівництво котелень у садочках, направлення коштів у 10 шкіл для придбання сучасної техніки: медіакуточків, комп’ютерів, постійна підтримка педагогів, обдарованих дітей: поїздки у Київ, Львів, Харків на корисні тренінги, цікаві екскурсії, всеукраїнські змагання – це та багато іншого підтримано Романом Миколайовичем Мацолою. Освітянам і дітям запам’ятався конкурс “Улюблений учитель”, у якому діти номінували переможців-учителів, на яких чекала поїздка у Рівненський академічний театр.
  А завдяки конкурсу мікрогрантів, що організовано ГО “Інститут солідарності громад Романа Мацоли” люди реалізували СВОЇ ідеї, проекти: побудували спортивні, дитячі майданчики, створили музейні кімнати, спортивно-тренажерні зали…
  Хотіла написати короткий коментар, та стільки позитивних змін запроваджено Мацолою, що комент вийшов таким.

  • Бандит коментує:

   Колись ви так вихваляли Буряка!І де ця Гатіла зараз?Монополізувала весь ринок сільськогосподарських угідь,так щей по сварогу людям гроші не виплачує.Не будьте дурнями,не продавайте Шепетівку.Львівським покидькам не місце у 190 окрузі.Хай їде у Львів і там Балотується,але воно там навіть два головси не набире,бо місцеві знають хто ці такі Масоли.

 2. прийняв для себе непросте рішення — балотуватися до Верховної Ради України…” – оце то каторжна робота…

 3. Тамара Петрук коментує:

  все що робилось то все за державні кошти. підтримуйтеСлавутського мера

 4. Тамара Петрук коментує:

  підтримуйте СИДОРА. Це славутський Мер. людина грамотна хазяйновита. Для чого нам пришельці зі Льва у нас є свій це Сидір.

 5. Алла Ковальчук коментує:

  Славуті Сидора,,,,Шепетівці Мацолу..

 6. Zelinskii Andrei коментує:

  Бізнес з нуля, вже смішно

 7. Світлана коментує:

  Підтримую Романа Мацолу. Це перший депутат,про якого хочеться говорити багато хороших речей. Він дійсно турбується про наш округ,переймається нашими питаннями і проблемами. Багато працює для його розвитку. Це відповідальний депутат і справді народний обранець.

 8. Марія Хижавська коментує:

  Підтримую Романа Миколайовича, оскільки за п’ять років він зарекомендував себе як чесна, та порядна людина і коли обіцяє то слова свого дотримується.

 9. Lyudmila Gerasimchuk коментує:

  Не можу не прокоментувати. Ви часто бачили попередніх нардепів у своїх населених пунктах? І я не бачила. А Роман Миколайович всі 5 років жив інтересами виборців.Я не буду перераховувати дитячі і спортивні майданчики, відремонтовані школи, ФАПи, амбулаторії, клуби, отриману оргтехніку, виграні мінігранти і т.д… Так, це бюджетні кошти, але вони залучені завдяки лобіюванню інтересів наших громад депутатом у ВР. Спілкуючись з депутатом Мацолою, не відчуваєш тієї “стіни”, якою люблять відгоджуватись від людей деякі чиновники , він щирий і відкритий у розмові, вміє слухати і чути, радиться з людьми, а ще має чудове почуття гумору. Мабуть, це перший депутат, якого хочеться підтримати і на наступну каденцію. Адже стільки планів ще попереду і стільки ще потрібно зробити! Я – за Вас і дуже рада, що Ви маєте таку потужну підтримку серед виборців нашого округу! Вперед і до перемоги!

 10. Підтримую Романа Мацолу. Це депутат про якого хочеться говорити багато хорошого. Він дійсно турбується про наш округ,переймається нашими питаннями і проблемами. Багато працює для його розвитку. Він відповідальна людина і справді народний обранець

 11. Юрий Опанасюк коментує:

  За 5 років ,на скільки я знаю,РоманМиколайович не ділив на Шепетівку,Славуту чи Полонне а плідно працював у кожному районі.НАРОДНИЙ депутат на своєму місці ! І зробив для округу дуже багато, цінуймо і підтримуємо…..

 12. Юрий Опанасюк коментує:

  За 5 років,на скільки я знаю,Роман Миколайович не ділив на Славуту, Шепетівку чи Полоне а плідно працював у кожному районі .НАРОДНИЙ депутат на своєму місці хто б що не говорив. І люди знають добре Романа Мацолу за його плідну працю для нашого округу…..

 13. Микола Сищук коментує:

  Звичайно наша підтримка нашому кандидату буде і довірою йому і разом зобов’язанням для нього, з яким він справиться успішно. Доказами цього є його попередня діяльність як народного депутата від нашого регіону. Понад рік потому 4 червня 2018 року у таборі “Соняшник” ЗОШ №4 м.Славути було проведено спортивно-розважальне свято «Мрії збуваються» приурочене до відкриття спортивного майданчика та дитячого ігрового майданчика біля приміщення початкової школи. На свято були запрошені почесні гості – Роман Мацола, народний депутат Верховної Ради України, Ігор Піголь – заступник міського голови, Юрій Федотов та Микола Караван – депутати міської ради. Свято проходило в атмосфері здорової конкуренції та змагань між вихованцями табору «Соняшник». Почесні гості теж долучалися до певних видів змагань, зокрема, розпочали шаховий турнір за участю Романа Мацоли та вихованців табору. А також гості свята показали гарну фізичну підготовку на нових спортивних тренажерах. 👍

 14. Підтримую Романа Мацолу. Справді робить а не тільки говорить і обіцяє.

 15. Oleksii Shuliakov коментує:

  Лише Роман Миколайович Мацола. Кращого депутата, наш регіон ще не бачив

 16. Volodymyr Zakharchuk коментує:

  Роман Мацола допомагає людям реалізувати свої ідеї, через мікрогранди та мікропроекти.Бажаю успіхів у всіх задумах і починаннях.Вітаю усіх з святом Івана Купала.

 17. Игорь Игорь коментує:

  прийняв дуже не просте рішення- яке принесло йому дуже дуже багато г р о ш е н ят

 18. Олена Заремба коментує:

  Роман Мацола- це дійсно та людина, яка гідна представляти інтереси Славутчинни у ВР. За 5 років було зроблено безліч справ, які не мають викликати ніяких сумнівів у виборців.

 19. В коментує:

  Заспамили “слуги” Мацоли всі коментарі)))) Народ, не купуйтеся на всю цю його рекламу, а ретельно вивчайте програму дій, перш ніж за когось голосувати.

 20. В коментує:

  Наталія Собчук, хто і які кошти “направляє”?))))
  Кошти з державного бюджету? Тоді навіщо взагалі депутат треба? А може логічніше, щоб ці кошти напрямку з державного бюджету йшли на потреби виборців? Навіщо між тим і тим – народний депутат? ))))Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБюджет-2021: як держава розподілить податки українців?
У Шепетівці відбулася перша сесія міської ОТГ восьмого скликання
У Судилківській ОТГ відбудуться повторні вибори депутата
У Славуті після першої сесії VIII скликання, депутати висадили 30 катальп
Підсумки виборів депута­тів до Шепетівської районної ради
ТВК повідомила, хто став депутатом Нетішинської міської ради VIII скликання

Читайте у цій рубриціУ грудні 2020-го збільшився розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності
Україна отримала препарат для лікування дихальної недостатності у новонароджених
Дійшли згоди в питанні тарифів на тепло та гарячу воду: подорожчання не буде
Поведінка на льоду вимагає пильності та обережності
Будинок отримали в подарунок, а право на землю під ним — не оформлено. Що робити?
Переваги залізниці. Як в Україні та Європі борються за пасажирів