На Шепетівщині розпочали підписання декларацій з лікарями

Як відомо, з 2 квітня в нашій країні стартувала кампанія з підписання декларацій із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. А вже наступного дня, 3 квітня, у системі e-Health був зареєстрований «Шепетівський Центр первинної медико-санітарної допомоги».

370 грн «ходять» за пацієнтом

Реформування медичного закладу у підприємство з надання медичних послуг змінить процес фінансування установи. До цього часу ми отримували медичну субвенцію. Тепер же створена Національна служба здоров’я України (далі — НСЗУ), яка фактично виконує роль державного страхового агента. Вона платить медичній установі за кожного пацієнта, який підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, якого обрав самостійно.

НСЗУ сплачуватиме 370 гривень за людину на рік, тоді як раніше ця сума була менше 200 гривень. Значно більше лікарям платитимуть за дітей віком до 5 років та пенсіонерів, старших 65 років. Простіше кажучи, віднині зарплата медика залежатиме від кількості людей, яких він обслуговує, якості надання медичної допомоги та категорії пацієнтів.

Послуги, які надавалися Центром до цього часу і тепер, — нічим не відрізняються. Просто нині пацієнти мають право обирати, у якого лікаря вони хочуть перебувати на обліку. Адже ми й до цього робили той же загальний аналіз сечі, крові, встановлювали рівень глюкози у крові, вимірювали артеріальний тиск, робили електрокардіограму тощо. А ще з наведеного списку працівникам «первинки» пропонують здійснювати загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та робити швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ та вірусні гепатити. Над вирішенням останніх двох пунктів ми працюємо. Адже поки що обладнання для аналізу крові з лейкоцитарною формулою та швидких тестів у Центрі немає і на даний час вивчається питання проведення даних досліджень згідно відповідного договору у лабораторії ЦРЛ.

Збережеться виклик лікаря додому

Терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я пацієнтів, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани. Вони також вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями. За необхідності лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної медичної допомоги — отоларинголога, ендокринолога, хірурга тощо. А також він зможе консультуватися з фахівцями щодо лікування того чи іншого пацієнта. Первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта за місцем, де приймає лікар. Втім, він може погодитись приїхати чи піти до хворого додому за вказаною адресою. Таким чином я хочу розвіяти неправдиві чутки щодо відсутності послуги «виклик лікаря додому». Попередньо лікар і пацієнт телефонуватимуть один одному, щоб визначити необхідність візиту додому, а не через реєстратуру.

Що потрібно знати про укладання договорів

Насамперед, варто зазначити, що сімейний лікар може укласти 1800 договорів з кожним із пацієнтів, терапевт — 2000, а педіатр — 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. У нашому Центрі є 37 фахівців з багаторічним досвідом роботи, з якими можна укласти декларацію. Безперечно, професійних лікарських кадрів нині бракує. Наприклад, у Мокіївській, Сульжинській, Великорішнівській та Чотирбоківській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини зовсім немає сімейних лікарів. Тому ми запрошуємо на роботу молодих фахівців з вищою медичною освітою, а зі свого боку гарантуємо високий рівень заробітної плати та своєчасну її виплату, житло для лікаря та відповідні умови для роботи.

Договір є безстроковим. Якщо пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем і йому не сподобався так званий надавач послуг, то він без проблем може прийти на прийом до іншого фахівця. На місці ж підписується нова декларація, а попередня — автоматично припиняє свою дію.

Сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким пацієнт уклав угоду, має запропонувати заміну на термін своєї відпустки. Також варто знати, що пацієнт може скористатися медичними послугами у регіоні, де перебуває, пред’явивши власний код електронної системи охорони здоров’я. Хвилюватися не варто, адже медик обов’язково огляне хворого та призначить йому необхідне лікування.

З ким вже можна укласти договір

Офіційно з 10 квітня пацієнт, який приходить на прийом до сімейного лікаря, вже може підписати з ним договір. Поки його оглядатиме терапевт або ж педіатр, медична сестра внесе дані пацієнта до електронної системи охорони здоров’я. Для цього знадобиться наявність паспорта громадянина України та його ідентифікаційний код. Якщо ж пацієнт не досяг 14-річного віку, то батьки зобов’язані принести свідоцтво про народження дитини. При собі також необхідно мати мобільний телефон, на який надійде смс-повідомлення з кодом. Наразі в реєстратурі Шепетівської ЦРЛ знаходиться список лікарів, з якого пересічний мешканець може обрати «свого» лікаря. Всі вони досвідчені спеціалісти, мають вищі або перші кваліфікаційні категорії та відзнаки різних рівнів:

 1. Макарчук Л. В., сімейний лікар, завідувач амбулаторією, в.о. заступника головного лікаря.
 2. Гнатюк Л. Б., лікар-педіатр, заступник головного лікаря.
 3. Ковальчук Т. В., заступник головного лікаря.
 4. Платаш Т. В., сімейний лікар, заступник головного лікаря (на даний час в декретній відпустці).
 5. Гунько О. В., сімейний лікар, заступник головного лікаря (на даний час в декретній відпустці).
 6. Орехова Л. І., сімейний лікар.
 7. Гладун Ю. М., лікар педіатр.
 8. Малафей В. В., сімейний лікар, завідувач амбулаторією ЗПСМ.
 9. Іванчук І. М., сімейний лікар.
 10. Березовська О. Є., лікар-педіатр.
 11. Денисюк Р. Я., лікар-педіатр.
 12. Дзюм В. С., сімейний лікар;завідувач амбулаторією ЗПСМ.
 13. Голодюк В. С., сімейний лікар.
 14. Фролова Р. Г., лікар-педіатр.
 15. Корнатовська Ю. В., лікар-педіатр.
 16. Гоненко Г. В., сімейний лікар;завідувач амбулаторією ЗПСМ.
 17. Остапчук Л. М., сімейний лікар.
 18. Маєвська С. В., лікар-педіатр.
 19. Нижня О. Л., лікар-педіатр.
 20. Мельник Т. В., сімейний лікар, завідувач амбулаторією ЗПСМ.
 21. Максимов В. П., сімейний лікар.
 22. Котенко М. М., лікар-педіатр.
 23. Нечипорук Н. В., лікар-педіатр.
 24. Рачук Н. М., сімейний лікар.

В сільських амбулаторіях приймають:

 1. Вознюк М. П., сімейний лікар, завідувач Судилківською амбулаторією ЗПСМ.
 2. Моргун Т. І., лікар педіатр Судилківської ЗПСМ.
 3. Крутіков А. С., сімейний лікар, завідувач Корчицькою амбулаторією ЗПСМ.
 4. Паламарчук О. П., сімейний лікар, завідувач Хролинською амбулаторією ЗПСМ.
 5. Платаш Т. І., сімейний лікар, завідувач Михайлюцькою амбулаторією ЗПСМ.
 6. Платаш В. І., сімейний лікар Михайлюцької амбулаторії ЗПСМ.
 7. Заїка О. В., сімейний лікар, завідувач Плесенською амбулаторією ЗПСМ.
 8. Буковецький І. М., сімейний лікар, завідувач Городищенської амбулаторією ЗПСМ.
 9. Клімчук В. В., сімейний лікар, завідувач Ленковецькою амбулаторією ЗПСМ.
 10. Хацаюк О. В., сімейний лікар, завідувач Грицівською амбулаторією ЗПСМ.
 11. Поліщук І. Л., сімейний лікар Грицівської амбулаторії ЗПСМ.
 12. Нечипоренко М. Г., лікар педіатр Грицівської амбулаторії ЗПСМ.
 13. Сидорчук В. С., сімейний лікар Грицівської амбулаторії ЗПСМ.

Зазначу, що дітей також може обслуговувати сімейний лікар.

Загалом, так званий перехідний період медичної реформи триватиме до 2020 року. Важливо знати, що до того часу пацієнти ще зможуть лікуватися як за старою, так і за новою системами.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «На Шепетівщині розпочали підписання декларацій з лікарями»

 1. Лола Лемпински коментує:

  Андрей

 2. Петро коментує:

  А коли в місті появиться своя первинна ланка медицини,як тоді буде з сімейними лікарями?

 3. Пет­ро коментує:

  Чому пан Нечипорук не говорить,що у місті мають відкрити свою місцеву сімейну медицину,а він буде відповідати лише за районну….


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога