Що чекати шепетівчанам від впровадження медичної реформи у ПМСД

Що чекати шепетівчанам від впровадження медичної реформи у ПМСД

Нещодавно у Києві пройшли установчі збори USAID Deloitte по реформуванню первинної медико-санітарної допомоги, під час якої обговорювали нову модель ПМСД, яка в майбутньому значно покращить показники громадського здоров’я населення та забезпечить ефективне використання фінансового ресурсу на медичну галузь. Серед учасників зборів перебував і го­лов­ний лі­кар комунально­го закладу «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги» Андрій Нечипорук.

— Той підхід у наданні первинної медико-санітарної допомоги на даний час не відповідає дійсності та потребам населення, — переконаний Андрій Нечипорук, го­лов­ний лі­кар ко­му­наль­но­го зак­ла­ду «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги».

Першим етапом у реформуванні ПМСД є перетворення комунального закладу в комунальне підприємство «Шепетівський центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги». Для цього вже підготовлено відповідний проект рішень, який буде винесено на чергову нараду для обговорення та на чергову квітневу сесію районної ради.

— Зміниться вся суть фінансування, — розповідає Андрій Григорович. — Якщо наразі медична субвенція йде з державного бюджету на органи місцевого самоврядування, то, згідно з реформою, вже йтиме з державного бюджету через єдиного замовника — Національну Службу здоров’я України, яку очолює Олег Петренко.

Розподіл коштів здійснюватиметься за принципом — «гроші йдуть за пацієнтом».

— Тобто, скільки медичних послуг буде надано закладом, стільки коштів він і отримає, — пояснює Андрій Нечипорук. — Оскільки фінансування наразі недостатнє, то це ще один позитивний крок.

Сума, яка виділятиметься на одного пацієнта, в середньому складатиме 370 гривень на рік.

— На дітей від 0 до 5 років ця сума приблизно складає 960 гривень, а на людей похилого віку (від 65 років) сума, враховуючи коефіцієнт, вдвічі більша базової.

Наразі на одну людину держава виділяє лише 240 гривень.

Кожен сімейний лікар чи терапевт у рамках медичної реформи зможе підписати договір з двома тисячами пацієнтів, педіатр, який займається лише дітьми — до тисячі.

— Якщо лікар матиме 2000 укладених договорів, він має право відмовити пацієнту у надані послуг, — розповів Андрій Григорович.

Медреформа також передбачає зап­ро­вад­ження елек­трон­ної сис­те­ми охо­ро­ни здо­ров’я eHealth. Це допоможе позбутися «живих» черг, коли, щоб потрапити на прийом до лікаря, потрібно просидіти під дверима кабінету мало не півдня.

Ме­дич­ні кар­тки також бу­дуть елек­трон­ни­ми. Вдень лікар зможе прийняти мінімум 24 особи.

Наразі розробляється сайт, де буде вказана біографія та характеристика кожного лікаря, після чого пацієнти зможуть обрати, з ким підписати декларацію. Для її заповнення пацієнту варто вказати свої паспортні дані, адресу та номер телефону.

Сама ж декларація — ніби своєрідний страховий поліс. Адже сюди входять прийом, обстеження, здача аналізів та призначення лікування.

Окрім того, якщо лікар із якихось причин не буде влаштовувати пацієнта, він має право перепідписати декларацію.

— Однозначно, між лікарями йтиме здорова конкуренція, оскільки вони матимуть зацікавленість вилікувати пацієнта на первинній ланці. Якщо сімейний лікар направлятиме пацієнта для лікування у вторинній ланці, то він, однозначно, втрачатиме кошти, — пояснив керівник ПМСД.

Актуальним питанням і досі залишається розвиток медицини на селі. Аби залучити лікарів на роботу в сільській місцевості, головний лікар намагається їх всіляко заохочувати, зокрема, в грошовій формі.

— Усім лікарям, які працюють в сільській місцевості, з фонду ПМСД виплачується додаткова грошова винагорода. Адже праця в селі є найважчою, — сказав він.

У селі ж мінімальна кількість жителів, яких має обслуговувати лікар в ході медичної реформи, становить 180 осіб. Якщо ж у селі їх, приміром, лише 100, то складатимуться графіки виїздів лікаря на облаштований пункт здоров’я , де він здійснюватиме прийом пацієнтів.

Що ж стосується санітарок та молодшої господарської групи, то, звісно, все визначатиметься по спроможності амбулаторій, лікарень, швидкості набору пацієнтів та фінансування. Не виключено, що частину такого персоналу оптимізують.

— Якщо постане вибір: скоротити медсестру, чи санітарку, то, звісно, скорочу санітарку, — сказав головний лікар.

Наразі лікар не може отримувати зарплатню більшу, ніж вказану в тарифній сітці. Після впровадження медреформи рівень заробітної плати залежатиме лише від кількості пацієнтів. Отож, відтепер для отримання гарного доходу лікарю таки доведеться добряче постаратися та заробити собі хорошу репутацію.

— Дана медична реформа простимулює лікарів займатися своєю справою, бути зацікавленим у якісному наданні послуг. Відповідно, хороший рівень зарплати зменшить відтік кадрів за кордон. Адже втрачати спеціалістів — неприпустима помилка.

На даний час у ко­му­наль­но­му зак­ла­ді «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги» аж 20 вакантних місць.

І це, незважаючи на те, що заборгованості з виплати заробітної плати нема. В той час, як загальна заборгованість по району працівникам вторинної ланки становить близько 20 млн гривень.

— Отож, ми запрошуємо на роботу лікарів вторинної ланки та майбутніх лікарів, які тільки закінчують медичні заклади, — говорить Андрій Григорович.

Офіційно медична реформа стартує з 1 квітня, проте, на Шепетівщині вона запрацює лише з травня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ лікарню Шепетівки доставили довгоочікуваний ліфт
Дитині, позбавленій батьківського піклування, придбали житло у Славуті
Держбюджет-2022: що дістанеться територіаль­ним громадам 
На реконструкцію садиби Сангушків в Ізяславі спрямують 4 млн гривень
Полонська громада отримала шкільний автобус
У Шепетівці щепитися можна і в аптеці, і в торговому центрі, і в райдержадміністрації

Читайте у цій рубриціВтричі більше неякісних іграшок виявила Держпродспоживслужба цьогоріч
«Збалансований та реалістичний»: що в бюджеті-2022?
Екологічне споживання, або Чому платні пакети — це не зрада?
У листопаді в рази збільшилася кількість земельних аукціонів у системі Прозорро
Довідку з реєстру речових прав на нерухоме майно можна отримати онлайн на порталі «Дія»
В Україні прогнозують зниження цін на пальне