Що чекати шепетівчанам від впровадження медичної реформи у ПМСД

Що чекати шепетівчанам від впровадження медичної реформи у ПМСД

Нещодавно у Києві пройшли установчі збори USAID Deloitte по реформуванню первинної медико-санітарної допомоги, під час якої обговорювали нову модель ПМСД, яка в майбутньому значно покращить показники громадського здоров’я населення та забезпечить ефективне використання фінансового ресурсу на медичну галузь. Серед учасників зборів перебував і го­лов­ний лі­кар комунально­го закладу «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги» Андрій Нечипорук.

— Той підхід у наданні первинної медико-санітарної допомоги на даний час не відповідає дійсності та потребам населення, — переконаний Андрій Нечипорук, го­лов­ний лі­кар ко­му­наль­но­го зак­ла­ду «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги».

Першим етапом у реформуванні ПМСД є перетворення комунального закладу в комунальне підприємство «Шепетівський центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги». Для цього вже підготовлено відповідний проект рішень, який буде винесено на чергову нараду для обговорення та на чергову квітневу сесію районної ради.

— Зміниться вся суть фінансування, — розповідає Андрій Григорович. — Якщо наразі медична субвенція йде з державного бюджету на органи місцевого самоврядування, то, згідно з реформою, вже йтиме з державного бюджету через єдиного замовника — Національну Службу здоров’я України, яку очолює Олег Петренко.

Розподіл коштів здійснюватиметься за принципом — «гроші йдуть за пацієнтом».

— Тобто, скільки медичних послуг буде надано закладом, стільки коштів він і отримає, — пояснює Андрій Нечипорук. — Оскільки фінансування наразі недостатнє, то це ще один позитивний крок.

Сума, яка виділятиметься на одного пацієнта, в середньому складатиме 370 гривень на рік.

— На дітей від 0 до 5 років ця сума приблизно складає 960 гривень, а на людей похилого віку (від 65 років) сума, враховуючи коефіцієнт, вдвічі більша базової.

Наразі на одну людину держава виділяє лише 240 гривень.

Кожен сімейний лікар чи терапевт у рамках медичної реформи зможе підписати договір з двома тисячами пацієнтів, педіатр, який займається лише дітьми — до тисячі.

— Якщо лікар матиме 2000 укладених договорів, він має право відмовити пацієнту у надані послуг, — розповів Андрій Григорович.

Медреформа також передбачає зап­ро­вад­ження елек­трон­ної сис­те­ми охо­ро­ни здо­ров’я eHealth. Це допоможе позбутися «живих» черг, коли, щоб потрапити на прийом до лікаря, потрібно просидіти під дверима кабінету мало не півдня.

Ме­дич­ні кар­тки також бу­дуть елек­трон­ни­ми. Вдень лікар зможе прийняти мінімум 24 особи.

Наразі розробляється сайт, де буде вказана біографія та характеристика кожного лікаря, після чого пацієнти зможуть обрати, з ким підписати декларацію. Для її заповнення пацієнту варто вказати свої паспортні дані, адресу та номер телефону.

Сама ж декларація — ніби своєрідний страховий поліс. Адже сюди входять прийом, обстеження, здача аналізів та призначення лікування.

Окрім того, якщо лікар із якихось причин не буде влаштовувати пацієнта, він має право перепідписати декларацію.

— Однозначно, між лікарями йтиме здорова конкуренція, оскільки вони матимуть зацікавленість вилікувати пацієнта на первинній ланці. Якщо сімейний лікар направлятиме пацієнта для лікування у вторинній ланці, то він, однозначно, втрачатиме кошти, — пояснив керівник ПМСД.

Актуальним питанням і досі залишається розвиток медицини на селі. Аби залучити лікарів на роботу в сільській місцевості, головний лікар намагається їх всіляко заохочувати, зокрема, в грошовій формі.

— Усім лікарям, які працюють в сільській місцевості, з фонду ПМСД виплачується додаткова грошова винагорода. Адже праця в селі є найважчою, — сказав він.

У селі ж мінімальна кількість жителів, яких має обслуговувати лікар в ході медичної реформи, становить 180 осіб. Якщо ж у селі їх, приміром, лише 100, то складатимуться графіки виїздів лікаря на облаштований пункт здоров’я , де він здійснюватиме прийом пацієнтів.

Що ж стосується санітарок та молодшої господарської групи, то, звісно, все визначатиметься по спроможності амбулаторій, лікарень, швидкості набору пацієнтів та фінансування. Не виключено, що частину такого персоналу оптимізують.

— Якщо постане вибір: скоротити медсестру, чи санітарку, то, звісно, скорочу санітарку, — сказав головний лікар.

Наразі лікар не може отримувати зарплатню більшу, ніж вказану в тарифній сітці. Після впровадження медреформи рівень заробітної плати залежатиме лише від кількості пацієнтів. Отож, відтепер для отримання гарного доходу лікарю таки доведеться добряче постаратися та заробити собі хорошу репутацію.

— Дана медична реформа простимулює лікарів займатися своєю справою, бути зацікавленим у якісному наданні послуг. Відповідно, хороший рівень зарплати зменшить відтік кадрів за кордон. Адже втрачати спеціалістів — неприпустима помилка.

На даний час у ко­му­наль­но­му зак­ла­ді «Ше­пе­тівсь­кий центр пер­винної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги» аж 20 вакантних місць.

І це, незважаючи на те, що заборгованості з виплати заробітної плати нема. В той час, як загальна заборгованість по району працівникам вторинної ланки становить близько 20 млн гривень.

— Отож, ми запрошуємо на роботу лікарів вторинної ланки та майбутніх лікарів, які тільки закінчують медичні заклади, — говорить Андрій Григорович.

Офіційно медична реформа стартує з 1 квітня, проте, на Шепетівщині вона запрацює лише з травня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНетішинський Центр ПМСД із бюджету отримав понад півтора мільйона гривень
Голова Хмельницької облради вручила страхові поліси медикам Шепетівського Центру ПМСД
У МОЗ пояснили, до кого «швидка» приїжджатиме у першу чергу, а кому доведеться зачекати
Бути чи не бути єдиній комунальній аптеці на Шепетівщині
Медики Славути, які лікують хворих на COVID-19, отримали нагороди

Читайте у цій рубриціУряд реагуватиме на необґрунтоване зростання цін на продукти та паливо
Місцеві державні адміністрації працюватимуть по-новому
МОЗ здійснять доплати до зарплати працівникам лабораторних підрозділів
Поліція закликає дотримуватися правил вигулу тварин
В Україні з’являться тестові центри 5G
Вчителі, які займались репетиторством, мають подати декларацію про доходи