Більшість компаній поновили роботу під час війни, проте третина не відкриває вакансії

Більшість компаній поновили роботу під час війни, проте третина не відкриває вакансії

Український бізнес адаптувався до діяльності в умовах війни. Кількість підприємств, що продовжують працювати, поступово збільшується. Експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua слідкує за динамікою поновлення діяльності українських компаній, поведінкою роботодавців та змінами на ринку праці. Так, згідно даних досліджень центру, у березні лише 40,2 % компаній зберегли комерційну діяльність, а 8,8 % працювали частково. Через два місяці більше половини (54,2 %) опитаних підприємств та організацій зазначили, що їх компанія працює, ще 16 % повідомили, що бізнес працює, але лише в безпечних регіонах.

Станом на кінець вересня — початок жовтня про здійснення комерційної діяльності в умовах війни зазначають 93 % опитаних підприємств та організацій. Продовжують працювати у повному обсязі 61 % компаній. Третина компаній (30 %) зберегла діяльність частково, у них працюють лише підрозділи в умовно безпечних регіонах країни. Здійснили релокацію 2 % опитаних компаній.

1 % опитаних компаній повністю припинили роботу та не планують відновлення діяльності. Ще 4 % підприємств поки не працюють, але планують відновлення діяльності у найближчі місяці.

Невелика частка українських компаній (2 %) здійснила релокацію бізнесу в іншу країну.

Більшість компаній поновили роботу під час війни, проте третина не відкриває вакансії

Попри те, що переважна більшість компаній продовжує працювати, а ринок праці поступово відновлюється, пропозицій роботи досі менше, порівнюючи з довоєнним періодом. У складних економічних умовах бізнес намагається оптимізувати витрати, далеко не всі можуть собі дозволити повноцінний набір нових співробітників на всі напрямки бізнес. Це підтверджують результати останнього дослідження. Лише кожна п’ята компанія (21 %) зазначила те, що зараз здійснює набір персоналу на всі напрямки бізнес-діяльності. Набирають персонал лише на стратегічні напрямки діяльності 27 % опитаних компаній. Ще 19 % підприємств та організацій здійснює тимчасовий набір на заміну тим співробітникам, які релокувалися через війну, або захищають нашу країну у ЗСУ.

Третина компаній не відкриває нові вакансії з різних причин — у когось поставлений набір нових співробітників на паузу (6 %), хтось перебуває у жорсткій економії через кризу (4 %), деякі компанії не відчувають потреби у нових працівниках (14 %). Про скорочення персоналу говорять у 8 % опитаних компаній.

Більшість компаній поновили роботу під час війни, проте третина не відкриває вакансії

Серед тих компаній, які здійснюють набір персоналу, більшість (42 %) має потребу у точковій заміні співробітників. Кожна десята компанія шукає спеціалістів, які здійснюють продажу товарів та послуг. Ще 4 % компаній віддають перевагу фахівцям, які здійснюють просування товарів та послуг бізнесу. 6 % компаній відкривають вакансії виключно для спеціалістів, які відповідають за стратегічний розвиток компанії.

Більшість компаній поновили роботу під час війни, проте третина не відкриває вакансії

Опитування проводилось кадровим порталом grc.ua у вересні 2022 року серед представників компаній різних галузей в усіх регіонах України.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Читайте у цій рубриці



Проходження ВЛК після уточнення даних є обов’язковим: у ТЦК розповіли деталі
Важила вона 140 кг, а довжина її була 5,7 м: Хмельницький рибгосп розвіює міфи про зубасту легенду
Робота за кордоном: чи зарахують цей стаж під час призначення пенсій
Як та кого покарають, якщо не з’явився до ТЦК протягом 60 днів
Сезон носовичків та червоних очей: що допоможе впоратися з алергією на пилок?
Чоловіки віком від 18 до 60 років зможуть отримати паспортні документи тільки на території України
FacebookTelegramViberWhatsAppX