У Шепетівці проводять інституційний аудит школи, якій майже 100 років

У Шепетівці проводять інституційний аудит школи, якій майже 100 років

Сьогодні, 6 травня, у загальноосвітню школу № 3, що у місті Шепетівці, завітали незалежні експерти, котрі здійснюватимуть нову процедуру діяльності шкіл, яка прийшла на зміну державній атестації навчальних закладів. У 2021 році саме шепетівська школа потрапила до переліку закладів, де проводять позачерговий інституційний аудит якості освіти.

За словами начальника управління Державної служби якості освіти у Хмельницькій області Валерія Олійника, цьогоріч це вже 6 заклад освіти в області, де проводиться аудит.

У Шепетівці проводять інституційний аудит школи, якій майже 100 років

Як годиться, перед стартом роботи Валерій Цезарович представив незалежних експертів:

— Головні спеціалісти відділу інституційного аудиту управління — Оксана Отрошко та Альона Наконечна, головний спеціаліст відділу освіти молоді та спорту Ізяславської міської ради Галина Денисевич, заступник директора з навчально-виховної роботи Полонського НВК № 2 Алла Микуляк, заступник директора з навчально-виховної роботи Сахновецької ЗОШ (Старокостянтинівщина) Ірина Смірнова та директор НВК № 9 міста Хмельницького Ірина Томич.

У Шепетівці проводять інституційний аудит школи, якій майже 100 років

Зі свого боку заступниця міського голови Шепетівки Галина Безкоровайна, як представник засновника закладу освіти, де відбувається аудит, зазначила, що школи Шепетівської територіальної громади завжди були на високому рівні:

— Спрямовуючи роботу закладів освіти, ми дбаємо про те, щоб забезпечити учням щасливе дитинство, а самій школі — розвиток. Кожен освітній заклад повинен мати своє авторське обличчя.

Щодо самої школи, у якій наразі розпочато аудит, то варто зазначити, що невдовзі вона відсвяткує 100-річчя. У 1923 році школа почала своє функціонування, як єврейська. Після Другої світової війни кількість учнів збільшувалася, тому приміщення добудували. Чимало освітян Шепетівки розпочинали свою роботу саме в цьому закладі. Наразі школа налічує 52 працівники, 35 з яких — педагоги. Здобувають освіту 411 учнів.

У Шепетівці проводять інституційний аудит школи, якій майже 100 років

Відсьогодні у закладі розпочали роботу експерти, які упродовж кількох днів збиратимуть інформацію про навчальний заклад, оглянуть територію школи, спортивні та ігрові майданчики, навчальні кабінети тощо.

— Сьогодні ми більше займатимемося вивченням документації. Також відвідаємо заняття, які наразі відбуваються дистанційно. На який саме урок ми потрапимо — ще не знаємо. В ході інституційного аудиту за згодою проведемо анкетування, опитування та інтерв’ювання учасників навчального процесу — вчителів, учнів та батьків. Наголошую, що це відбуватиметься виключно за згодою, — зазначила Оксана Отрошко.

У Шепетівці проводять інституційний аудит школи, якій майже 100 років

Працюватимуть експерти в шепетівській загальноосвітній школі № 3 із 6 по 20 травня.

За результатами аудиту заклад отримає висновки, де буде зазначено, що йому вдається добре, а над чим ще потрібно працювати. Також експерти нададуть практичні, фахові поради з покращення якості діяльності школи для директора та засновника, адже саме від засновника залежить чи матиме школа ресурси на ремонт, закупівлю обладнання та виконання інших рекомендацій.

Для довідки

Інституційний аудит — нова процедура оцінювання освітньої діяльності школи. Інституційний аудит — це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. Аудит є новою для України процедурою вивчення діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл. Його ідея — відійти від радянських перевірок шкіл, завдання яких було знайти проблеми. Аудит покликаний не карати, а підтримати школи та показати їм, як стати кращими. Це новий формат співпраці на місцевому та національному рівнях, який є запорукою майбутнього вдосконалення української освіти.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоДерженергонагляд виявив низку порушень у Шепетівській тепломережі
На Дністрі курортників у готельно-ресторанній сфері обслуговують неповнолітні та неоформлені працівники
У Славутській ТГ провели перевірку роботи лікаря на ковбасному цеху
У сусідній області внаслідок автотрощі загинуло подружжя з Шепетівського району (Оновлено)
Патрульні зупинили жителя Шепетівки, який кермував автомобілем-двійником
У Шепетівці перевірили підприємство, яке постачає ягоди до країн ЄС

Читайте у цій рубриці«Мудрик» — центр розвитку для дітей з пелюшок
Сексуальна освіта: про що розповісти дитині, перш ніж відправити до школи?
Дві громади Шепетівського району отримали мільйони для підвищення цифровізації
В Україні заснували позапланові перевірки шкіл
Із понеділка у Шепетівці тимчасово зачиняють половину дитячих садочків
На Шепетівщині люди організували схід села, аби відстояти старшу школу