Команда «220 V» не зупиняється на півдорозі

Ще восени стартував масштабний освітній проект «Відкривай Україну», у якому учні 7-11 класів отримали змогу зробити кращою не лише свою школу, а й рідне місто. Організатор — фундація соціальних інновацій «З країни в Україну». У Шепетівці дві школи взяли у ньому участь.

Проект проходить у кілька етапів. Перший —  знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап — змінити на краще своє місто.

Навчально-виховний комплекс № 1 підхопив освітню ініціативу. Команда «220 V»,  до якої увійшло 15 школярів  виконала завдання першого етапу.

— Наші учні виготовили 29 великих пуфів із вторинної сировини. Основа-каркас з пластикових пляшок, а чохли пошили зі старих джинсів, — розповіла Ніонела Івасюк, заступник директора з виховної роботи НВК №1. — Оскільки головною умовою проекту є реалізація та виконання поставленого учнівською молоддю завдання, то вважаю, що ми справилися.

Кожен клас виготовив по одному пуфику і таким чином учні зуміли власноруч створити релаксаційну зону у школі, де навчаються.

Тепер настала черга реалізації наступного етапу проекту. А задум у шепетівської команди — створити інтерактивний дитячий майданчик. На ньому планують розташувати гірки та ігрові елементи з шин, підвісні клумби, альпійські гірки та пісочниці. Міський голова Михайло Полодюк виділив на цей проект місце у парку, неподалік літнього кафе «Фортеця». Зголосилися допомогти й директор парку, й керівники комунальних підприємств, й благодійники. Але для юних авторів громадської ініціативи все ще не вистачає матеріалів та робочих рук.

— Вже у середу, 26 квітня, плануємо розпочати роботи, — продовжила пані Ніонела. — Команда запрошує всіх охочих допомогти. Ви можете прийти і долучитися до корисної справи, плоди якої стануть доступні кожному.

Нині команді потрібні фарба,  земля, пісок, тротуарна плитка, керамзит, декоративні валуни та багаторічні квіти.

Раніше навчально-виховний комплекс вже взяв участь у громадській ініціативі з сортування відходів. У школі встановили спеціальні сміттєві баки. Таки чином вже змалечку вихованці цього закладу дбають про довкілля. Нині вони загорілися ідеєю змінити своє місто.

— У результаті підлітки навчаться змінювати себе і світ довкола на краще, — додала заступник директора. —  У процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання: робота в команді, критичне та системне мислення, робота з ідеями, проектний менеджмент та комунікації. Всі ті навики, яких дуже потребують не лише діти, а й  дорослі.

Якщо наші юні містяни реалізують цей задум, то отримають унікальну можливість стажування за кордоном для вивчення міжнародного досвіду розвитку міст.

Ми бажаємо успіху та наснаги команді «220 V».

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «Команда «220 V» не зупиняється на півдорозі»

 1. Молодці!

 2. Але..Шини ..Хіба вони не підлягають утилізації? Вони дуже канцерогенні!!!!!! Особливо при нагріванні ( навіть від сонця)

  • ІНГ коментує:

   Дякую за коментар. Ну, якщо врахувати той факт, що шини майже масово використовуються для оформлення дитячих майданчиків в дитячих садочках, на дворових ігрових майданчиках…і ніхто з приводу цього не має нарікань, то чому б не використати їх на такому ж майданчику. тільки в парковій зоні. Окрім цього,
   шини знаходитимуться з зоні затінку, їх не настільки багато…лише елементи.

   • ІНГ коментує:

    До речі, окрім шин заплановано багато чого з природних матеріалів….так-то


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці