Шепетівчани обирають навчання за кордоном

Шепетівські абітурієнти все більше бажають навчатися за кордоном. За результатами минулого навчального року Польща вийшла на перше місце серед країн, які обирали українці в пошуках кращої вищої освіти. Переваги очевидні — лояльні умови вступу, близькість кордонів, право на безкоштовне навчання з картою поляка, прийнятні ціни. А ще після закінчення навчання студенти отримують диплом, визнаний в усіх країнах Європи. Термін навчання в польському виші значно менший і становить — 3 роки. Відкрита система практики та безкоштовного стажування в будь-якій країні світу, при цьому вартість навчання на рівні українських ВНЗ (від 750 євро на рік).Дізнавалися у студентів польських державних та приватних навчальних закладів, чи задоволені вони своїм вибором та чи планують повертатися до України після закінчення вишу.

Бабчук Андрій (19 років)

— Я вже другий рік на першому курсі в Варшаві, спочатку навчався в приватному ВНЗ, тепер в державному. Навчання в приватному виші дуже відрізняється від державного. Там ти можеш не думати за пари, адже за навчання ти вже заплатив, що не скажеш про державний університет — вчити потрібно багато. Після третього курсу повертаюсь в Україну. Мені вдома краще ніж в Польщі, хоча мама мене намагається переконати, що за кордоном добре, все одно хочу на Батьківщину. Щоб нормально жити тут, потрібно бути як вони, підлаштовуватися під них. А я цього робити не хочу. Взагалі тут умови життя непогані, навіть дуже класні, проте підходять не для кожного, як, наприклад, для мене.

Вихівський Роман (21 рік)

— Після закінчення школи я вступив у державний університет у місті Хелмі, де закінчив бакалаврат. В магістратуру я вступив до Ягелоньського університету в місті Кракові. Навчатися важко, майже щодня потрібно робити різноманітні презентації або проекти. Та якщо звикаєш, тоді нормально. Стипендія тільки мала, але порівняно з українською, — дуже хороша. Додому повертатися не хочу, планую тут залишитися і працювати за професією, але не впевнений, що вийде. Зараз дуже багато випускників працевлаштовується, а місць не так багато. У великих містах є більше шансів, що тебе візьмуть, більше фірм.

Ховрат Анастасія (18 років)

— Навчатися в Польщі мені подобається. Так, це — через мовний бар’єр спочатку важко, але з часом звикаєш, розумієш сказане. У Польщі трохи цікава система оцінювання, є навіть така оцінка як 4.5, що на початку навчання нам всім здавалося дивним. Але до іноземців ставляться з розумінням, допомагають, якщо в цьому виникає потреба. Звичайно, є й такі, які ведуть себе не дуже коректно у ставленні до українців, але таких мало. Після навчання я не планую повертатися, хочу залишитися в Польщі, і працювати за спеціальністю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога