Невдовзі ФОПи Шепетівщини зможуть зареєструватися для отримання 8000 грн

Невдовзі ФОПи Шепетівщини зможуть зареєструватися для отримання 8000 грн

Виплати в розмірі 8 тисяч гривень громадянам і бізнесу, які постраждали від посилених карантинних обмежень у «червоних зонах», будуть здійснюватися автоматично після подання заявки на порталі або в застосунку Дія (у Google Play чи App Store). Про це зазначають у Шепетівській міській раді, цитуючи Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Верховна Рада вже схвалила механізм підтримки громадян та бізнесу, який Уряд розробив на доручення Президента України.

Цей механізм передбачає надання одноразової грошової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень. Він вже працював узимку і буде застосований у регіонах, що перебувають у «червоних зонах».

Зареєструватись на отримання допомоги від держави можна буде вже наступного тижня.

Крім того, очільник Уряду відзначив, що у деяких регіонах після запровадження «червоного» рівня епідемічної небезпеки та відповідальної роботи місцевих органів влади спостерігається стабілізація ситуації з поширенням COVID-19. Зокрема, фіксується зменшення кількості хворих та зниження навантаження на лікарні.

«Якщо така динаміка буде зберігатися надалі, то можливе повернення таких регіонів до «помаранчевої» зони. Це вкотре демонструє, що адаптивний карантин працює і запроваджувати тотальний локдаун по всій країні наразі немає потреби», — сказав Прем’єр-міністр.

Хто отримає допомогу

Видання «БУХГАЛТЕР.UA» дав роз’яснення, хто отримає «карантинну» допомогу. Її зможуть отримати наймані працівники суб’єктів господарювання, а також ФОП, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження у 2021 році, починаючи з лютого, обмежувальних протиепідемічних заходів.

Перелік КВЕД-ів стосовно яких запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, які призвели до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП, визначить КМУ.

Працівники повинні працювати у суб’єктів господарювання, основний КВЕД якого заявлений першим у відомостях з ЄДР станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому буде подане звернення на отримання допомоги, та відповідає КВЕД, визначеним у Переліку КВЕД. Аналогічне стосується й ФОП та їх КВЕД.

Допомогу не отримають:

Наймані працівники:

  • які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за усі місяці відповідного кварталу;
  • які працюють у суб’єкта господарювання, основний КВЕД якого на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку КВЕД;
  • які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;
  • середня зарплата яких перевищує 30000 гривень на місяць. При цьому для обчислення середньої зарплати враховують усі три місяці останнього звітного кварталу, який передує поданню звернення.

ФОПи, які є застрахованими особами:

  • держреєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, становить менше трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за шість місяців;
  • основний КВЕД яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку КВЕД;
  • які є найманими працівниками та ФОП одночасно;
  • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, за даними ЄДР припинена.

Прикметно, що «карантинну» допомогу будуть виплачувати за рахунок коштів Держбюджету України — у розмірі 8000 гривень, а також за рахунок коштів місцевих бюджетів — у розмірі, визначеному рішеннями органів місцевого самоврядування. Звісно, якщо на місцях буде прийняте відповідне рішення.

Відповідно останнього протоколу Хмельницької обласної комісії з ТЕБ і НС від 5 квітня, міським, селищним та сільським радам рекомендовано вжити заходів щодо прийняття рішень про надання додаткової допомоги застрахованим особам за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету у зв’язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб’єктів господарювання та у зв’язку із втратою частини доходу фізичними особами-підприємцями, внаслідок запровадження протиепідемічних заходів, що призвели до тимчасового зупинення діяльності суб’єктів господарювання.

Як і минулоріч, зазначену виплату проведуть одноразово у 2021-му.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЩе 2 петиції — «Запросити McDonald’s в Шепетівку», «Зупини обрізання дерев у центрі» — пропонують шепетівчанам
Які КВЕДи отримають 8000 гривень карантинної допомоги
У «червоній» зоні відділення Укрпошти працюють без змін у роботі
На Шепетівщині організували довіз медиків
У Шепетівці на 17 тисяч гривень оштрафували рестораторку
У Шепетівці забороняють відвідування дитсадочків та вводять додаткові карантинні обмеження

Читайте у цій рубриціВідзавтра у Славуті розпочнуть виплату пільг та субсидій за березень 2021 року
На Ізяславщині через спалювання сухої рослинності виникла пожежа
У Плужному громада прибрала в центральному парку
У Шепетівці проведуть гідравлічні випробування системи опалення
Майор Шепетівського РУП вважає, що хороший оперативник має бути винахідливим
Шепетівський рятуваль­ник зібрав колекцію пожежних касок