У Полонному депутат голосував за виділення собі земельної ділянки, не заявивши про конфлікт інтересів

У Полонному депутат голосував за виділення собі земельної ділянки, не заявивши про конфлікт інтересів

«Визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172–7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення із врахуванням вимог ч. 2 ст. 36КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн», — таку постанову виніс Полонський районний суд депутату першого скликання Полонської міської ради ОТГ Хмельницької області.

За постановою суду, 26 червня 2020 року на засіданні 94-ої чергової сесії сьомого скликання Полонської міської ради ОТГ при винесенні на розгляд питання «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення» депутат не повідомив сесію міської ради про наявність у нього конфлікту інтересів, оскільки, в тому числі, йшлося про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою особисто йому. Ба більше, в умовах реального конфлікту інтересів, обранець проголосував «За» прийняття цього рішення.

У судовому засіданні, визнавши себе винним, пояснив, що не знав, що буде прийматися питання, яке стосується його особисто, і проголосував механічно.

Йому опонував прокурор, вказавши, що депутат подавав заяву про надання йому дозволу на розробку технічної документації, тому мав цікавитися, коли це буде розглядатися на сесії ради, та додав, що перед сесією усі депутати ознайомлюються з питаннями та проєктами рішень сесії.

Суд звертає увагу, що відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальним конфліктом інтересів є суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Відповідно до ч. 1 ст. 59–1 (Конфлікт інтересів) ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», депутат міської ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Суд зауважує, що депутат Полонської міської ради ОТГ є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією і, беручи участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень Полонською міською радою ОТГ, на якій розглядається питання, у зв’язку з яким в нього виникає реальний конфлікт інтересів, зобов’язаний був повідомити про це шляхом самостійного публічного оголошення під час засідання ради, проте, не зробив цього, та проголосував «за» відповідне рішення.

«За вказаних обставин, суд приходить до переконання про доведеність вини (депутата) у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172–7 КУпАП України, тобто неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про реальний конфлікт інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів», — констатує суд.

Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У Полонному депутат голосував за виділення собі земельної ділянки, не заявивши про конфлікт інтересів»

  1. Лилия Каминская коментує:

    Прізвище депутата чому не вказано. Виборцям цікаво. Хто це

  2. Олег Процун коментує:

    Бідний чим же він заплатить, а проста людина заплатилаб 34 тисячі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЩе одна пожежа у Полонному
У Полонному під час пожежі будинку травмувалося 4 людини
У Шепетівському районі чоловік забирав знайому з гостей, заодно прихо­пив­ши ланцюги та кабель
На Хмельниччині працівники залізниці викрали з локомотива майже тонну пального
У Полонному звільнили чоловіка, який не вийшов на роботу через релігійні переконання
У Шепетівському районі земельну ділянку хмельничанина через суд повернуто під громадське пасовище

Читайте у цій рубриціДовгожителька з Шепетівщини відзначає 100-річний ювілей
Голова Хмельницької облради вручила страхові поліси медикам Шепетівського Центру ПМСД
Шепетівські топографи відзначили подвійне свято
На водосховищі Хмельницької АЕС лебеді рятуються від лютих морозів
Агропромисловий парк у Шепетівці зведуть за кошти ЄС
Мороз не страшний: на Водохреща у Шепетівці пірнають в крижану воду