На Шепетівщині продавець тайських делікатесів дивує натуральною соняшниковою олією

Нещодавно ми писали про підприємця Петра, який у своєму кіоску фаст-фудів дивує клієнтів кавою «Парізьєн». Та це не всі цікавинки, які пропонує Петро, — у нього в асортименті є натуральна соняшникова олія домашнього виробництва.

Відразу так і не зрозумієш, що прямо в кіоску можна придбати цей екопродукт, виготовлений з соняшникового насіння. Лише кмітливий покупець зверне увагу на банер з пляшкою олії. І відразу виникає питання до продавця: «А до чого тут олія, ви ж каву готуєте та фаст-фуд?». Напевно, пан Петро умисно таку хитрість придумав, аби заінтригувати клієнта.

— Не хвилюйтеся, олія — дуже якісна та смачна. А ви її наразі купіть та приготуйте смажену картопельку для свого чоловіка. Такої смачної картоплі ви ні на одній олії не посмажите, — принагідно зацікавив не одного покупця Петро.

Домашня олія з насіння соняшника, яке можна придбати тут, вельми користується попитом серед господарок цілий рік. Її присутність у стравах не лише додає смаку, а й користі. Зокрема, в золотій краплині містяться такі жирні кислоти як лінолева, олеїнова, пальмітінова, стеаринова, міристинова та інші. Багата олія з цього насіння на вітаміни А, D, групи B, але найбільше містить вітаміну E.

Тому важливо у сезон заправляти салати зі свіжих овочів саме натуральною соняшниковою олією. Позаяк вона сприяє засвоєнню всіх корисних речовин, що містяться у городині.

Історична довідка

Вперше соняшникове насіння почали використовувати корінні жителі Північної Америки — виготовляли з нього ліки, а з олії — барвники. Інки вірили, що квітку соняшника їм подарували боги, тому возвеличували її як символ сонця. У Європу насіння соняшника завезли іспанці у 1619 році. Переважно соняхи вирощували для краси. Лише у 18 столітті російський академік Севергін описав корисності соняшникового насіння: з нього можна готувати кавові напої та добувати олію. З того часу почали з насіння робити олію. Яка, до речі, є найдешевшою у світі, тому й користується великою популярністю у всіх країнах. У природі існує три види насіння цієї рослини — чорне, біле та смугасте. Одне суцвіття містить від 1000 до 2000 зерняток. Окрім того, що ця рослина є олійною, має вона ще й медоносні властивості — з 1 гектару соняшників бджілки «дають» 50 кілограмів меду. Але це вже зовсім інша історія…

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «На Шепетівщині продавець тайських делікатесів дивує натуральною соняшниковою олією»

  1. А де саме цей кіоск?

  2. IRUNA коментує:

    Все добре, загітували! Але, де ж знаходиться ця чудо-лавка підприємця Петра??????


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці