У підтримку селян Роман Мацола звернувся до Уряду

У підтримку селян Роман Мацола звернувся до Уряду

Українське село перебуває у скрутному становищі. Більшість селян знаходяться за межею бідності, а здача молока є одним із основних способів заробітку. Але закупівельна  ціна  на нього, на відміну від цін на молочні продукти, вкрай низька і не завжди покриває хоча б витрати на утримання великої рогатої худоби, не кажучи вже про прибутки.

«До мене, як до народного депутата України, — розповів  народний депутат Роман Мацола, – надходять безліч звернень від моїх виборців з проханням вжити заходів щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та встановлення остаточної ціни на нього.  Зараз його вартість нижча за вартість води. Люди вимагають, аби ціну на молоко підвищили. Адже часто це чи не єдиний їх дохід, який потребує чималих витрат».

В умовах економічної кризи та девальвації національної валюти, закупівельні ціни на молоко залишаються вкрай низькими, а витрати на утримання худоби постійно зростають.

Роман Мацола разом з іншими депутатами, усвідомлюючи проблематику даного питання, став співавтором та проголосував за прийняття у першому читанні законопроекту №2089, який передбачає підвищення закупівельних цін на молоко. І зараз селяни чекають, коли цей законопроект буде в порядку денному готовий до другого читання.

«Крім того, – продовжує Роман Мацола, – я неодноразово звертався з депутатськими запитами та зверненнями до Кабінету міністрів України з проханням вирішити це питання. Адже згідно з законодавством України це саме повноваження Уряду, а не Верховної Ради, Президента чи місцевої влади».

Нещодавно депутат отримав відповідь, в якій йдеться про те, що на спільній нараді кількох профільних міністерств вирішили в інший спосіб розв’язувати проблему. Пропонують стимулювати створення умов для виробництва молока більш високої якості, і, як наслідок, до зростання закупівельних цін. Крім того, з відповіді стало відомо, що на сьогодні Мінагрополітики разом з іншими органами влади опрацьовують питання надання підтримки особистим селянським господарствам, які займаються виробництвом молока для підвищення якісних показників сировини, зокрема придбання вітчизняного обладнання для місцевої переробки молока.

Але ці непогані плани, на жаль, на сьогодні не дають відповіді на питання: як селянам вижити?

«Ми повинні рятувати українське село, – заявив Роман Мацола. – Люди, які тримають худобу, повинні заробляти на цьому. Тому маю надію, що наш законопроект буде прийнятий, а Уряд створить всі умови, аби селяни відчули підтримку держави».

Світлана Климович

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПередали 300 комп’ютерів сільським бібліотекам тергромад Хмельниччини
У минулому столітті на Шепетівщині пекли до Великодня «мазурки» та готували «напущанки»
Коли в українських селах з’явиться стабільний інтернет?
У селі на Славутчині завершують будівництво закладу освіти вартістю 35 млн грн
На Хмельниччині в’язень-утікач переховувався у покинутих сільських хатах
Шепетівчанин деякий час розраховувався сувенірними гривнями у магазинах

Читайте у цій рубриціУ Славуті підвищили вартість проїзду в громадському транспорті
Як подружжя з Франції мандрує на велосипеді Шепетівським районом
Земельний пай ізяславчанки передали у власність тергромаді
У Нетішині вирішили, хто з молоді отримає по 1000 грн премії та відзнаки міського голови
Білогір’я на два дні залишиться без води
Родини лісівників Ізяславщини отримали несподіваний сюрприз