У Шепетівці демонтують пам’ятник Островському

У Шепетівці демонтують пам’ятник Островському

Минулого року му­зей Ми­ко­ли Ос­тровсь­ко­го став Му­зе­єм про­па­ган­ди. Однак, перейменувати вулицю та провулок у місті Шепетівці не вдалося.

Та­кож за­ли­шив­ся у цен­трі пам’ят­ник ав­то­ру «Як гар­ту­ва­ла­ся сталь». Однак, із початком ро­сій­ської аг­ре­сії пи­тан­ня мали ви­рі­ши­ти ос­та­точ­но: пам’ят­ник ра­дянсь­ко­му пись­мен­ни­ку Ми­ко­лі Ос­тровсь­ко­му на те­ри­то­рії Му­зею про­па­ган­ди планували де­мон­ту­ва­ти в рам­ках де­ко­му­ні­за­ції. Від­по­від­ний про­єкт рі­шен­ня був оп­ри­люд­не­ний на сто­рін­ці Хмель­ницької об­ласної ра­ди у травні. Його на роз­гляд де­пу­та­тів мали винести під час чер­го­вої се­сії. І вже сьогодні, 15 червня, крапку таки поставили.

«Відбулась перша чергова сесія обласної ради в умовах воєнного часу. Рішення приймались в консенсусі і майже усі одноголосно», — зазначив на своїй сторінці у фейсбуці перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.

У своєму дописі посадовець відзначив найважливіші питання.

Зокрема:

 • затверджено керівників 4 закладів соціального спрямування та закладу охорони здоров’я;
 • обрано представників до поліцейської комісії Департаменту патрульної поліції області;
 • прийнято в комунальну власність обласної ради будівлі колишнього Кам’янець-Подільського районного центу соцобслуговування в смт Стара Ушиця;
 • про демонтаж пам’ятника ідеологу комуністичного режиму Островському в м. Шепетівка;
 • про мораторій на використання російськомовного культурного продукту на теренах області.

Однак, як раніше зазначала директорка Музею пропаганди Наталія Никонова, са­мо­го рі­шен­ня об­лра­ди не­дос­татньо для де­мон­та­жу, пот­рібно от­ри­ма­ти ін­ші доз­во­ли:

— Пе­ре­ду­сім, об­ласне уп­равлін­ня куль­ту­ри має по­да­ти до Мі­ніс­терс­тва куль­ту­ри кло­по­тан­ня про те, щоб пам’ят­ник ви­лу­чи­ли з ре­єс­тру, ад­же він є пам’ят­кою міс­це­во­го зна­чен­ня. Та­кож він є час­ти­ною дер­жавно­го му­зей­но­го фон­ду Ук­ра­їни. Тож пот­рібно от­ри­ма­ти доз­віл на пе­ре­мі­щен­ня мо­ну­мен­та, виз­на­чи­ти, де він збе­рі­га­ти­меть­ся. Та­кож має бу­ти ви­ді­ле­не фі­нан­су­ван­ня на фа­хо­ві ро­бо­ти з де­мон­та­жу та виз­на­че­но під­рядни­ка, який їх ви­ко­ну­ва­ти­ме.

Також очільниця заз­на­чала, що в Му­зеї про­па­ган­ди його нав­ряд чи бу­де де роз­місти­ти, ад­же він до­сить ве­ли­кий.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

75 коментарів до статті «У Шепетівці демонтують пам’ятник Островському»

 1. Галина Мельник коментує:

  А музей? Он же красное знамя..

 2. Херня, не тим займаєтесь. Від совка є багато іншого. Нема асфальту, нема порядку, і музеїв не буде. Поставимо там торговий центр, хороше місце. Совок хоть щось нам залишив, а пройдисвіти сьогодення залишать х.й…. Шо вже кінчилась війна? Шо немає більш чим зайнятись,? Це потребує коштів, основну частину яких успішно зпиздять, потім зроблять проект реконструкції за який треба гроші платити – частину яких спиздять. А ні, то за хабар комусь дадуть під торг.центр і всьо. Давайте закінчимо це блядство. Люди, схаменіться. Всі зусилля повинні бути спрямовані на протидію фашизму, підтримку людей які покинули свої домівки. Лише тоді….

 3. Andriy Palamarchuk коментує:

  Все вірно. Війна розставила пріоритети!

 4. Yana Alexandrovna коментує:

  Нехай на тому місці поставлять новий, в таку ж висоту як цей!!
  Бо тільки демонтувати можуть!!!!

 5. Олена Сонячна коментує:

  Те що громадський транспорт не їздить – це фігня; те що дороги, тротуари по типу “то яма, то канава” – на це теж начхати; як ціни різняться в кожному магазині, аптеці – це також до дупи. Головне знести пам’ятник і тоді одразу настане покращення.

  • Sergey Mishenin коментує:

   Олена Сонячна дороги, транспорт, ціни починаються з того що ми шануємо. В рашці шанують одне, в демократичному світі інше з того все починається. Коли ви вже зрозумієте що саме ваше світосприйняття формує ваші цінності і в рівень вашого життя

  • Олена Сонячна коментує:

   Sergey Mishenin чоловіче, а наведіть мені приклад в якій з Європейських країн воюють з пам’ятниками/пам’ятками минулого? А немає такої країни, тому що там усе зберігають, бо це історія. Чи європейці не демократичне суспільство по вашому? Я вже раніше наводила приклад про Іспанію де є музей Інквізиції, Румунію де є будинок та замок Влада III Цепеша і т.і. То чому їх там не руйнують? Чи у них поганий рівень життя? А щодо цінностей, то вандалізм їх аж ніяк не формує. І рівень нашого життя покращиться не тоді, коли знесуть пам’ятник, а тоді, коли можновладці перестануть набивати власні кишені, а почнуть дбати про інтереси суспільства.

  • Саша Ромась коментує:

   Олена Сонячна забыла написать Путин приди

  • Олена Сонячна коментує:

   Саша Ромась це гасло тих, хто все руйнує та знищує

  • Sergey Mishenin коментує:

   Олена Сонячна можновладці перестануть набивати кишені повторюю коли ми будемо вшановувати національні та демократичні принципи, а всю ту совковість та расейський імперіалізм заберемо з наших міст і з сердець. Для тої всеєї херні повинні створити музей, звести туда зразки того хламу і показувати нащадкам щоб не повторили помилок

   • Микола коментує:

    Що б ви не вшановували, а кармани ті хто при владі наповнювати не перестануть, як крали так і будуть красти і похеру їм буде, хто буде стояти Островскький чи Бандера, якийсь ви дивний та наївний))

  • Олена Сонячна коментує:

   Sergey Mishenin то чого ж ви нічого не створюєте, а лише руйнуєте? Назвіть хоть щось, що збудувала місцева влада у місті? А нічого, окрім генделиків в яких деградує суспільство та аптеки. Все зруйнували, знищили. Хто за стільки років заважав чи не давав встановити пам’ятники українським діячам у місті? Ніхто. Бо це нікому непотрібно було, тому що головне кишені набивали свої. А тут включили “патріотизм”. Місто розвивайте аби небуло прірвою де нічого свого не виробляється, а лише усе привозне, а не з пам’ятниками воюйте.

  • Олена Сонячна коментує:

   Sergey Mishenin і краще запитайте в “патріотів” ОДА, які так воюють з пам’ятниками, як так, що у них на сторінці не має жодного допису із словами співчуття рідним та близьким загиблих захисників з Хмельниччини, які поклали свої життя за Україну і за можновладців у тому числі, у той час як останні сидять у кабінетах і охороняють свої крісла.

  • Sergey Mishenin коментує:

   Олена Сонячна Особисто на двох остаг виборах не голосував за нашого мера. Але на жаль громада в більшості за. Причина совковий менталітет краде, але ж щось робить. Тому у нас залишилися пам’ятники тим особам які катували українців. Ще раз все починається з мови, віри та національної гордості, а це потрібно виховувати не на пам’ятниках катів

  • Олена Сонячна коментує:

   Sergey Mishenin Майже щодня на Львівщині, Івано-Франківщині викривають тих, хто розкрадає гуманітарну допомогу та військову амуніцію і знаєте що? Там немає пам’ятника Островському, а вони всеодно розкрадають. Бо не пам’ятники винні, а гнилі, продажні душі з жагою до власного збагачення.

  • Sergey Mishenin коментує:

   Олена Сонячна бо вони виховувались на них

  • Олена Сонячна коментує:

   Sergey Mishenin що ви верзете? 😂

 6. Дмитро Шеремета коментує:

  Бля коли ви щось побудуєте, от вам Павко Корчагін муляє, мені від нього не холодно не жарко, просто пам’ятник письменнику з Шепетівки, ну жив він тут, ви знисете то що він тут не житиме, робіть щось!!!!! А то тільки ламати вмієте!!!!!

 7. Тетяна Карп'юк коментує:

  Так, це зараз, в період війни, дуже нагальна справа. А те, що в місті порядку немає, то до сраки. Головне відмити гроші. Хазяїїїїї.

 8. Tetyana Naumets коментує:

  Що вам зробив погане Микола Островський? І його памятник, Шепетівку знають лиш по памятнику

 9. Я проти …… ! Нехай собі стоїть!!!

 10. Оцапіли, чи що!?

 11. Давайте займатися ху……..,можливо за це теж потім нагородять.Війна вже скінчилася візьмемося за пам’ятника ,більше проблем у нас не має🥺🥺🥺

 12. Andriy Palamarchuk коментує:

  Що ще треба щоб не рекламувати радянських ідолів, їх ідеологію? Війни, тисяч жертв мало? Щоденних похорон не вистачає? Ви не переживайте, прийдуть кацапи швидко відновлять і лєніна, і островського і інших катів. Цим вони займуться відразу після знищення сього проукраїнського.

  • Дмитро Шеремета коментує:

   Andriy Palamarchuk а може спочатку встановлять рівнозначний по розміру великому Українському діячу, а тоді зносять цей, чи потім на тому місці шаурму і каву будемо купувати?

  • Дмитро Шеремета коментує:

   Andriy Palamarchuk а з Комбінатом шо не так??? МНВК шо тоже за комуністів запустили????

  • Дмитро Шеремета коментує:

   Там ми вчилися керувати автомобілем, але це що показник, багато хто там професію отримав, Андрій шо з ним не так????

  • Andriy Palamarchuk коментує:

   Дмитро Шереметане сплітай одне з іншим. Тут мова за памятник рупору більшовицької ідеології.

  • Andriy Palamarchuk коментує:

   Дмитро Шереметадавай ще рускій реп на постійній основі біля пам’ятника включимо, патамушта ета іскіство!

 13. Тася Лаппа коментує:

  Ще й музей демонтуйте, варвари!

 14. Тася Лаппа коментує:

  Піраміди теж треба демонтувати, бо віри стародавньої не існує.

 15. Александр Дидук коментує:

  Для чого?

 16. Шановна громадо ви знаєте скільки коштували гранітні сляби з клумби біля міськвиконкому,більше міліона,а тепер представте скільки коштуватиме пам’ятник.

  • Дмитро Шеремета коментує:

   Віктор Перепеляк та їм пох.. Скільки спишуть за демонтаж?

  • Дмитро Шеремета окрім демонтажу його порізати і обробити рубль,а продавати як мармур мільйони.Інфа від людини яка займається мармуром,і знає толк в цій справі.Ще питання куди ділись бордюри гранітні які Мавсесян поміняв на бетоні

 17. Дорог нет парк привести в порядок не могут почистить озёра и вообще до фига проблем которые годами не решают. За то памятник мешает. Бюджет просрали по ходу чем то покрыть надо вот на снос памятника и спишут. 🤬🤬🤬

 18. Віктор Попович коментує:

  Облрада робить з Шепетівки, яку знає весь світ, задяки М.Островському, помийну яму…

 19. Сергій Король коментує:

  Ще б пітушівку закрити, це недолуге село, яке чомусь називається райцентр.

 20. Людмила Данилюк коментує:

  Немає де гроші діти. Всі солдати одягнені, взуті накормлені. В переселенців все є, які справді потребують. Залишилося тільки пам’ятники демонтувати. Дороги як в Європі, пандуси скрізь стоять там де вони потрібні.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці відкрилася виставка про війну
Медики з Хмельниччини отримали відзнаки за евакуацію бійців із Маріуполя
У Славуті напишуть звернення до митрополита Онуфрія, щоб припинити релігійну ворожнечу
Сусідній із Шепетівкою райцентр повертає собі історичну назву
На Хмельниччині ввели мораторій на російськомовний культурний продукт
На Шепетівщині меценати встановили дитячий майданчик

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці відкрилася виставка про війну
Під час велодрайву «Разом до перемоги» на Шепетівщині зібрали 145 тисяч гривень
В Ізяславі продали алкогольний напій підлітку: продавчинею займаються правоохоронці
У неділю ще одна громада на Шепетівщині перейшла до ПЦУ
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
В одній із громад Шепетівського району рівень нітратів у криницях перевищує норму в 2,5 рази
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter