5 місць, які варто відвідати на Хмельниччині

Чи знаємо історію рідного краю? Переважно відвідуємо історичні місця, подорожуючи у чужі краї, не вивчаючи свою минувшину.

Отож, які місця варто відвідати на Хмельниччині?

Меккою для туристів вже став Кам’янець-Подільський. Щороку в місті проходить урочисте відкриття туристичного сезону. Організатори, щоб залучити більше туристів, пропонують цікаву програму.

— Возив групу на відкриття сезону в Кам’янець, — розповів водій Володимир. — Дійсно, там є на що подивитися, людей з’їхалося з усього світу, гамір. До ночі розважалися.

Добиратись до історичних місць краще на власному транспорті. Якщо такого немає, тоді можна вибрати авто у Хмельницькому за посиланням, та комфортно подорожувати краєм.

Кам’янець гарний у будь-яку пору року. Загубитися тут важко: всі цікавинки знаходяться у старій частині міста. Якщо мало часу, бо у місті проїздом, можна взяти оглядову екскурсію та електромобілем об’їздити всі місця — костел, фортецю. Екскурсовод розповість не лише про історію, але повідає легенди, якими оповите місто.

Поряд із Кам’янцем-Подільським розташоване ще одне історичне місце — Хотин. З Х століття входив до складу Київської Русі, а далі перейшов до Галицько-Волинського князівства.

У місті діє Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».

Навіть якщо ви не бували у Хотині, але його історичні місця бачили, якщо дивилися фільми «Захар Беркут», «Три мушкетери», «Тарас Бульба», «Чорна стріла», «Айвенго», «Русалонька», бо їх знімали на території фортеці. На державному обліку перебуває 20 пам’яток.

Нещодавно взялися за відродження Меджибожа: проходить реконструкція південної стіни фортеці. Тут панує атмосфера середньовіччя.

Музей працює у вихідні та святкові, тому краще взяти екскурсію, щоб дізнатися історію місцини. Адже замок збудований у 12 столітті у часи Київської Русі. Потім ввійшов до складу Галицько-Волинського князівства. Пережив князівство Литовське та Речі Посполитої. Вистояв під час набігів татар. Можна піднятися на вежу, звідти відкривається вигляд на місцевість, щоб зробити цікаві фотографії.

Якщо у Меджибожі йде реконструкція, то в Ізяславі, де знаходяться розвалини палацу князів Сангушко, лише міркують, де брати кошти на відбудову історичної пам’ятки.

Очільники міста, щоб привернути увагу громадськості, 24 травня в палаці князів Сангушків уперше проводять фестиваль «Ізяслав-FEST». В ході фестивалю на території ко-лишньої садиби Сангушків відбудеться велика розважальна концертна програма, ювілейний кон-церт гурту «Мотор’Ролла» з нагоди 25-річчя від дня заснування.

До того ж, маєток занесено до Державного реєстру національного культурного надбання (пам’ятки містобудування і архітектури).

Ще на Хмельниччині є один замок, який не вдалося взяти навіть татарам, — це замок Острозьких у Старокостянтинові.

До наших днів збереглися палац, оборонна вежа, замкова церква і дзвіниця, північні ворота палацу, підвальні приміщення з камерами і колодязями. З боку суші замок був надійно захищений ровом, заповненим річковою водою, і земляним насипом з оборонною стіною.

Тут проходить фестиваль «Старконфест».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці