Фестиваль середньовічної культури повернувся на Хмельниччину

«Старконфест» під такою назвою пройшов фестиваль у Старокостянтинові Хмельницької області з 25 по 27 серпня.

Не так давно ми писали, що «Фестиваль середньовічної культури з Хмельниччини помандрував на Одещину». У липні фестиваль «Форпост», який зазвичай проводиться в Кам’янці-Подільському, вперше проходив в Аккерманській фортеці у Білгород-Дністровському. І ось дійство повернулося на Хмельниччину, і так само вперше, пройшло в м. Старокостянтинові в замку князів Острозьких.

Замок князів Острозьких — резиденція князів Острозьких, збудована на мисоподібній ділянці при злитті річок Случі та Ікопоті, як органічна частина міської інфраструктури Старокостянтинова в останній чверті XVI століття.

Унікальність замку в Старокостянтинові полягає передусім у тому, що закладено і побудовано його було разом з усім містом в доволі стислі терміни.

Формальною причиною побудови міста Костянтинова та замку стала прогалина, що існувала в оборонній системі волинських земель на шляху татарських вторгнень. Поряд з будівництвом укріплених міст Базалії та Острополя, включаючи Красилів та Любар, в долині південної Случі створювалася лінія укріплень, розташованих одне від одного на відстані у кілька десятків кілометрів.

wikipedia.org

На «Старконфест» ми потрапили на другий день. І перше, що кинулося у вічі, — це мала територія замку в порівнянні з Аккерманською фортецею. Ділянка, яку відвели під наметове містечко, щільно заповнили гості заходу. Місце для намету все ж таки вдалося знайти.

Якщо ж продовжувати порівняння з останнім «Форпостом», то все відбувалося за схожим сценарієм, тільки зважаючи на менші за площею локації. На внутрішньому подвір’ї замку облаштували ристалля, на якому протягом дня відбувалися лицарські бої.

Не обійшлось і без умовно убитих та по-справжньму поранених. Кілька раз навіть довелося викликали медиків.

У перервах між боями етно-колективи демонстрували стародавні танці та проводили майстер-класи з середньовічних танців.

Не менш цікавим виявився конкурс середньовічного костюму. Учасники презентували свій образ, розповідали про історичну епоху з якої походить костюм, деталі побуту обраного прототипу. Всі костюми, взуття та аксесуари, такі, як гаманці та сумки — виготовлені вручну. А як відомо, сумка, що пошита на замовлення — краще рішення підкреслити вашу індивідуальність.

Традиційно відвідувачі могли придбати сувеніри, спробувати себе у стрільбі з лука чи киданні ножів, скуштувати смачну їжу та напої у вуличних закладах.

Окремо варто відмітити так звану літературну сцену, яку облаштували в одному з внутрішніх приміщень замку. Всі, хто бажав, мали змогу поділитися з відвідувачами грою на музичних інструментах, співах, читанням віршів тощо.

Середньовічна програма завершилася виступом вже знайомим нам «Каретним двором» зі Львова. Хоч територія в кілька разів менша за необхідну, їм все ж таки вдалося продемонструвати свою майстерність з верхової їзди, вправами з мечами та списами.

А ось із концертною програмою в цей день не пощастило. Після виступів кількох гуртів із Хмельницького та Києва почалася гроза та сильна злива. Не даремно такі фестивалі тривають не один день. Погода може внести свої корективи у гарно продуману програму і деякі виступи переносяться на наступний день.

 

Фотогалерея

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці