Шепетівку помалу атакує рудий іспанський слимак

Нещодавно жителька міста Шепетівки Анна під час прогулянки в одному з мікрорайонів сфотографувала слимаків. Дівчині вони здалися дещо дивними, адже мали вельми яскраво-рижий колір. На вигляд особини були схожі на іспанського рудого слимака, який вважається «кіборгом» серед собі подібних. Його характеризують як плодючого та ненажерливого шкідника, який за короткий період може знищити рослинність на присадибній ділянці, в парковій та лісовій зонах.

— Це було в районі річки Гуски, неподалік від містка. В цьому місці таких слимаків є чимало, а трохи далі вже не зустрічала, — пояснила Анна.

Як правило, на більшості територій України переважає сірий слимак, який не становить особливої небезпеки для екосистеми. Аби з’ясувати, чи насправді в Шепетівці вже можна зустріти «іспанського гостя» ми звернулися до Віталія Савіцького, головного спеціаліста РУ ГУ Держпродсповживслужби у Хмельницькій області.

Роздивившись світлини слимаків, які зробила шепетівчанка, Віталій Миколайович підтвердив, що це рудий іспанський слимак:

— Ще 10 років тому про рудого іспанського слимака в Україні навіть не чули. А зараз їхня популяція — одна з найнебезпечніших загроз для наших лісів. Їсть цей слимак майже все: овочі, квіти, листя, гриби… А його безконтрольне розмноження може нашкодити. Рудий іспанський слимак — родич нашого місцевого, сірого. Відрізняє «іноземця» колір: від насиченого рудого до темно-коричневого. Розмір від 8-ми до 15-ти і навіть 20-ти сантиметрів. Розмножується шкідник, дійсно, надзвичайно швидко, бо руді слимаки — гермафродити, і кожен з них може за сезон відкласти приблизно 400 яєць.

Звичний ареал проживання цих істот — Іспанія і Франція. Звідти руді слимаки потрапили в Польщу, а вже з цієї країни — до нас: на деревині, рослинах чи ґрунті, якими європейські країни дуже жваво торгують одна з одною. Тож, першими з навалою небезпечного мігранта зіштовхнулися жителі саме західних регіонів, під загрозу потрапив прадавній карпатський ліс.

— За останні роки іспанських слимаків можна побачити в лісах, садах чи городах жителів не тільки західних областей, але й Вінниччини, Київщини і, навіть, Харківщини. «Рудий мігрант» продовжує розповзатися по всій Україні. Як бачимо, вже й у Шепетівці трапляються, — каже Віталій Савіцький.

Окрім того, у Держпродспоживслужбі зазначили, що боротися зі слимаками треба системно, бо популяція відроджується дуже швидко:

— Частіше за все це природні методи, бо для знищення шкідників хімічними заходами потрібна висока концентрація токсичних препаратів, а це шкодить людині, рослинам та тваринам. До речі, дуже люблять слимаків індійські качки і звичайні кури, хоча і зеленню з городу вони, звісно, не гребують, тож таких «вояків» треба добре пильнувати.

А ось у Великобританії використовують зрізану кропиву для обкладання грядок. Також є рослини, які відлякують слимаків. До них належать, наприклад, настурція, часник, лаванда вузьколиста, розмарин, шавлія. Їх рекомендують висаджувати у міжряддях серед основних культур.

Існують й засоби електричного контролю слимаків — самоклеючі стрічки, обідки, покриття, які зроблені з міді. Контакт з міддю дає молюскам електричний шок, тому вони не перетинають таку перешкоду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


7 коментарів до статті «Шепетівку помалу атакує рудий іспанський слимак»

 1. Галина Дубовик коментує:

  Эти рыжие существа после сырой погоды на дорогах где проселки или виноградники вылазят табунами когда стемнеет. По размеру бывают 15 см.Страшно смотреть.за ночь уничтожают молодые посевы овощей и даже цветы.

 2. Ще нам тільки цього не вистачає …

  • Николай коментує:

   Точно! Нам хватает микробов и бактерий в правительстве, а здесь ещё эта напасть!

 3. Олена Денесюк коментує:

  Вже “наградили” нас і цим слимаком, як колись і жуками колорадськими!…

 4. Наталія Тарасюк коментує:

  Давно вони у нас уже живуть)

 5. Елена Литвинчук коментує:

  Колорадский жук, испанский мослюк, паук-зебра, что дальше????? Все перевернулось!

 6. В нас на городі в цьому році куча їх була, такі гади, все знищували на своєму шляху, збирали їх ціле літо та весну.😡😡😡😡і солили!!!!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці