У Славуті атовцям хочуть запропонувати земельні ділянки на території колишнього заводу

У Славуті атовцям хочуть запропонувати земельні ділянки на території колишнього заводу

Проблема виділення земельних ділянок учасникам АТО/ООС останнім часом звучить все частіше на теренах Славутської міської ОТГ. Ця тема часто піднімається у засобах масової інформації, особливо у соціальних мережах, є причиною проведення акцій, зустрічей з міською владою та, на жаль, стає і широким полем для маніпуляцій перед черговими місцевими виборами окремими громадянами.

«Справа в тому, що держава на законодавчому рівні «пообіцяла» систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, основною і найбільш непростою серед яких, з точки зору її реалізації на практиці, є пільга з першочергового надання земельних ділянок. Складність її полягає в тому, що пільгу закріпила держава, а її виконання поклала на плечі органів місцевого самоврядування. Проте антитерористична операція, на жаль, затягнулась на роки, кількість учасників АТО/ООС з кожним роком стає все більшою, відповідно зростає і кількість охочих скористатись означеною пільгою. І постає питання, а чи вистачить землі усім?» — повідомляє у фейсбуці пресслужба Славутського міськвиконкому.

Для Славутської міської ради питання надання земельних ділянок учасникам бойових дій та прирівняних до них осіб завжди було одним із головних, які потребують вирішення. До слова, з 2014 року учасники АТО/ООС, у тому числі і члени загиблих, на території міста Славути отримали 46 земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво та 135 для будівництва індивідуальних гаражів.

Проте, на практиці процес виділення земельних ділянок, у тому числі й іншим категоріям населення, які першочергово їх потребують, є досить складним і залежить від багатьох чинників, зокрема наявності вільних земель відповідного цільового призначення, відповідність їх розташування Генеральному плану Славутської міської ОТГ. Неабияке місце серед таких чинників посідає і перспективний стратегічний план розвитку Славутської міської ОТГ, а тому міська влада думає і про майбутнє міста, прагне розвивати його потенціал, імідж, залучати інвестиції, створювати нові робочі місця.

Задоволення інтересів майже семиста учасників АТО/ООС потребує наявності значної площі земельних ресурсів (близько 100 га), які, до слова, ще необхідно віднайти, чим і займається міська влада протягом останніх років, ставлячи перед собою складне завдання — реалізувати передбачену на законодавчому рівні пільгу, зберігши при цьому виробничий, соціально-культурний потенціал розбудови міста.

Міським головою та депутатським корпусом було запропоновано декілька можливих варіантів на перспективу, серед яких і земельна ділянка колишнього заводу залізобетонних виробів.

«Це не означає, що вже завтра бажаючі учасники АТО/ООС зможуть прийти і отримати там свій клаптик землі. Адже, як уже зазначалось вище, реалізація такого варіанту потребує, в першу чергу, внесення змін до Генерального плану міста та врегулювання питання у юридичній площині», — наголошує пресслужба.

З метою вивчення рівня зацікавленості учасників бойових дій в отриманні земельних ділянок у зазначеному районі та доцільності подальшого відпрацювання цього питання спеціалістами виконкому, міським головою було озвучено цей варіант. На даний момент, враховуючи, що така зацікавленість серед учасників є, міською владою здійснюватимуться заходи щодо юридичного врегулювання процедури виділення земельних ділянок в означеному районі. Проте і його вирішення не призведе до задоволення потреб усіх бажаючих.

«У підсумку варто зазначити, що з огляду на тривалий характер воєнних дій на сході та стрімке зростання кількості учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, відсутністю достатньої кількості вільних земельних ділянок у більшості населених пунктів України, з метою забезпечення належного рівня державної підтримки наших воїнів, державній владі конче необхідно переглянути свій підхід до надання їм преференцій та пільг, встановивши реальні, з точки зору їх виконання на практиці, та такі, що відповідатимуть внеску у розбудову вільної та незалежної держави, соціальні гарантії та привілеї. Це, власне кажучи, і є тим реальним кроком, якого чекають від держави і самі учасники АТО/ООС. Надіємося, що спільними та злагодженими зусиллями ми прийдемо до позитивного результату», — зазначають у пресслужбі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Шепетівщині оштрафували жінку, яка торгувала лісовими квітами
Громада на Шепетівщині виділить кошти на запити трьох військових частин
Чоловік із Шепетівщини виготовив вибуховий пристрій і переробляв зброю на бойову
На Хмельниччині суд закрив справу щодо чоловіка, який продав сигарети без акцизних марок

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому реалізували унікальний «сонячний» проєкт
23 червня обмежень електроенергії на Хмельниччині буде менше
На Хмельниччині водій зерновоза п’яним приїхав на елеватор
Відома американська спортсменка родом із Хмельниччини відзначила ювілей
FacebookTelegramViberWhatsAppX