Експорт Хмельниччини зріс у 1,5 рази

У січні–серпні обсяги експорту та імпорту товарів, які виготовленні компаніями України у Хмельницькій області, становили відповідно 390,8 млн дол. США і 289,0 млн дол. Порівняно з січнем–серпнем експорт збільшився в 1,5 рази (на 130,5 млн дол.), імпорт — на 5,5 % (14,9 млн дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 101,8 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,35.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 120 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем–серпнем 2017 року у 1,6 раза та становив 181,1 млн дол., або 46,3 % від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Німеччини, Бельгії, Нідерландів.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Російської Федерації, Єгипту, Молдови, Туреччини, Індонезії.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–серпнем 2017 року збільшилась частка зернових культур; їстівних плодів та горіхів; залишків і відходів харчової промисловості. Натомість зменшилась частка електричних машин; насіння і плодів олійних рослин; молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду; цукру і кондитерських виробів з цукру; солі, сірки, землі та каміння; механічних машин; керамічних виробів; жирів та олій тваринного або рослинного походження.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу збільшився проти січня–серпня 2017 року на 1,3 % та становив 156,3 млн дол, або 54,1 % від загального обсягу.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Російської Федерації, Саудівської Аравії, Туреччини, Білорусі.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка механічних машин; пластмас, полімерних матеріалів; засобів наземного транспорту, крім залізничного; продуктів неорганічної хімії; каучуку, ґуми. Зменшилась частка електричних машин; палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; виробів з чорних металів; зернових культур; м’яса та їстівних субпродуктів.

Також оборот роздрібної торгівлі, що включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–вересні становив 14458,7 млн грн, що в порівнянних цінах на 1,3 % більше від обсягу відповідного періоду попереднього року. Оборот роздрібної торгівлі в вересні п.р. порівняно з серпнем зменшився на 4,8 %, з вереснем 2017р. збільшився на 3,1 %.

Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) у січні–вересні становив 8158,4 млн грн, що в порівнянних цінах на 2,2 % більше від обсягу січня–вересня 2017 року У вересні його обсяг становив 990,8 млн грн і в порівнянних цінах проти вересня минулого року збільшився на 4,0 %, проти серпня 2018 року зменшився на 4,8 %.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Експорт Хмельниччини зріс у 1,5 рази»

  1. Беркут коментує:

    Се­ред ін­ших кра­їн сві­ту най­більше ек­спор­ту­ва­ли­ся то­ва­ри до Ро­сій­ської Фе­де­ра­ції. Как “патриоты” такое переживут?

  2. Гений коментує:

    Людоедка Тэтчер, в своё время сказала, что в Украине нужно оставить только 3 миллиона населения, обслуживающие аграрный сектор. Только аграрная колониальная страна…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці