Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

«Спадщина.UA» шукає нового власника для перлини сецесійноі подільської архітектури — палацу адвоката Самуїла Гершгоріна у Деражні на Хмельниччині, що має всі шанси стати однією із найвідвідуваніших локацій інфраструктури гостинності регіону та новою туристичною меккою Поділля.

Розташування та ідеальна концепція пристосування

Деражня — невеличке місто з великою історією, розташоване за 35 км від Хмельницького, що має наразі нерозкритий, проте дуже високий культурно-туристичний потенціал та всі шанси стати новою туристичною меккою Поділля — як локацією для транзитного туризму, так і самодостатньою туристичною дестинацією повного дня.

Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

Живе місто із розгалуженою залізничною мережею на напрямки Львів, Київ, Ужгород, Одеса, Харків та Запоріжжя, де рух на вулицях розпочинається ще вдосвіта, а в поодиноких кав’ярах та єдиному готелі ніколи нема місць!

Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

Сама ж будівля палацу дуже вдало розташована на мапі Деражні — на центральній вулиці міста неподалік залізничного вокзалу та автобусної станції і вдовж центральної вулиці міста, а також має планування, що ідеально підходить для влаштування в ньому об’єкту інфраструктури гостинності, відтак є цілком приваблива як об’єкт для інвестицій, а не лише як втілення мрії.

Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

Відтак, в підвалах палацу Гершгоріна можна побачити винарню зі всіма винними брендами Поділля, дегустаційним залом та музикою на саксофоні до півночі, в приміщеннях першого рівня — event hall (локацію для різного року урочистих подій від конференцій до весіль), ресторан та локальний музей, а в габаритах старовинного горища — готель з номерним фондом на 10–15 номерів (залежно від архітектурних рішень).

Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

Основні дані про палац

Власник: ТОВ «Палац Гершгоріна».

Пам’яткоохоронний статус: нововиявлена памʼятка архітектури місцевого значення.

Дата будівництва: 1910 рік.

Архітектурний стиль: Сецесія.

Площа будівлі: 712,9 кв.м. (+ можливість влаштування експлуатованого горища до 250 м²).

Площа ділянки (в оренді): 0,1694 га.

Кадастровий номер: 6821510100:03:006:0865.

Технічний стан: задовільний.

Умови продажу: Корпоративні права ТОВ.

Вартість: 140K USD.

«Ми очікуємо, що новий господар буде відноситися до будівлі зі всією любов’ю та повагою як до об’єкту культурноі спадщини, надасть об’єкту таке пристосування, що позитивно вплине на розвиток культурно-туристичного потенціалу громади та регіону, а також відновить та запустить об’єкт впродовж найближчих 5 років. Зі свого боку готові допомагати та консультувати на всіх етапах реалізації проекту (від виконання та погодження проектної документації до вибору підрядників та постачальників). Детальніша інформація 0673400246», — повідомляє «Спадщина UA».

Що зробила «Спадщина.UA» для палацу Гершгоріна

Команда «Спадщина.UA», до складу якої ввійшли проектна менеджерка Ганна Гаврилів, архітектор та краєзнавець Іван Щурко, історикиня Оксана Лобко, дизайнер Станіслав Клосовський, художник-реставратор Ірина Гірна та візуалізатор Ліза Макінян, спільно із львівськими та місцевими майстрами за великої підтримки місцевої влади та Деражнянського міського історичного музею працювали над проектом впродовж півроку.

Хто не мріяв про палац: на Хмельниччині 100-річний маєток шукає нового господаря

За цей період відкрито цілий пласт раніше невідомої історії Деражні, виконано глибинні дослідження палацу, в підсумку яких виправлено історичну помилку та «особняк Периторіна» перейменовано на «палац Гершгоріна».

Під радянським шиферним дахом виявлено фрагменти автентичної фальцевої крівлі з білої бляхи виробництва одеської фабрики єврея з українським прізвищем Давида Люльки з наступним відновленням цілого даху та поверненням на купол шпиля.

Розкопано від будівельного сміття та вперше за понад півстоліття відновлено доступ до понад 300 квадратних метрів розкішних підвальних приміщень із арковими склепіннями та залишками унікальної столітньої дренажної системи, що оберігала колись палац від частих наводнень сусідньої повноводної річки Вовк.

В підвалах та на горищі знайдено, ідентифіковано та законсервовано фрагменти із 5 унікальних кахлевих печей виробництва проскурівської мануфактури Гальперіна, що колись прикрашали інтер’єри палацу. Збірка палацу Гершгоріна налічує 54 зразки неглазурованої червоної кераміки з клеймами та може за чисельністю та розмаїттям позмагатися з найбільшими музейними та приватними колекціями кахель України.

Проведено художні зондажі зовні та всередині та досліджено первинну колористику фасаду, сховану за понад 50 шарами вапняної побілки. Виконано архітектурні дослідження та обмірні креслення палацу, а відтак і запропоновано його майбутню художню візію в оливкових відтінках, притаманних для історичних будівель епохи модерну.

«Ми продемонстрували потенціал палацу як нового туристичного магніту Поділля, відкривши експозицію про історію міста та палацу та влаштувавши дні відкритих дверей, які відвідали тисячі гостей та десятки туристичних груп. Наш досвід показує, що об’єктами, розташованими на відстані більш, ніж півтори години їзди від дому, системно управляти вкрай складно, виключно — проектний менеджмент і формат «транзитного» інвестора. На всіх попередніх проектах нам дуже таланило — нам траплялися просто розкішні нові господарі — свідомі, ціннісні, «наші». Сподіваємося, що і цього разу найдемо для палацу того господаря чи господиню, що буде його любити, і всіляко допоможемо в межах наших організаційних та кваліфікаційних можливостей. А самі ж взяли в роботу ще кілька занедбаних історичних споруд неподалік Львова, про які розповімо найближчим часом», — додали в «Спадщина.UA».

Довідково

«Спадщина.UA» — ініціатива, що має за місію давати архітектурним перлам України нове життя, а за завдання — системне та комплексне відродження об’єктів культурної спадщини через «тверді» (реставрацію, реновацію, ревіталізацію) та «м’які» (дослідження, промоцію, розвиток культурно-туристичного потенціалу) проекти.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині засудили нелюдів, які по-звірячому вбили сусіда
У Хмельницькому прооперували киянина, який отримав поранення на Донеччині
У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств
На Хмельниччині патрульний поза службою, надав домедичну допомогу чоловікові з ознаками інсульту
На Хмельниччині горіло в гуртожитку
У закладах торгівлі Хмельницького під брендами збували фальсифікат

Читайте у цій рубриціУ Хмельницькому прооперували киянина, який отримав поранення на Донеччині
У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств
На Хмельниччині патрульний поза службою, надав домедичну допомогу чоловікові з ознаками інсульту
На Хмельниччині горіло в гуртожитку
На Хмельниччині патрульні відібрали у чоловіка скляну ємність
Прості та дієві схеми використали шахраї на Хмельниччині
FacebookTelegramViberWhatsAppX