На Хмельниччині провели рідкісну операцію для літнього переселенця

На Хмельниччині провели рідкісну операцію для літнього переселенця

У Хмельницький обласний серцево-судинний центр звернувся вимушений переселенець зі сходу України 1948 року народження. Пацієнт скаржився на слабкість та біль в ногах під час ходьби та в стані спокою, мерзлякуватість стоп. Зазначив, що хворіє тривалий час. У динаміці відмітив прогресування симптомів захворювання, які пов’язує з проблемами в попереку.

Проведене обстеження (УЗД, ангіографія, комп’ютерна томографія) виявило тотальну оклюзію (критичне звуження, закупорку) черевного відділу аорти та здухвинних артерій.

«Аорта — головна артерія кровоносної системи, що виходить з лівого шлуночка серця та постачає збагаченою киснем кров’ю всі тканини та органи. Її частину, розташовану у черевній порожнині, нижче діафрагми — називають черевним відділом аорти. Вона постачає кров у нижню частину тіла, а на рівні 4–5-го поперекового хребця ділиться на 2 гілки (здухвинні, або клубові артерії), які несуть кров в нижні кінцівки», — зазначають фахівці КНП «ХОССЦ».

У пацієнта, внаслідок порушення прохідності черевного відділу аорти та здухвинних артерій, кровотік у нижніх кінцівках забезпечувався за рахунок колатеральних (побічних, обхідних) шляхів, чого було недостатньо, особливо під час фізичного навантаження.

Такий патологічний процес вкрай небезпечний, недостатність кровообігу призводить до хронічної ішемії ніг, некрозу (відмирання) тканин з високим ризиком ампутації.

З огляду на важкий загальний стан та масивне ураження аорти, пацієнту було запропоновано і виконано досить рідкісне втручання — аксилобіфеморальне шунтування.

«Втручання пройшло успішно, кровообіг в нижніх кінцівках значно покращено. Пацієнт в стабільному стані, закінчує терапію в стаціонарному відділенні, готується до виписки», — додали у серцево-судинному центрі.

Чітка взаємодія всіх служб закладу, сучасне обладнання, досвід та професіоналізм — запорука точної діагностики та успішного лікування подібних захворювань серцево-судинної системи.

Адже, ефективно проведена високоспеціалізована медична допомога відповідно до наявних сучасних стандартів — запорука максимального відновлення функцій організму та повернення пацієнта до активного життя.

Довідково

Аксилобіфеморальне шунтування виконала операційна бригада в складі: кардіохірурги Андрій Кланца, Володимир Тручковський, Валерій Сухарєв, анестезіолог Юрій Гордєєв, операційна медсестра Тетяна Хмель, анастезіологічна медсестра Вікторія ЛИСАК, молодша медсестра Ріта Кляшторна. Зокрема, було проведено операцію по створенню обхідного шляху кровопостачання нижніх кінцівок від пахвової артерії в плечі до стегнових агрерій на ногах за допомогою гнучкої пластикової трубки-трансплантата.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоВолонтерське авто із Нетішина відправилося у Білогірську ТГ
У Шепетівській ТГ запрацює громадська пральня
Сім’я переселенців, що знайшла прихисток у Шепетівському районі, просить допомоги облаштувати житло
На Хмельниччині багатодітній сім’ї переселенців подарували автомобіль
Переселенці у Славуті вивчають українську мову

Читайте у цій рубриціМедики Хмельниччини отримали грамоти та відзнаки, зокрема, «Ордену Святого Пантелеймона»
Хмельницька АЕС ввела деякі заборони щодо користування водоймою-охолоджувачем
За кордоном жінка з Шепетівщини з розгорнутим прапором України бігла напівмарафон
Човнярів не лякають ні штрафи, ні арешти: на Хмельниччині знову виявили нетверезого любителя води
На Хмельниччині в захисних смугах залізниці вирубали дерева: АТ «Укрзалізниця» сплатило шкоду
У Хмельницькій області збільшили час продажу спиртних
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter