Кожух сотника УНР, який вибивав більшовиків із Шепетівки, виставили у Тернополі

У Тернополі виставили кожух, в якому сотник армії Української Народної Республіки Петро Андрійчук вибивав більшовиків із Шепетівки. Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці Етногалерея «Спадок» родини Демкур.

Під час боїв армії УНР з армією більшовицької Росії в районі західних кордонів України її війська поповнювались добровольцями з місцевого населення. Петро Андрійчук був одним із багатьох цих добровольців, які піднялись на захист молодої Республіки. Він пішов на фронт, взявши з собою коня та цей кожух. Служив сотником у кавалерії. В бою із більшовицькими військами в районі міста Шепетівки з декількома своїми кіннотниками попав у полон. Допит полонених більшовики проводили у міському будинку на другому поверсі. Петро стояв біля вікна, почувши на вулиці шум, він побачив у вікно атакуючу кінноту в синіх жупанах. Швидко зорієнтувавшись в ситуації, він вибив рукою вікно і почав вигукувати про допомогу, а побратими зав’язали у кімнаті бійку з більшовиками. Сили були не рівні, але на щастя підмога від своїх прийшла швидко. Більшовики були вибиті з Шепетівки. Війська УНР відступали до кордонів України з Польщею. По дорозі місцеві вояки розходились по домівках. Петро повернувся додому.

Під час другої світової війни в цьому кожусі на своєму коні Петро у Львові із новою сотнею брав участь у військовому параді в період створення дивізії Січові Стрільці Галичина(СС Галичина).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці