У сусідній із Хмельниччиною області розгулює «Арктур»

Новий варіант коронавірусу виявили на території Дубенського району, що в сусідній із Хмельниччиною області. «Арктур» — підвид штаму Omicron, вперше зафіксований у січні 2023 року в Індії. Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.
— «Арктур» характеризується дещо підвищеним рівнем заразності, що в 1,2 раза більший, ніж близький до нього штам Kraken. Проте цей штам не є небезпечнішим, ніж попередні, ВООЗ оцінює його «серйозність» як «низьку». Окрім типових для Covid симптомів, «Арктур» викликає сверблячий кон’юктивіт (рожеве око) без гною, але з відчуттям липкості в очах, — сказав генеральний директор Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов.
Коронавірус нікуди не зник і вакцинація триває. Минулого тижня у Костопільській громаді зафіксований летальний випадок від Covid-19. Особливо важливою вакцинація є для людей у віці 65+. Нагадаємо, що вакцини є безоплатними та у вільному доступі.
Як повідомив Роман Сафонов, активної циркуляції вірусів грипу ще немає. Також не зареєстровано летальних випадків унаслідок грипу. Минулого тижня на Рівненщині зафіксували 6858 випадків захворювання на грип та ГРВІ. 66,7 % з них — діти.
— Щодо гепатиту А, то його спалах виявлений лише у Вінницькій області. В інших регіонах реєструються поодинокі випадки захворювання, які не мають епідеміологічного зв’язку між собою. У Рівненській області цьогоріч підтвердили 4 випадки гепатиту А, а за весь минулий рік — 6. Такий рівень характеризується як епідемічно благополучний, — зазначив спікер.
Відтак, у Рівненській ОДА закликають:
— Дотримуйтеся правил профілактики: мийте руки, не торкайтесь обличчя, часто провітрюйте приміщення, добре мийте овочі та фрукти і звертайтесь до лікаря в разі появи симптомів.


Залишити відповідь