Акциз на пальне повинен залишитись у громадах!

Акциз на пальне повинен залишитись у громадах!

Українські громади — села, селища, міста — занепокоєні тим, що у нещодавно прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44 %) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Внаслідок такого рішення громади втратять 7,5 млрд гривень. В той же час держава втратить ефективний інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального.

Тому Голова Асоціації міст України Віталій Кличко направив Відкрите Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп із вимогою залишити цей податок у місцевих бюджетах громад.

Відрахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів було запроваджене у 2015 році, як компенсація за зменшення надходжень від ПДФО з 75 % до 60 %, скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство, низки інших податкових платежів. Місцевий акциз з пального для громад — це суттєвий фінансовий ресурс на розвиток: соціальна інфраструктура, місцеві дороги, освітні та медичні заклади, спортивні та дитячі майданчики.

Скасування місцевого акцизу на пальне призведе до критичних соціальних наслідків для населення України. Громади втратять надійне джерело надходжень до місцевих бюджетів у часи економічної кризи, спричиненої пандемією і, як результат, можливість утримувати заклади освіти та охорони здоров’я; фінансувати зарплати вчителів, вихователів, лікарів; здійснювати закупівлі медикаментів та медичного устаткування, необхідних сьогодні для допомоги хворим на COVID-19. Адже, для багатьох громад акциз з пального приносить до 50 % доходів у місцеві бюджети.

«Від імені Асоціації міст України закликаю Президента України, Голову Верховної Ради України, Голів депутатських фракцій та груп підтримати збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Переконаний, що це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування як здобутку децентралізації» — наголошується у Зверненні.

Нагадаємо, сьогодні на завершення сесії депутати Шепетівської міської ради розглянули депутатське звернення від народних депутатів до Голови Верховної Ради України. В ньому йшлося про повернення акцизу з пального до місцевих бюджетів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоДержбюджет-2022: що дістанеться територіаль­ним громадам 
На Хмельниччині САД просить водіїв поступатися спецтехніці
Голова Судилківської ТГ у складі делегації АМУ з Хмельниччини із робочим візитом перебуває у Дубаї
Благодійна організація зможе огородити один з найдавніших цвинтарів у Шепетівці
У будинках мікрорайону «Верховини», що у Шепетівці, тріщать стіни та відпадає штукатурка
Неподалік райуправління поліції у Шепетівці невідомі знищили ще одну пам’ятну дошку

Читайте у цій рубриціВ Україні прогнозують зниження цін на пальне
Із 1 грудня понад 320 тисяч пенсіонерів Хмельниччини отримають підвищені пенсії
Зима в Україні очікується теплою
Як працюватимуть гірськолижні курорти України в період карантину
У скільки штрафу обійдеться нелегальна ялинка
Держбюджет-2022: що дістанеться територіаль­ним громадам