Які ФОПи не платитимуть ЄСВ?

Які ФОПи не платитимуть ЄСВ?

На час карантину Верховна Рада дозволила фізичним особам-підприємцям не сплачувати єдиний соціальний внесок. Однак деякі категорії підприємців зможуть звільнитися від цього податку назавжди. Наприкінці травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який усуває дискримінацію в оподаткуванні деяких підприємців. Які категорії ФОПів зможуть не платити ЄСВ, дізнались експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Що таке ЄСВ?

Єдиний соціальний внесок (або єдиний внесок) — це консолідований обов’язковий страховий внесок, який сплачується щомісяця в систему загальнообов’язкового державного страхування. Відповідно до чинного законодавства, платниками єдиного внеску є різноманітні категорії роботодавців, які використовують найману працю, а також фізичні особи-підприємці та самозайняті працівники.

Підприємці сплачують ЄСВ щоквартально і не менше, ніж обсяг мінімального страхового внеску. Сьогодні він становить 1039,06 грн.

Оскільки єдиним внеском оподатковуються і ФОПи, і особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, то часто вони сплачують податки двічі з одного й того самого прибутку.

— Адвокат надає юридичні послуги, він зареєстрований фізичною особою-підприємцем з кодом діяльності надання юридичних послуг, проте органи податкової служби вважають інакше. (…) Якщо ти надаєш юридичні послуги, послуги адвоката, то ти так само маєш сплачувати ЄСВ як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, — пояснив недоліки попереднього законодавства народний депутат від фракції «Слуга народу», член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Євген Петруняк.

За його словами, щоб усунути податкову дискримінацію, з ініціативи монобільшості Верховна Рада ухвалила закон № 2166, який скасовує сплату єдиного внеску для низки ФОПів.

Хто звільняється від сплати?

Новий закон додав до переліку осіб, звільнених від сплати ЄСВ, ФОПів та незалежних професіоналів, які отримують пенсію за віком чи вислугою років, а також є особами з інвалідністю.

— Суть у тому, що ми звільняємо ФОПів пенсійного віку від сплати ЄСВ. А також тих підприємців, які працюють у сфері науки, літератури, культури, медицини. Це люди, які дійсно потребують державної підтримки, — зазначила перед ухваленням заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

Зокрема, закон скасовує єдиний внесок для незалежних професіоналів, якщо вони зареєстровані як фізичні особи-підприємці та займаються однією діяльністю як ФОП і як незалежні професіонали.

Також звільняються від сплати ЄСВ ФОПи, які працюють в іншого роботодавця, якщо останній сплатив єдиний внесок за них.

Крім того, ФОПи на загальній системі оподаткування можуть не сплачувати єдиний внесок, якщо вони не мали прибутку у звітному періоді.

Кому пробачать борги?

Новий закон дозволяє списати борг по єдиному внеску, зокрема пені та штрафи, ФОПам та незалежним професіоналам, які не отримували прибутку у період з 1 січня 2017 року. Однак це не відбудеться автоматично.

Як пояснили експерти, таким підприємцям потрібно буде подати у Податкову службу заяву на списання та звітність за несплачені періоди. Водночас необхідно подати заяву держреєстратору на розреєстрацію. Втім, якщо борг по ЄСВ вже був повністю чи частково сплачений раніше, то кошти повертати не будуть.

Списати борг можна буде уже наступного року, коли закон набуде чинності в цілому.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Нетішині власники закладів громадського харчування шукали підтримки у влади
У Шепетівці підприємцям пропонують перейти з тротуару на торгові місця всередині ринку
Підприємцям Хмельнич­чи­ни продовжили термін подання заяви для спи­сан­ня сум недоїмки з ЄСВ
Як ФОПам та найманим працівникам отримати одноразову допомогу від держави
У Шепетівському районі з 1 січня змінюються реквізити для сплати податків
У разі жорсткого карантину держава підтримає підприємців та працівників

Читайте у цій рубриціДійшли згоди в питанні тарифів на тепло та гарячу воду: подорожчання не буде
Поведінка на льоду вимагає пильності та обережності
Будинок отримали в подарунок, а право на землю під ним — не оформлено. Що робити?
Переваги залізниці. Як в Україні та Європі борються за пасажирів
Пенсійний збір при першій реєстрації авто: що змінилося у 2021 році
Документи на субсидію можна надіслати поштою або подати онлайн