У приватному шепетівському лікувальному закладі всі медики захищені

При вході у приватний діагностично-лікувальний центр ПП «Сіліцея», що в Шепетівці, відразу одягаєш бахіли і обробляєш руки санітайзером. Медики у захисних костюмах схожі на космонавтів: окрім звичних засобів захисту, носять скляні щитки.

— Краще носити одноразові рукавички, а без масок у заклад взагалі вхід заборонено, — пояснила головний лікар закладу Ірина Понятовська. — Найбільше турбуємося про здоров’я наших лікарів, тому з перших днів карантину придбали засоби захисту.

Кожному відвідувачу вимірюють температуру.

— Наші лікарі вже давно працюють із безконтактними термометрами, — додає головний лікар. — В умовах карантину ми запровадили ще й вимірювання температури всім пацієнтам при вході у заклад. Адже у хворих із симптомами ГРВі вбачаємо потенційних носіїв коронавірусу.

Пацієнти, які чекають у коридорах, відсутні.

— Кожний приходить на вказаний час, тому більше однієї людини у загальних приміщеннях нема, — каже пані Ірина. — У кабінетах лікарів та коридорах працюють бактерицидні лампи. Кожні 30 хвилин обробляємо антисептиками поверхні. Особливу увагу приділяєм ручкам на дверях.

Із лікарями ПП «Сіліцея» по Національній програмі 5 тисяч чоловік уклали угоди із сімейними лікарями та педіатрами.

— Звичайно, обмежили прийом хворих, але кілька терапевтів та педіатрів проводять прийоми. Переважно лікарі коригують лікування у телефонному режимі. Та навіть під час пандемії, люди потерпають від інших хвороб. Наприклад, не можемо залишити без обстеження пацієнтів із хворобами серця. При цьому лікар проводить прийом у повній захисній екіпіровці, — пояснює Ірина Понятовська.

Пані Ірина радить дотримуватися рекомендацій, щоб уникнути зараження коронавірусом.

— Варто носити рукавички, не лише в місцях загального користування, але й на роботі, якщо є контакти з відвідувачами, — радить Ірина Петрівна. — До того ж, від постійного використання санитайзера страждає шкіра рук, тому краще обробляти частіше рукавички. Рукою мимоволі торкаєшся обличчя, а це може привести до зараження. Рукавичка стане нагадуванням, що цього не варто робити. Прийшовши додому, краще залишити одяг та взуття в окремому приміщенні, щоб в помешкання не занести вірус. І до таких пересторог потрібно ставитися відповідально, не нехтувати ніякими дрібницями. Дистанція під час спілкування має стати вже нормою. Мобільні телефони краще тримати у целофанових пакетиках.

Нагадаємо, Шепетівська ЦРЛ для хворих із підозрою на коронавірус виділить інфекційне відділення та водолікарню, але медики залишаються незахищені. Тим часом на території Славутської ЦРЛ облаштували намет під тимчасовий пункт «першої хвилі».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У приватному шепетівському лікувальному закладі всі медики захищені»

  1. Галя Денесюк коментує:

    Для чого їм той спец одяг,коли сімейний лікар відмовляється їхати на огляд до свого пацієнта,бо у нього підозра???????Щоб ще так працювали,як фото показові виставляють.

  2. Іра Монах коментує:

    Вчора були на прийомі у лікаря,все дійсно так.Задоволені.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці