93 гектари землі повернули Вовківецькій громаді

Все частіше правоохоронці з’ясовують, що на території Шепетівського району земля в оренду передавалась без дотримання чинного законодавства.

Нещодавно за втручанням Хмельницької обласної прокуратури договори оренди майже ста гектарів землі вартістю понад 2,6 млн грн визнано недійсними.

Договір оренди укладено на підставі розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації. З 2014 року приватному підприємству передано в оренду 93 га земель сільськогосподарського призначення як невитребувані земельні частки (паї), що розташовані на території Вовківецької сільської ради за межами населених пунктів.

Орендар використовував землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Працівники прокуратури в ході слідства з’ясували, що Шепетівська РДА передачу земель в оренду здійснила неправомірно, бо вказані землі відповідно до документації з землеустрою на окремі земельні частки не розділялися. До того ж, ще у 1995 році рішенням сільської ради передано у колективну власність спілці селян.

— Вказані обставини стали підставою для звернення прокуратури області до Господарського суду з позовом про визнання недійсними розпорядження райдержадміністрації та договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 93 га вартістю 2,6 млн грн, — повідомив Андрій Гаврилик, начальник відділу прокуратури області.

Господарський суд Хмельницької області позицію прокуратури підтримав та задовільнив позов.

Отож, виконуючи рішення суду, дію договорів оренди скасували.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікаціїВам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці