Чи підтримають шепетівчани мітинг проти дискримінації нещеплених дітей?

Вже цьогоріч законною підставою для недопуску дитини до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів є стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Відтак, в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вкотре нагадує на своїй сторінці у фейсбуці про те, що перед новим навчальним роком варто відвідати свого лікаря, з яким укладено угоду, та перевірити, чи всі є щеплення згідно з Календарем.

«Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Адже державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень», — йдеться в дописі Уляни Супрун. — Вакцини — єдиний надійний спосіб захиститися від багатьох небезпечних хвороб. Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своєї дитини та набувати імунітет «перехворівши», коли маємо 100 % забезпечення якісними та безоплатними вакцинами.

Однак, не всі з таким твердженням погоджуються. Противники вакцинації навіть зареєстрували відповідну петицію на офіційному інтернет-представництві Президента України.

«Прошу захистити право дітей на освіту та сприяти змінам у законодавстві, які зроблять неможливою дискримінацію дітей за станом здоров’я, а саме: скасувати положення ст. 15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо заборони нещепленим дітям відвідувати дитячі заклади», — йдеться у петиції.

Також у тексті зазначено, що невакциновані діти не можуть нести загрозу розповсюдження інфекційних захворювань:

«Просимо захистити право дітей на освіту та сприяти скасуванню положення ст. 15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо заборони нещепленим дітям відвідувати дитячі заклади, це унеможливить дискримінацію дітей через відсутність у них профілактичних щеплень, тобто за станом їх здоров’я. Наголошуємо, здорові діти не можуть нести загрозу розповсюдження інфекційних захворювань попри відсутність у них так званих профілактичних щеплень, особливо для інших представників суспільства, які щеплення мають. Вимагати від батьків піддати дитину потенційно небезпечній медичній процедурі в ім’я гіпотетичного блага для оточуючих надзвичайно аморально і протизаконно — не можна змушувати одних представників суспільства забезпечувати здоров’я та безпеку інших за рахунок власних здоров’я і життя».

Наразі з 25000 необхідних голосів є лише 5167.

Паралельно зі збором підписів активісти, які виступають проти щеплень, навіть оголосили про акцію «Проти дискримінації нещеплених дітей, за вільний доступ до освіти». Відповідні оголошення з’явилися також і в шепетівських групах у соцмережах.

«22.08.2019 р., о 12–00 біля адміністрації Президента (м. Київ, вул. Банкова, 11), запрошуємо всіх бажаючих на акцію: «Проти дискримінації нещеплених дітей, за вільний доступ до освіти». Зараз в багатьох регіонах України нещеплених (не повністю щеплених) дітей не допускають до освітніх закладів, батьків залякують, погрожують, що суперечить поняттю вільного вибору та інформованої згоди. Ми йдемо до Президента, як Гаранта Конституції, з метою захистити права всіх українських дітей та їх батьків на вільний вибір щодо медичних послуг. Доля нащадків у наших руках!!! Приходьте приїжджайте самі, беріть із собою родину, друзів, знайомих! Хто не зможе бути присутнім, будь-ласка, допоможіть фінансово, або купіть квиток бажаючому приїхати. Не залишайтесь осторонь, пора ігнорування та очікування на краще закінчилася!», — йдеться у дописі одного з активістів.

Також організатори акції просять допомогти зі збором коштів на покриття витрат акції.

Натомість Уляна Супрун запевняє, що «вакцини зупиняють поширення небезпечних інфекцій. Вони працюють найбільш ефективно, коли в суспільстві вакциновано 90 % чи більше. Утворений вакцинацією імунітет зупиняє розвиток хвороби, або полегшує її перебіг та запобігає поширенню інфекції».

Нагадаємо, на Шепетівщині захворюваність на кір перевищила 2 сотні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


5 коментарів до статті «Чи підтримають шепетівчани мітинг проти дискримінації нещеплених дітей?»

 1. Алла Пасечник коментує:

  Ніби щеплені не хворіють

  • Леся коментує:

   хворіють,але в легшій формі.

 2. А якщо щеплення протипоказані… сидіти дитині вдома?

 3. Чому немає статі про побічні реакції вакцин, скільки дітей скалічених, Що в США аутизм 1 на 36 дітей і смерті від перенасичення календаря щеплення, це нас теж чекає, в нас теж те будуть пхати . А на роботу теж не будуть пускати нещеплених дорослих, чи тільки діти нещепленні небезпечні для цивілізації.

 4. варап коментує:

  Чому немає статі про побічні реакції вакцин, скільки дітей скалічених, Що в США аутизм 1 на 36 дітей і смерті від перенасичення календаря щеплення, це нас теж чекає, в нас теж те будуть пхати . А на роботу теж не будуть пускати нещеплених дорослих, чи тільки діти нещепленні небезпечні для цивілізації.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці