Громадський бюджет опинився під загрозою

Громадський бюджет опинився під загрозою

Понад 50 питань розглянули депутати міської ради під час 23-ї сесії, що відбулася у четвер, 18 травня. У порядку денному обговорили низку важливих питань та прийняли відповідні рішення.

До прокурора виникло чимало питань

Громадський бюджет опинився під загрозою

Розпочалося засідання з інформування очільника місцевої прокуратури Івана Комара про результати її діяльності за 2016 рік. Озвучене прокурором депутати прийняли до відома. Однак в ході обговорення у депутатів виникло кілька питань до прокурора.

— 6 квітня цього року на сайті прокуратури Хмельницької області було опубліковано інформацію, що у місті Шепетівці виявлено факт продажу земельної ділянки в центрі за заниженою ціною. Відповідне рішення приймає міська рада. Тому хочеться від вас почути, де знаходиться зазначена земельна ділянка? — запитав депутат Богдан Одуд.

— Інформування передбачає тільки подання статистичної інформації, а про конкретні випадки та справи я говорити наразі не буду, — відповів прокурор. — Бо триває досудове розслідування.

— Новину вже висвітлило чимало засобів масової інформації, вся область вже це прочитала, а ви кажете, що це таємниця слідства, — зауважив міський голова Михайло Полодюк. — І ще скажіть, за якою методикою обчислювалася вартість землі у два мільйони? Це нормативна оцінка чи експертна, чи, можливо, хтось помилився?

Але прокурор наполягав на своєму.

Підтвердиться, чи спростується факт заниженої вартості землі, покаже час та розслідування. Допоки міська рада вже надіслала письмовий запит з цього приводу. В свою чергу, керівник місцевої прокуратури пообіцяв дати на нього відповідь в межах тієї інформації, яку вони можуть озвучити.

У місті з’явиться ще 30 камер відеоспостереження

Громадський бюджет опинився під загрозою

Відповідний проект рішення підтримали депутати. Такі доповнення до Програми протидії та профілактики злочинності на території міста запропонував начальник Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області Василь Шкіднюк. На думку правоохоронця, додаткове відеоспостереження покращить координацію та повсякденну оперативну діяльність громадських формувань з охорони порядку в місті. На обладнання для спостереження планують виділяти по 275 тисяч гривень протягом кількох років.

— Ви даєте гарантію, що вночі така камера зафіксує номер машини, наприклад, яка скоїть правопорушення? —  поцікавилася депутат Галина Веселкова. — Бо хочу знати, як функціонуватиме обладнання, воно ж вартує понад 13 тисяч гривень.

— Камери, що планують встановити, автоматично визначають номерний знак, — відповів представник фірми виконавця.

У Шепетівці нині вже працює 24 камери відеоспостереження. На думку очільника поліці,ї відеонагляд сприяє розкриттю злочинів.

В міську раду увійде новий депутат

Таємним голосуванням депутати затвердили на посаді заступника міського голови з гуманітарних питань Наталію Стасюк.

Громадський бюджет опинився під загрозою

Отож, місце депутатського крісла у фракції Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» звільнилося. Його невдовзі займе Віталій Биков, керівник «Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства». За таких кадрових змін у міській раді звільнилося місце очільника Управління сім’ї, молоді та спорту. Хто його очолить, залишається загадкою.

МАФи потрапили під мораторій

Позитивним було голосування й по проекту про запровадження мораторію на встановлення тимчасових споруд. За пропозицією депутата Юрія Шайноги, під заборону потрапили й білборди. Щоправда лише такі, що планують встановити на вулицях Героїв Небесної Сотні та проспекті Миру. Подбали депутати й про затвердження єдиного архетипу тимчасової споруди. Тобто паспорти прив’язки для встановлення тимчасових споруд на головних вулицях міста не видаватимуть допоки не розроблять та не затвердять їхнього єдиного зовнішнього вигляду.

Інша думка склалася у депутата Галини Веселкової, голова спілки підприємців міста Шепетівки. Вона вважає, що таке рішення є втручанням у господарську діяльність підприємців.

В районі колишнього птахоцеху збудують водогін

Затвердивши зміни до бюджету міста на 2017 рік, депутати дали  «зелене світло» для будівництва водогону до вулиць Максима Залізняка, Соломії Крушельницької, Механізаторів, Козацької, провулка Козацького та до частин вулиці Судилківської. Також рішенням сесії виділено кошти на капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення на декількох вулицях та на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі.

Одноголосно затвердили Генплан

Ключовим питанням 22-ої сесії Шепетівської міської ради стало прийняття Генерального плану міста. Півтора року його розробляли та погоджували. Депутати одноголосно затвердили проекти, що стосуються Генплану. Також проголосували і за Історико-архітектурний опорний план міста Шепетівка з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів, розроблений науково-дослідним інститутом пам’ятко-охоронних досліджень. Також, затвердити  План зонування територій міста та План червоних ліній магістральних та житлових вулиць міста.

Розробляло Генплан  Державне підприємство «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю. М. Білоконя».

Бюджету громадської участі може і не бути

Під загрозою опинився проект, який дозволяє розпоряджатися містянам 1% бюджетних коштів. Цього разу під час сесії розглядалося питання складу комісії, що має визначити найкращі проекти, запропоновані громадою. Дане питання не отримало необхідної підтримки депутатського корпусу. Прикметно, що під час голосування не були присутні в сесійній залі депутати, які найбільше підтримували впровадження такої громадської ініціативи.

Як з’ясувалося пізніше, питання складу комісії, ймовірно, винесуть повторно на розгляд під час наступної сесії міської ради. Оскільки для партисипативного бюджету в нашому місті створені всі умови. Зокрема, в квітні Інститут Регіонального Розвитку в рамках реалізації субгранту USAID надав шепетівчанам платформу для електронного голосування за проекти. Також провів необхідне навчання для містян.

Як ми раніше писали, у 2018 році на фінансування проектів громадськості планують виділити 800 000,00 грн, у 2019-тому — 900 000,00 грн, а вже у 2020 році — 1 млн грн. Орієнтовна вартість проекту не повинна перевищувати 20% суми загального обсягу громадського бюджету і у 2018 році не повинна перевищувати 160 000,00 гривень.

Включно з міським головою Михайлом Полодюком у засіданні взяли участь 30 депутатів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧоловіка з Луганщини за підозрою у скоєнні подвійного вбивства розшукують по всій країні
Чоловік, який п’яним рухався назустріч поліції, в суді заявив, що не їхав
Мешканці Шепетівської ТГ можуть голосувати за проєкти Громадського бюджету
Центр зайнятості допомогає безробітним Хмельниччини стати підприємцями
У сім’ї на Хмельниччині сталася стрілянина
До 1 вересня у Славуті реалізували ще один проєкт за кошти громадського бюджету

Читайте у цій рубриціЖовтень буде холоднішим, ніж листопад та грудень
Зберігання номерного знаку вартуватиме 9 гривень за добу
З 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят