Чи насправді в Шепетівці ділянку понад 2 гектара продали за безцінь?

Сьогодні, 6 квітня, на офіційному сайті прокуратури Хмельницької області було розміщено інформацію, що Шепетівською місцевою прокуратурою шляхом опрацювання рішень Шепетівської міської ради на предмет законності відчуження на території міста земель несільськогосподарського призначення виявлено факт продажу землі за заниженою ціною.

В статті йдеться:

У червні 2015 року рішенням міської ради вирішено продати фізичній особі – орендарю земельної ділянки 2,1 га землі, яка була надана в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Землі промисловості, розташовані у центрі міста Шепетівки, відчужено за 311 тис. грн., тобто за ціною близько 14 грн. за квадратний метр.

Водночас, встановлено, що вартість вказаної землі занижена близько на 2 млн грн.

Внаслідок цього місцевий бюджет недоотримав значну суму коштів.

Ми вирішили перевірити інформацію і знайшли відповідний проект рішення 69-ї сесії Шепетівської міської ради VI скликання від 4 червня 2015 року.

Згідно з цим рішенням земельна ділянка площею 21744 м², розташована на вул. Гранітній, 1. Вона знаходиться дійсно в межах міста, але ніяк не в центрі. Раніше на цій ділянці діяло підприємство «Агроспецпостач», відоме в народі як “хімсклади”.

Головний архітектор Шепетівки Володимир Донков у телефонній розмові сказав: «Хто встановив, що вартість земельної ділянки була заниженою? Міська рада до оціночної вартості землі не має жодного відношення. Бо є процедура, за якою оголошується конкурс оцінювачів земельних ділянок. Відповідна комісія обирає з учасників за різними критеріями — ціна, якість, терміни виконання. І тільки переможець цього конкурсу здійснює оцінку вартості».

Також вдалося дізнатися, що приватна особа взяла в оренду цю землю, а згодом вона її викупила. На ній знаходяться об’єкти нерухомого майна. Підприємець працює там вже багато років.

За вказаним фактом місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки).

«Наразі триває досудове розслідування, проведення якого доручено слідчому відділу Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області», – повідомив керівник місцевої прокуратури Іван Комар.

На даний час проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці