Близько півтори тисячі шепетівчан розстріляно в наслідок політичних репресій

Близько півтори тисячі шепетівчан розстріляно в наслідок політичних репресій

Нині, 19 травня, біля меморіальних знаків на вулицях Героїв Небесної сотні та Валі Котика відбулося покладання квітів та вінків з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій.

На Хмельниччині у роки Великого терору було три центри, де проводилися слідчі дії над звинуваченими: у містах Проскурові, Кам’янці-Подільському та Шепетівці. У Шепетівці знаходився окружний НКВС СРСР — нині це територія навчально-виробничого комбінату на вулиці Героїв Небесної сотні. У підвалинах цього будинку катували та знищували людей.

Найпоширеніші обвинувачення щодо репресованих шепетівчан були — контрреволюційна діяльність, членство у «Польській організації військовій» та «Спілці визволення України» — 728 чоловік, шпигунство — 545 ч., зрада Батьківщини — 265 ч., соціально небезпечний елемент — 775 ч., антирадянська діяльність — 806 ч., шкідництво, терористична, диверсійна діяльність — 100 ч., ухилення від праці в колгоспі — 42.

За соціальним складом репресованих шепетівчан становлять робітники — 824 ч., колгоспники — 719 ч., одноосібники — 1036 ч., службовці — 310 ч., кустарі — 12 ч., медичні працівники — 28 ч., освітяни — 35 ч., культпрацівники — 8 ч., військовос-лужбовці — 61 ч., служителі культу — 17 ч., домогосподарі — 195 ч., утриманці — 962 ч., інші — 16 ч. Національний склад репресованих шепетівчан: українці — 2055 ч., поляки — 1572 ч., євреї — 59 ч., росіяни — 60 ч., білоруси — 37 ч., німці — 408 ч., чехи — 13 ч., латиші — 6 ч., литовці — 6 ч., естонці — 2 ч., інші — 5 ч. Ось така сумна статистика. Як бачимо, вістря репресій в Україні було спрямоване проти селянства, інтелігенції, військовослужбовців, духовенства — всіх у кому сталінський режим вбачав загрозу.

Як годиться, і цьогоріч жителі міста Шепетівки разом із представниками влади хвилиною мовчання вшановують біля меморіального знаку на вулиці Героїв Небесної сотні жертв комуністичного режиму. Далі священик Василь Гетьман звершив молебень за померлими. На завершення заходу містяни поклали квіти до пам’ятного знаку.

Близько півтори тисячі шепетівчан розстріляно в наслідок політичних репресій

Ще один мітинг-реквієм та покладання квітів відбулося нині біля хреста встановленого жертвам політичних репресій на вул. В. Котика. Поблизу пам’ятного знаку настоятель церкви святих мучеників Бориса та Гліба, отець Василь Боднар звершив молебень.

Близько півтори тисячі шепетівчан розстріляно в наслідок політичних репресій

Це місце є також знаковим, оскільки у роки Великого терору тут було місце захоронення репресованих. Про це йдеться у книзі Михайла Полодюка «Невідомі сторінки історії Шепетівщини». Автору вдалося зібрати свідчення очевидця, який стверджував, що саме у місці, неподалік старого польського кладовища, місцевий житель, що працював у лікарні, в ямах закопав по 40 розстріляних чоловік. Працівник лікарні співпрацював з НКВС, бувало що трупи розстріляних не закопував, а згодовував свиням. У 1937 році його дії було викрито сусідами.

Скільки було розстріляно «ворогів народу» у Шепетівці, можна лише здогадуватися — не менше 1500 чоловік. В подальшому, після розсекречення документів у архівах СБУ, ця цифра може збільшитися.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
10 коментарів до статті «Близько півтори тисячі шепетівчан розстріляно в наслідок політичних репресій»

 1. אנטולי מרדר коментує:

  Такое не должно повториться
  Будь прокляты палачи

 2. Скільки ж можна змішувати котлети з мухами!

 3. Ядовитый Журналист коментує:

  А почему никто не написал, сколько украинских полицейских из Шепетовки расстреливало евреев, др. мирных жителей, и военнопленных в лесу на Новоград-Волынском шоссе. При этом, большинство из этих полицейских, оставшись в 44-45 г. без немецких хозяев – оказались ОУН-УПА.

  Так то были политические репрессии, или разборки на коммунальной кухне между хозяйками?…

  • Ядовитый Журналист коментує:

   Добавлю, что в тех ямах на Новоград Волынском шоссе лежит МНОГОКРАТНО больше людей, чем расстреляло НКВД. Полицаями (то есть считай ОУН-УПА), на шепетовщине, было убито только евреев более чем 10 тыс. Причём, именно полицаи были исполнители расстрелов – немцы самую грязную работу доверяли именно холуям. А немецкий СС, в основном работал по партизанам, и на шепетовских расстрелах эсесовцы только руководили.

   В затылок людям стреляли именно будущие “херои” ОУН-УПА, кои теперь, стараниями преступной власти приравнены к участникам вт. мир. войны.

   И что-то не видно/неслышно, чтобы батюшка Вадим Гетман это обнародовал в своих проповедях. А Бог, Он всё видит, батюшка…

   • Ядовитый Журналист коментує:

    Опечатка в имени: я имел в виду батюшку Василя Гетмана. Спешил, эмоции зашкаливают от этого однобокого плача по убиенных, при сокрытии других, ещё более зверствовавших преступников, с ещё большим количеством убийств. Вот и ошибся в имени батюшки попёршегося в политику…

 4. В коментує:

  Ядовітий Журналіст, ти такий журналіст, як Баба Гапка з Яблунівки – Прєзідєнт. Покажи хоч один документ з архіву, де пишеться про члена ОУН чи УПА, який розстрілював євреїв у Шепетівці.
  Хоча я тобі можу документи показати про те, як деякі євреї на Тернопільщині доносили для німецького гестапо на представників свого ж народу. А також змушували євреїв віддавати німцям дорогоцінності.

 5. В коментує:

  Серед кожного народу були і як моральні авторитети, так і моральні виродки. І навіть серед твого народу. Закарбуй це на своєму носі, “ядовітий НЕжурналіст”

 6. Ядовитый Журналист коментує:

  ОУН-УПА приняли в свои ряды тысячи бывших полицаев участвовавших в расстрелах мирного населения. Это неопровержимый факт.

  Так же как и то, что их материальная база, склады, агентурная сеть, и т.д., были заложены немцами, в рамках операций против советской власти в освобождённых районах Украины. Потом, немецких хозяев ОУН-УПА сменили американские хозяева. И зиган “Хайль Гитлер!”, поменялся на “Мы боремся за демократию”. Но, это ужа другая история проститутствования украинских наци.

  Потом, когда НКВД разгромил ОУН-УПА, и были суды над их членами, там в уголовных делах так и писалось: “бывший полицай, участвовал в расстрелах мирного населения”. И это есть в архивах. И сами бывшие полицаи это даже не отрицали – потому что были свидетели, которые конкретно (на судах!) показывали пальцем, и говорили, что “он расстреливал”.

  Так что, нехрен тут из себя корчить обиженного патриота. Я всё правильно написал.

  Если на Украине родится ещё один Бандера – некому будет по-украински разговаривать. Вы преступники против народа Украины, изображающие из себя патриотов. Вы гопники малограмотные, с забитого хутора возле венгерской границы, заявившиеся в Киев – довели нынешнюю Украину до катастрофы. И это тоже факт!…

  • Ядовитый Журналист коментує:

   Особенно хочу подчеркнуть, что американские спецслужбы взяли под контроль О­УН-УПА только благодаря тому, что заполучили архивы немецкого Абвера со списками их агентуры, и их руководителей (вспомни Бандера был штабс-капитан, а Шухевич – гауптштурмфюрер СС). То есть – архивы о предателях украинского народа, служившими холуями-агентами у немцев, а потом оказавшиеся в ОУН-УПА.

   Да это и не было секретом, ибо ещё весной 1941 г. ОУН в лице Бандеры получил от Абвера 2,5 млн марок. И это делалось открыто, и проходило через бухгалтерию расходов. Немцы тогда не скрывали это, ибо уже видели себя победителями в войне.

   И последнее, свидомый, зайди на сервис картинок Гугла, вот тебе ссылка https://images.google.com/ , и задай там поиск слов “офицерское звание Бандеры”.

   Тебе мало фактов?…

 7. День за днем коментує:

  Шановні коментатори. Просимо утримуватись від образ та переходів на особистості. Не розпалювайте ворожнечу, поширюючи чутки чи неправдиву інформацію. Зображеня Google аж ніяк не можуть бути підтвердженям якихось фактів. В іншому випадку, будемо змушені вимкнути коментарі до цієї статті, а такі коментатори будуть забанені.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці депутати ліквідували міжшкільний навчально-виробничий комбінат
На Шепетівщині знову виявили п’яних водіїв
У Шепетівці відновить роботу автобусний маршрут №7
Шепетівчанка викрала в перехожого телефон: її судитимуть за законами воєного часу
Командир БМП із Шепетівщини загинув у бою поблизу Києва
Сьогодні у частині Шепетівки не буде води

Читайте у цій рубриціПідприємці можуть заповнити декларацію та отримати дозвільні документи через «Дію»
В Україні запрацює єдина база вакансій з оновленнями в режимі реального часу
Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії
Чи передбачено кримінальну відповідальність за правопорушення, скоєні під примусом?
Затвердили включення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до складу ПЦУ
Нафтогаз встановив річний тариф на газ для населення
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter