Шепетівські ліцеїсти обговорили з депутатами дорослі питання

Сьогодні, 1 жовтня, у Шепетівському професійному ліцеї відбулася зустріч-спілкування педагогічного та учнівського колективів навчального закладу з депутатами Хмельницької облради та Верховної Ради України. В ході спілкування порушили актуальні та болючі питання сьогодення.

У заході взяли участь депутати Хмельницької обласної ради — Врам Мовсісян та Тетяна Василик, депутат Верховної Ради України Роман Мацола та його представники.

На початку директор ліцею Олександр Окунєвський ознайомив присутніх із станом справ у навчальному закладі.

В ході спілкування з молоддю депутати, в міру своєї компетентності, відповідали на запитання.

Найпершим запитанням, які поставили учні, чи підвищать стипендії.

— Наша стипендія дуже маленька, а хотілося б хоча б на рівні з інститутами, — резюмував один із представників учнів.

— Ми отримуємо 490 гривень стипендії, а інші навчальні заклади — 1000 гривень. Чому так та чи можемо ми розраховувати на її підвищення? — доповнив інший.

Пояснювати взявся народний депутат:

— Те, що реформа в освіті потрібна, — це факт. Але я б її, наприклад, робив по принципу медицини. Втім, перед реформою варто зробити інвентаризацію та визначити, скільки таких закладів потрібно країні, та як би вони мали працювати.

Зі слів народного обранця, в освітній реформі варто також умовно видати кошти (як у медичній реформі) на руки абітурієнту, аби той обрав собі навчальний заклад до вподоби.

— Останнім часом більшість грошей по таких закладах «йде на вітер», тому що є недокомплект… Якби було пораховано, що саме стільки має бути, то був би докомплект. Автоматично можна було б покращити базу та говорити про вищу стипендію…

Також Роман Миколайович повідомив, що вже вкотре подає запити до відомчого міністерства, аби порахували, скільки ж таких навчальних закладів потрібно.

— Всі пишуть хитро: на думку органів місцевого самоврядування.

Однак, органи на місцях не в змозі порахувати цю цифру, це не в їх компетенції. Адже все залежить від конкретних замовлень на фахівців того чи іншого виробництва, підприємства, які знаходяться на теренах міста-області чи навіть сусідніх областей.

Отож, зі слів Романа Миколайовича, в освітньому напрямку в 2019 році нічого особливо не зміниться.

Не оминули увагою і питання матеріально-технічного забезпечення. Воно, м’яко кажучи, бажає кращого. Обладнання 60–70-х років минулого століття зовсім не задовольняє потреб сучасності.

Як варіант виходу з такої не вельми сприятливої ситуації Тетяна Василик запропонувала закладу укладати договіри про співпрацю та шукати підприємства-партнери, як це роблять у сусідньому Новоград-Волинському районі. Також порадила втілювати власні ідеї та навіть бізнес-плани в життя.

— Ви сьогодні молоді, креативні люди. Подумайте, що ви можете виготовляти на тому обладнанні, яке є в ліцеї, — запропонувала депутатка.

Це можуть бути різного роду поробки, які особливо актуальні до свят.

— Шановні молоді люди, якщо ви хочете жити заможно, то повинні вчитися заробляти. Ніхто за вас це не зробить. Сьогодні не Радянський Союз і чекати, що хтось зверху прийде й зробить казку не можна… Якщо у вас будуть якісь ідеї, ми зі свого боку вас підтримаємо, — пояснила Тетяна Павлівна.

В центрі уваги постало питання опалювального сезону.

— Того року ми всі тривалий час мерзли. Тому просимо вплинути на ситуацію, аби вона не повторилася цього року, — звернулася ліцеїстка.

— Що буде цього року, — я вам не можу сказати. Адже нема механізму впливу на цей договір (договір концесії з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» — Авт.) із боку держави. Це кваліфікується як господарські відносини, і ситуацію потрібно вирішувати, на жаль, в суді…. Чесно було б, якщо не можеш запустити, — повернути те, що орендуєш, громаді. А вона б швидко з цим справилася. НАК «Нафтогаз» готова надати ліміти, але лише тому, хто гарантує оплату, — сказав Роман Миколайович.

Втім, попри те, що опалювальний сезон «на носі», теплопостачальне підприємство лімітів на газ не має.

— Так що теплі речі далеко не ховаємо, — підсумував Роман Мацола.

По завершенню заходу Роман Миколайович запропонував усім, в кого виникли проблеми, побажання звертатися у його громадську приймальню, аби спільно вирішувати всі нагальні питання.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці